marca 21, 2017 12:00 po południu

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 21 marca 2017 m.in.:

marca 16, 2017 06:35 po południu

Zwłoki dwóch kobiet, matki i córki znaleziono wczoraj (15 marca) w jednym z mieszkań w Bolesławcu. Kobiety nie żyły już najprawdopodobniej od kilkunastu dni.

marca 14, 2017 11:30 po południu

Zegar na wieży ratuszowej w Bolesławcu znów odmierza czas. Prace konserwatorsko-naprawcze zostały zakończone. Naprawa bolesławieckiego zegara polegała m.in.: na wymianie łożysk ślizgowych, polerowaniu czopów kół, demontażu i tulejowaniu przekładni wskazań. W ramach renowacji przewidziano również naprawę przegubów, piaskowanie, malowanie i zabezpieczenie antykorozyjne. Prace przeprowadziła  firma „Roland” z Zabrza.

marca 13, 2017 08:10 po południu

Od wczoraj (niedziela 12 marca) obowiązuje nowy, wiosenny” rozkład pociągów. W nowym rozkładzie nie ma zbyt wielu zmian w połączeniach i ich częstotliwości; więcej dotyczy mniejszych i większych zmian w godzinach odjazdu/przyjazdu oraz w czasach przejazdu.

marca 13, 2017 07:08 przed południem

Mężczyznę handlującego tytoniem i papierosami bez polskich znaków akcyzy zatrzymali bolesławieccy policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej.

marca 10, 2017 06:46 przed południem

W najbliższy sportowy weekend, 11 i 12 marca, odbędą się cztery mecze ćwierćfinałowe piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego. O prawo gry w kolejnej rundzie PP powalczą drużyny od III ligi do A klasy. Kibice mogą liczyć na niespodzianki i zaskakujące wyniki. W przypadku remisu nie dojdzie do dogrywki. Sędzia zarządzi wykonywanie rzutów karnych.
 

marca 10, 2017 06:20 przed południem

Młodego mężczyznę, który przez wiele miesięcy okradał sejf znajdujący się w domu swoich krewnych zatrzymali policjanci z Bolesławca. Złodziej nie musiał wzorem kasiarzy łamać zabezpieczenia kasy pancernej, gdyż wcześniej ukradł też oryginalny klucz do niej.

marca 7, 2017 01:27 po południu

8 marca o godz. 15. na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze rozpocznie się strajk kobiet. To część ogólnopolskiej i międzynarodowej akcji, w której kobiety dopominają się o swoje prawa. Na demonstracji będzie obowiązywał – podobnie jak w czasie październikowych protestów – czarny strój.

marca 6, 2017 09:10 po południu

Lwóweccy policjanci przerwali gościnne występy czteroosobowej grupy włamywaczy, którzy okradali sklepy  w powiatach lwóweckim i bolesławieckim. Szajka kradła tez na swoim terenie.

marca 4, 2017 03:00 po południu

Pod honorowym patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy w Sali Koncertowej Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze uroczyście świętowano 25-lecie Euregionu Nysa. Były wspomnienia, odznaczenia państwowe, medale pamiątkowe i upominki, podziękowania, gratulacje i życzenia. Jubileuszową, radosną Galę uświetnił dwugodzinny, międzynarodowy koncert artystów polskich i czeskich ze światową prapremierą koncertu fortepianowego „Karkonoski” i wielominutową owacją zachwyconej publiczności na stojąco.
 

marca 2, 2017 07:51 po południu

Zerwane dachy, połamane drzewa i pozrywane linie energetyczne to efekt dzisiejszej wichury, która 2 marca przez dwie godziny szalała nad regionem jeleniogórskim. 
 

marca 2, 2017 12:59 po południu

Wczoraj wieczorem (środa, 1 marca) dwaj pacjenci szpitala psychiatrycznego w Bolesławcu próbowali uciec. Jednego zatrzymano jeszcze na terenie obiektu, drugiego, po kilku godzinach w okolicach Legnicy. Drugi z uciekinierów był bardzo agresywny - pobił pielęgniarkę, druga ranił odłamkiem szkła. Na szczęście obrażenia okazały się niegroźne i obie kobiety po opatrzeniu mogły udać się do domów.

marca 1, 2017 11:19 przed południem

Prokuratura nie znalazła winnych zdarzenia, do którego doszło kilka miesięcy temu w Bolesławcu. Mieszkaniec miasta po spożyciu wody mineralnej poparzył sobie gardło. W toku śledztwa na jaw wyszły dodatkowe okoliczności.

marca 1, 2017 11:17 przed południem

Przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym koło Nowogrodźca o 27 km/godz. To był początek dużych kłopotów pracownika legnickiej firmy ochroniarskiej.