lutego 22, 2017 10:50 przed południem

Legendarny punkrockowy zespół z Jawora Ga-Ga Zielone Żabki, w tym roku świętuje 30-lecie istnienia. Jubileuszowy koncert odbędzie się w najbliższy piątek (24 lutego) w Szklarskiej Porębie.

lutego 22, 2017 06:30 przed południem

Polskie Koleje Państwowe ogłosiły listę 121 dworców kolejowych, które zamierzają wyremontować do 2023 roku. Wśród nich znalazło się dziewięć obiektów z Dolnego Śląska w tym trzy z regionu jeleniogórskiego.

lutego 21, 2017 12:21 po południu

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają do udziału w czterdziestym siódmym Rajdzie na Raty. Pierwsza wycieczka odbędzie się już w najbliższą niedzielę 26 lutego 2017 roku.

lutego 21, 2017 11:45 przed południem

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 21 lutego 2017 m.in.:

lutego 21, 2017 07:12 przed południem

To kolejne podejście do zmiany nazwy ulicy Świerczewskiego w Janowicach Wielkich. Operacja, która wydawała się prosta i szybka do przeprowadzenia wchodzi właśnie w … trzeci etap.

lutego 21, 2017 07:08 przed południem

Planowana obwodnica Piechowic, już ma kilkumiesięczne opóźnienie. Koncepcja, która miała być przygotowana do końca 2016 r., jeszcze nie jest gotowa. Wobec tego opóźnienia termin 2021 r. jako moment zakończenia inwestycji wydaje się nierealny. Nieoficjalnie wiadomo, że jedną z przyczyn opóźnień może być kiepska współpraca odpowiedzialnych instytucji, które majążne konotacje polityczne.

lutego 19, 2017 02:09 po południu

Ostatni dzień festiwalu „Trójka Górom” to - oprócz spotkań, warsztatów i konkursów – przede wszystkim dzień rozstrzygnięcia dwudniowych Mistrzostw Polski w Rzeźbie ze Śniegu. Zarówno ekipy uczestniczące w konkursie, jak i liczni kibicujący rzeźbiarzom, z obawa spoglądali w niebo, z którego zamiast upragnionego śniegu, popadywał deszcz. - Śnieg topnieje, mięknie a czas nagli. Mam nadzieje, że nasze prace dotrwają do czasu gdy będą oceniać je jurorzy – mówił szef drużyny z katowickiej ASP Tomasz Koclęga.
Zarówno wśród profesjonalistów, jak i wśród amatorów rywalizowały ze sobą po cztery ekipy. Tematem tegorocznych zmagań śniegowych rzeźbiarzy była Prawda.

lutego 19, 2017 07:14 przed południem

Już wszystkio jasne. Podczas sobotniej Gali „Nowin Jeleniogórskich” w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze ogłoszono wyniki 42. plebiscytu na dziesięciu najlepszych – najpopularniejszych sportowców i pięciu trenerów z klubów regionu jeleniogórskiego w 2016 roku. Największe uznanie kibiców zyskali mistrz kajakowego freestyle'u Tomasz Czaplicki (Karkonoski Klub Kajakowy) i trenerka grup młodzieżowych KPR-u Dila Samadowa. Dla laureatów jeleniogórskie Biuro Podróży Euro 90 Travel ufundowało tygodniowe wycieczki do Chorwacji.

lutego 18, 2017 07:36 po południu

Właścicielka wydawnictwa regionalnego AdRem Regina Chrześcijańska zwyciężyła w wyborach Nowin Jeleniogórskich na Człowieka Roku 2016. – To przemiłe uczucie. Zwłaszcza, że wysłuchałam o sobie tyle dobrego – powiedziała zaraz po odebraniu nagrody.

lutego 18, 2017 08:15 przed południem

Wczorajszy, drugi dzień festiwalu Trójka Górom w Szklarskiej Porębie to na przemian deszcz, słońce i znowu deszcz, które utrudniały prace śniegowym rzeźbiarzom podczas Mistrzostw Polski w Rzeźbie ze Śniegu. Śniegowe pryzmy przy których stanęli wczoraj profesjonaliści niebezpiecznie rozmiękły i rzeźbiarze postanowili poczekać na wieczorne ochłodzenie. Niestety wieczorem pod Szrenicą lunęło deszczem i ledwo zaczęte rzeźby trzeba było przykrywać foliami. Dzisiaj, w sobotę 18 lutego, do ostatecznej rozgrywki przystąpi osiem drużyn, które z topniejącego śniegu postarają się wyrzeźbić swoje wyobrażenie Prawdy, bo takie jest hasło tegorocznych mistrzostw.

lutego 18, 2017 08:07 przed południem

– Nie mamy jak dojechać do pracy, ani do szpitala, czy apteki – denerwuje się mieszkanka Łomnicy, która zadzwoniła do naszej redakcji. To efekt ostatnich korekt w rozkładzie jazdy. – Zastanawiam się, co z tym zrobić – przyznaje wójt Michał Orman.

lutego 18, 2017 07:30 przed południem

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło listę zabytków, których remonty mogą liczyć w tym roku na dofinansowanie z jego środków. W tym gronie nie zabrakło obiektów historycznych z naszego regionu.

lutego 17, 2017 11:03 przed południem

Oficjalnie trzeci festiwal Trójka Górom rozpoczął się wczoraj o 17.30, jednak już wcześniej popularni dziennikarze radiowi Tomasz Żąda i Marek Niedźwiecki poprowadzili swoje audycje z Norweskiej Doliny, a w Namiocie Spotkań na Skwerze Radiowej Trójki można było posłuchać ciekawej rozmowy o Wlastimilu Hofmanie.  

lutego 17, 2017 06:00 przed południem

Papierosy, tytoń i spirytus bez znaków akcyzy o wartości ponad 1,3 miliona złotych przejęli strażnicy graniczni z placówki w Jeleniej Górze.