lutego 19, 2017 02:09 po południu

Ostatni dzień festiwalu „Trójka Górom” to - oprócz spotkań, warsztatów i konkursów – przede wszystkim dzień rozstrzygnięcia dwudniowych Mistrzostw Polski w Rzeźbie ze Śniegu. Zarówno ekipy uczestniczące w konkursie, jak i liczni kibicujący rzeźbiarzom, z obawa spoglądali w niebo, z którego zamiast upragnionego śniegu, popadywał deszcz. - Śnieg topnieje, mięknie a czas nagli. Mam nadzieje, że nasze prace dotrwają do czasu gdy będą oceniać je jurorzy – mówił szef drużyny z katowickiej ASP Tomasz Koclęga.
Zarówno wśród profesjonalistów, jak i wśród amatorów rywalizowały ze sobą po cztery ekipy. Tematem tegorocznych zmagań śniegowych rzeźbiarzy była Prawda.

lutego 18, 2017 08:15 przed południem

Wczorajszy, drugi dzień festiwalu Trójka Górom w Szklarskiej Porębie to na przemian deszcz, słońce i znowu deszcz, które utrudniały prace śniegowym rzeźbiarzom podczas Mistrzostw Polski w Rzeźbie ze Śniegu. Śniegowe pryzmy przy których stanęli wczoraj profesjonaliści niebezpiecznie rozmiękły i rzeźbiarze postanowili poczekać na wieczorne ochłodzenie. Niestety wieczorem pod Szrenicą lunęło deszczem i ledwo zaczęte rzeźby trzeba było przykrywać foliami. Dzisiaj, w sobotę 18 lutego, do ostatecznej rozgrywki przystąpi osiem drużyn, które z topniejącego śniegu postarają się wyrzeźbić swoje wyobrażenie Prawdy, bo takie jest hasło tegorocznych mistrzostw.

lutego 16, 2017 09:19 przed południem

W przyszłym roku minie 50 lat od największej tragedii jaka wydarzyła się w polskich górach czyli wielkiej lawiny, która zeszła w Białym Jarze. Z tej okazji planowane jest postawienie pamiątkowego obelisku.

lutego 16, 2017 07:14 przed południem

Dwa znane hotele sieci Mercury w naszym regionie zostały sprzedane. Spółka Orbis, która jest właścicielem, podpisała już umowę przedwstępną z nowym nabywcą.

lutego 12, 2017 08:26 po południu

Od jutra (poniedziałek 13 lutego) znacznie łatwiej będzie dostać się na stoki narciarskie w Świeradowie Zdroju. Od tego dnia zaczną kursować bezpłatne SkiBusy na trasie Lubań (dworzec PKS)  Świeradów (dolna stacja kolei gondolowej) oraz ze Świeradowa do Lubania.

lutego 12, 2017 07:45 po południu

Po raz 62. narciarze ruszą na karkonoskie trasy Ogólnopolskiego Rajdu Narciarskiego. Start zaplanowano na 11 marca, a sam rajd potrwa do 18 marca. To najwyższa pora, aby zgłosić swój akces.

lutego 12, 2017 07:30 przed południem

Trasy biegowe i biathlonowe, boisko piłkarskie, bieżnia lekkoatletyczna, rolkostrada, kryta pływalnia, górka saneczkowa oraz rowerowa dla dzieci i młodzieży – takie sportowe atrakcje będą już za kilka lat czekały na miłośników sportów na Polanie Jakuszyckiej. Kilka dni temu we Wrocławiu została podpisana umowa pomiędzy Dolnośląskim Parkiem Innowacji i Nauki, spółką która nadzoruje inwestycję, a konsorcjum, które będzie pełnić rolę projektanta i inżyniera kontraktu. To oznacza, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu ruszy już za rok.

lutego 11, 2017 01:03 po południu

W Szklarskiej Porębie od 16 do 18 lutego, już po raz trzeci, zagości Festiwal Trójka Górom. Bogaty i różnorodny program skierowany jest zarówno do najmłodszych, jak i do starszych odbiorców. Na uczestników festiwalu czekają koncerty, spotkania ze znanymi i lubianymi dziennikarzami Programu III Polskiego Radia, rozmowy z gwiazdami sportu, literatury i ekranu, filmy, warsztaty dla całych rodzin oraz dyskoteki i kabarety, trójkowe audycje na żywo. W programie wydarzenia także widowiskowe Mistrzostwa Polski w Rzeźbie ze Śniegu!

lutego 10, 2017 09:08 przed południem

Międzyszkolny Ośrodek Sportu zakupił sprzęt do nauki jazdy na łyżwach. Można z niego skorzystać podczas pobytu na lodowiskach.

lutego 8, 2017 08:57 po południu

Nabór kandydatów na kolejny  kurs przewodników górskich sudeckich dopiero ruszył. Dwuletni kurs ma się rozpocząć w październiku. Organizatorem jest Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze.

lutego 7, 2017 08:28 po południu
Trwa kolejny sezon wycieczek na nartach biegowych organizowanych bezpłatnie w ramach „Narciarskiego Rajdu na Raty” przez Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze. Sezon rozpoczął się w grudniu 2016 roku.
lutego 3, 2017 02:36 po południu

Impreza łącząca taniec oraz szusowanie na narciarskich stokach odbędzie się 5 lutego pod dolną stacją wyciągu na Szrenicę w Szklarskiej Porębie.

lutego 1, 2017 06:55 przed południem

Na przełomie marca i kwietnia Koleje Dolnośląskie planują uruchomienie połączenia z Jeleniej Góry do Karpacza. Podróżni do miasta pod Śnieżką dojadą nie po torach, gdyż te na nieużytkowanej od lat linii są zdewastowane lecz autobusami. Czy jest to wstęp do powrotu pociągów na tę linię?

stycznia 22, 2017 06:08 przed południem

– Mieliśmy pełne ręce roboty – mówi Sławomir Czubak, naczelnik Grupy Karkonoskiej GOPR. Według statystyk, ratownicy w minionym roku podjęli blisko pół tysiąca interwencji.