marca 4, 2017 08:04 przed południem

W sobotę (11 marca) odbędzie się jubileuszowy – dwudziesty Bieg Izerski i czternasty Bieg Retro. Zapowiada się świetna zabawa.

marca 3, 2017 09:30 przed południem

O walorach sportowych Karkonoszy i Gór Izerskich oraz o możliwościach ich lepszego wykorzystania będą rozmawiać uczestnicy panelu dyskusyjnego. Spotkanie odbędzie się w piątek (3 marca) o godz. 17. w Szklarskiej Porębie.

lutego 18, 2017 09:15 przed południem

Wczorajszy, drugi dzień festiwalu Trójka Górom w Szklarskiej Porębie to na przemian deszcz, słońce i znowu deszcz, które utrudniały prace śniegowym rzeźbiarzom podczas Mistrzostw Polski w Rzeźbie ze Śniegu. Śniegowe pryzmy przy których stanęli wczoraj profesjonaliści niebezpiecznie rozmiękły i rzeźbiarze postanowili poczekać na wieczorne ochłodzenie. Niestety wieczorem pod Szrenicą lunęło deszczem i ledwo zaczęte rzeźby trzeba było przykrywać foliami. Dzisiaj, w sobotę 18 lutego, do ostatecznej rozgrywki przystąpi osiem drużyn, które z topniejącego śniegu postarają się wyrzeźbić swoje wyobrażenie Prawdy, bo takie jest hasło tegorocznych mistrzostw.

lutego 17, 2017 12:03 po południu

Oficjalnie trzeci festiwal Trójka Górom rozpoczął się wczoraj o 17.30, jednak już wcześniej popularni dziennikarze radiowi Tomasz Żąda i Marek Niedźwiecki poprowadzili swoje audycje z Norweskiej Doliny, a w Namiocie Spotkań na Skwerze Radiowej Trójki można było posłuchać ciekawej rozmowy o Wlastimilu Hofmanie.  

lutego 15, 2017 10:48 przed południem

W najbliższy czwartek w ośrodku Ski Arena Łysa Góra w Dziwiszowie odbędą się zawody w slalomie narciarskim o Puchar Prezydenta Jeleniej Góry.

lutego 11, 2017 02:03 po południu

W Szklarskiej Porębie od 16 do 18 lutego, już po raz trzeci, zagości Festiwal Trójka Górom. Bogaty i różnorodny program skierowany jest zarówno do najmłodszych, jak i do starszych odbiorców. Na uczestników festiwalu czekają koncerty, spotkania ze znanymi i lubianymi dziennikarzami Programu III Polskiego Radia, rozmowy z gwiazdami sportu, literatury i ekranu, filmy, warsztaty dla całych rodzin oraz dyskoteki i kabarety, trójkowe audycje na żywo. W programie wydarzenia także widowiskowe Mistrzostwa Polski w Rzeźbie ze Śniegu!

lutego 8, 2017 11:28 przed południem

Ponad 6 tysięcy zawodniczek i zawodników weźmie udział w tegorocznym Festiwalu Narciarstwa Biegowego w Szklarskiej Porębie Jakuszycach, z czego zdecydowana większość w imprezie głównej – Biegu Piastów. Twarzą 41. edycji tej imprezy będzie dwukrotna mistrzyni Polski w biegach narciarskich Paulina Maciuszek.

stycznia 27, 2017 02:09 po południu

Jazda integracyjna w parach, pokaz kroków tanecznych – to tylko niektóre elementy bogatego programu Balu Retro, który odbędzie się w sobotę (4 lutego) na lodowisku w Rodzinnym Parku Rozrywki Esplanada w Szklarskiej Porębie. Zapowiada się świetna zabawa.

stycznia 25, 2017 03:25 po południu

Szykuje się wielka frajda dla miłośników sportów zimowych. Już w najbliższą niedzielę (29 stycznia) odbędzie się I Zjazd na Bele Czym o Puchar Prezydenta Jeleniej Góry.

stycznia 17, 2017 08:02 przed południem

Spółka Sudety Lift została laureatem nagrody Ducha Gór, przyznawanej przez Miasto Szklarska Poręba. Wręczono ją podczas poniedziałkowego Spotkania Ludzi Gór, które odbyło się w Szałasie Sielanka przy Schronisku Kamieńczyk.

stycznia 15, 2017 10:52 przed południem

Po ostatnich opadach śniegu poprawiają się warunki do narciarstwa zjazdowego w naszym regionie. W sobotę otwarto kultową trasę w kompleksie w Szklarskiej Porębie – Lolobrygidę.

stycznia 6, 2017 01:38 po południu

Do bolesławieckiego magistratu warto wybrać się nie tylko w urzędowej sprawie. Można tan pójść, by zobaczyć, że kiedyś miejskie władze znacznie surowiej traktowały swoich mieszkańców.

stycznia 6, 2017 09:23 przed południem

Niezwykle ciekawie zapowiada się tegoroczne Święto Śniegu w Szklarskiej Porębie. Rozpocznie je festiwal retro, a na drugi dzień zaplanowana jest wielka gra terenowa.

stycznia 6, 2017 08:41 przed południem

Muzeum Karkonoskie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Niedziela w Muzeum". Na 8 stycznia 2017 r. zaplanowano kuratorskie oprowadzanie po wystawie czasowej "OSKAR ADAM KEIL 1856-1936, przedsiębiorca i wydawca z Jagniątkowa", które poprowadzi Robert Rzeszowski. Początek o godz. 11.00.