kwietnia 23, 2017 09:33 przed południem

Prezydent Bolesławca Piotr Roman podpisał umowę z wykonawcą na budowę „Centrum wiedzy”, czyli nowoczesnej biblioteki z miejscem spotkań młodzieży. Powstanie ona w dawnym domu handlowym „Mieszko”.

kwietnia 22, 2017 07:54 po południu

Ciekawą, majówkową propozycje dla mieszkańców południowo-zachodniej części Dolnego Śląska mieć będzie Biuro Turystyki Kolejowej TurKol. Od 1 do 3 maja jeździć będą w naszym regionie stylowe osobowe składy kolejowe, ciągnięte przez parowozy.

kwietnia 20, 2017 08:35 po południu

Trzy, zlokalizowane w naszym regionie, laboratoria produkujące metamfetaminę zlikwidowali policjanci jeleniogórskiego CBŚP we współpracy w policjantami z Bolesławca. Działały w Ocicach (pow. bolesławiecki), Starym Zawidowie i miejscowości Posada koło Bogatyni (pow. zgorzelecki). Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt kilogramów odczynników chemicznych służących do wytworzenia tego narkotyku i zatrzymali 6 osób, w tym „chemika”. Gotowy środek trafiał do Czech i Niemiec. Wszyscy zatrzymani usłyszeli w prokuraturze zarzuty dotyczące produkcji i obrotu narkotykami. 4 osoby zostały tymczasowo aresztowane.

kwietnia 19, 2017 10:17 po południu

Ruszyła druga edycja akcji Aktywny Dolny Śląsk. To szansa na zrealizowanie przedsięwzięcia upowszechniającego sport i promującego walory turystyczne za pieniądze samorządu województwa.  Urząd marszałkowski na takie projekty obywatelskie przeznaczy 600 tysięcy złotych, po 120 tys. na projekty z regionu jeleniogórskiego, legnickiego, wałbrzyskiego, wrocławskiego i z Wrocławia.

kwietnia 18, 2017 02:20 po południu

Niedawno, 1 kwietnia 2017, weszła w życie nowa ustawa o grach hazardowych. Salonów gier będzie mniej i będą pod pełną kontrolą państwa. - Właśnie trwa akcja Krajowej Administracji Skarbowej, która kontroluje, czy właściciele stosują się do ustawy i zamykają takie lokale – zapewnia Krzysztof Mróz, senator Prawa i Sprawiedliwości, członek senackiej komisji budżetu. 

kwietnia 18, 2017 12:00 po południu

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 18 kwietnia 2017 m.in.:

kwietnia 17, 2017 07:08 przed południem

Złodzieja specjalizującego się we włamaniach do piwnic zatrzymali policjanci z Bolesławca. Mężczyźnie udowodniono cztery takie przestępstwa popełnione w ostatnim okresie, ale był on już wcześniej karany za podobne czyny.

kwietnia 15, 2017 06:30 po południu

Zdrowia, radości oraz wszelkiej pomyślności, a przede wszystkim - Nowej Nadziei wraz z budzącą się wiosną - życzy Czytelnikom z okazji Świąt Wielkanocy
redakcja „Nowin Jeleniogórskich”

kwietnia 14, 2017 06:28 po południu

Choć przerwa, w której bolesławieckie term były nieczynne trwała krótko, to w tym czasie zdołano zrealizować wiele  pomysłów, które podwyższają standard i uatrakcyjniają pobyt. Termy znów są czynne i zapraszają.

kwietnia 12, 2017 09:27 przed południem

Bezrobocie na koniec lutego było wyjątkowo niskie – tak wynika ze statystyk, którymi kilka dni temu pochwalił się Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy. Tyle, że oferowane przez pracodawców zarobki pozostawiają wciąż wiele do życzenia.

kwietnia 8, 2017 06:30 przed południem

Tytuły Zdolnego Ślązaka i Zdolnego Ślązaczka odebrało 316 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Dolnego Śląska. Wszyscy są laureatami prestiżowego konkursu wiedzowego organizowanego od lat przez Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu . W tym gronie znalazły się też dzieci z regionu jeleniogórskiego.

kwietnia 5, 2017 06:30 przed południem

Ciężarówkę przewożąca 12 ton nielegalnego suszu tytoniowego o wartości prawie 6 milionów złotych zatrzymali strażnicy graniczni w okolicy Bolesławca.

kwietnia 3, 2017 06:46 przed południem

Podinspektor Dariusz Borski odebrał, podczas uroczystej zbiórki z rąk zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu inspektora Piotra Leciejewskiego nominację na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Bolesławcu.

marca 28, 2017 07:29 przed południem

Dr Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, spotkał się z przedstawicielami organizacji pozarządowych w Bogatyni i w Jeleniej Górze. - Problemy, o których tutaj była mowa powtarzają się także w innych regionach – podsumował. Obiecał, że każdy sygnał, dokument z tych spotkań zostanie przeanalizowany, a część z nich będzie podstawą do podjęcia interwencji w odpowiednich ministerstwach.