stycznia 18, 2017 10:11 przed południem

Ze względu na występujące w Karkonoszach znaczne zagrożenie lawinowe kolejny szlak został zamknięty dla turystów.

stycznia 14, 2017 10:57 po południu

Precz z plastikiem, Retro w życiu smaku doda – te i inne hasła głosili uczestnicy zainaugurowanego w sobotę Ski Retro Festiwalu w Szklarskiej Porębie. Królowały jak co roku grube wełniane swetry, kapelusze i drewniane narty. – Było świetnie – mówili ci, którzy wystartowali. Niedziela (15 stycznia) także zapowiada się ciekawie.

stycznia 13, 2017 06:47 przed południem

Czek na blisko pół miliona złotych Karkonoski Park Narodowy przekazał Grupie Karkonoskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. – Lwią część tych pieniędzy przeznaczymy na budowę stacji dla ratowników w Karpaczu – powiedział naczelnik GK Sławomir Czubak.

stycznia 10, 2017 04:50 po południu

O tym, jak dawniej jadano w Karkonoszach opowiadał Piotr Gryszel, nauczyciel akademicki i przewodnik sudecki, w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie w poniedziałkowy wieczór 9 stycznia.

stycznia 5, 2017 12:23 przed południem

Dwóch mężczyzn i kobieta wędrowali do schroniska Pod Łabskim Szczytem, ale zgubili się. Pomocy udzielili im ratownicy górscy. – W ostatnim czasie mamy mnóstwo podobnych zdarzeń – mówi Sławomir Czubak, naczelnik Grupy Karkonoskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

stycznia 2, 2017 09:21 przed południem

To był jedyny taki Sylwester w Polsce – biegacze na nartach i bez nart wystartowali tuż przed północą i nie rywalizowali o to, kto pierwszy na mecie, ale bawili się! Bieg Sylwestrowy na 7 km po raz czwarty rozegrano w Jakuszycach, ale pierwszy raz w takiej formule. Okazało się to strzałem w dziesiątkę – frekwencja poprawiła się aż o połowę...

grudnia 31, 2016 04:57 po południu

Na Sylwestra pod chmurką do Rodzinnego Parku Rozrywki Esplanada zaprasza Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie.

grudnia 30, 2016 08:34 przed południem

Około 80 śmiałków zdecydowało się na udział w ekstremalnym biegu: ruszyli w samych spodenkach. A potem wykąpali się w lodowatej wodzie Wodospadu Podgórnej! Tak wyglądało czwartkowe Przesieckie Morsowanie.

grudnia 30, 2016 07:08 przed południem

Po konsultacjach z ratownikami Grupy Karkonoskiej GOPR, na skutek wzrostu zagrożenia lawinowego Karkonoski Park Narodowy podjął decyzję o zamknięciu odcinków kliku szlaków turystycznych w Karkonoszach

grudnia 28, 2016 11:12 przed południem

Ograniczenie wstępu na niektóre szlaki turystyczne zapowiada Karkonoski Park Narodowy. To w ramach przygotowywanego nowego planu ochrony parku. Zmiany wejdą w życie nie wcześniej niż za rok.

grudnia 28, 2016 08:23 przed południem

W Karkonoszach, pomimo zmiennej pogody i porywistych wiatrów, panuje ożywiony ruch. Turyści, którzy Święta Bożego Narodzenia i powitanie Nowego Roku postanowili spędzić u podnóży Gór Olbrzymich, wędrują karkonoskimi szlakami.
 

grudnia 26, 2016 04:15 po południu

Nagroda za najpiękniejsze przebranie, a nie za najkrótszy czas biegu... W ogóle brak pomiaru czasu. Wspólny bieg na nartach i bez nart - każdy biegnie, jak chce. Start tuż przed północą. Bieg Sylwestrowy odbędzie się w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia ze startem i metą na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie.

grudnia 25, 2016 07:30 przed południem

Wiosną przyszłego roku ruszy budowa pierwszego nad zbiornikiem w Sosnówce centrum hotelowo – rekreacyjnego. Będzie to jeden z najpiękniej położonych tego typu ośrodków w Polsce zapowiada - wójt gminy Podgórzyn Mirosław Kalata.

grudnia 23, 2016 06:50 przed południem

Ze względu na tokowiska cietrzewi organizatorzy przyszłorocznego Biegu Piastów zostali zmuszeni do zmiany trasy tej największej imprezy narciarskiej w Polsce.