marca 21, 2017 12:00 po południu

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 21 marca 2017 m.in.:

marca 18, 2017 12:10 po południu

Jak informują mieszkańcy Lubania, rzeka Kwisa poniżej zakładu Schumacher wciąż się pieni. To skutek awarii przed kilkoma dniami w największej firmie Lubania i przedostania się stężonego mydła do rzeki. Na szczęście – w opinii jeleniogórskiej delegatury WIOŚ - wyciek nie był duży i skażenie nie stanowi zagrożenia dla biocenozy Kwisy

marca 17, 2017 04:12 po południu

Do niecodziennej sytuacji doszło dziś przed południem w okolicach ul. Myśliwskiej w Świeradowie Zdroju. Mieszkańcy zauważyli blisko posesji sarnę. Robiła wrażenie rannej, leżała i wyraźnie nie mogła wstać. Gdy do zwierzęcia po kilku godzinach dotarł weterynarz, sarna ruszyła w las. Co jej było, pozostanie tajemnicą. Weterynarz nie wyklucza, że była zmęczona i wyczerpana, a gdy doszła do siebie, po prostu sobie poszła. Sarna uruchomiła łańcuch działań i interwencji, które okazały się na końcu zbędne.

marca 13, 2017 11:21 po południu

Fantastyczny wynik osiągnął zawodnik klubu Orka Lubań Rafał Kusto na pływackich Mistrzostwach Polski Juniorów, które w miniony weekend odbywały się w Gorzowie Wielkopolskim. Zawodnik lubańskiego klubu zdobył dwa złote medale, wygrywając rywalizację na dystansach 100 i 200 metrów stylem klasycznym. Przede wszystkim jednak na drugim dystansie wyrównał seniorski rekord Polski, który od 2006 r. dzierży  Sławomir Kuczko. Przy czym mistrz Europy z 2005 r. swój rekord Polski bił w wieku 23 lat, a Rafał Kusto dopiero w  tym roku obchodzi „osiemnastkę”.

marca 13, 2017 08:10 po południu

Od wczoraj (niedziela 12 marca) obowiązuje nowy, wiosenny” rozkład pociągów. W nowym rozkładzie nie ma zbyt wielu zmian w połączeniach i ich częstotliwości; więcej dotyczy mniejszych i większych zmian w godzinach odjazdu/przyjazdu oraz w czasach przejazdu.

marca 10, 2017 07:34 przed południem

Po latach starań Lubań doczekał się środków na prace zabezpieczające przy Domu Solnym. 250 tys. zł na ten cel przekaże miastu ministerstwo kultury 

marca 10, 2017 06:46 przed południem

W najbliższy sportowy weekend, 11 i 12 marca, odbędą się cztery mecze ćwierćfinałowe piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego. O prawo gry w kolejnej rundzie PP powalczą drużyny od III ligi do A klasy. Kibice mogą liczyć na niespodzianki i zaskakujące wyniki. W przypadku remisu nie dojdzie do dogrywki. Sędzia zarządzi wykonywanie rzutów karnych.
 

marca 9, 2017 06:00 przed południem

Lubań przeznaczy, ze swojego miejskiego budżetu 50 tys. zł na prace przygotowujące do ewentualnego turystycznego udostępnienia poniemieckich sztolni w rejonie Kamiennej Góry.

marca 7, 2017 01:27 po południu

8 marca o godz. 15. na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze rozpocznie się strajk kobiet. To część ogólnopolskiej i międzynarodowej akcji, w której kobiety dopominają się o swoje prawa. Na demonstracji będzie obowiązywał – podobnie jak w czasie październikowych protestów – czarny strój.

marca 4, 2017 03:00 po południu

Pod honorowym patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy w Sali Koncertowej Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze uroczyście świętowano 25-lecie Euregionu Nysa. Były wspomnienia, odznaczenia państwowe, medale pamiątkowe i upominki, podziękowania, gratulacje i życzenia. Jubileuszową, radosną Galę uświetnił dwugodzinny, międzynarodowy koncert artystów polskich i czeskich ze światową prapremierą koncertu fortepianowego „Karkonoski” i wielominutową owacją zachwyconej publiczności na stojąco.
 

marca 2, 2017 07:51 po południu

Zerwane dachy, połamane drzewa i pozrywane linie energetyczne to efekt dzisiejszej wichury, która 2 marca przez dwie godziny szalała nad regionem jeleniogórskim. 
 

lutego 28, 2017 11:01 po południu

Anna Azari, ambasador Izraela w Polsce, gościła wczoraj (poniedziałek 27 lutego) w Lubaniu, gdzie nadała tytuł i wręczyła medal Sprawiedliwych wśród Narodów Świata lubaniance Kazimierze Wiertel oraz pośmiertnie jej rodzicom Marii i Franciszkowi Łakotom. Ich nazwiska zostaną uwiecznione na Ścianie Honoru w Ogrodzie Sprawiedliwych w Jerozolimie.

lutego 27, 2017 12:20 po południu

W związku z ujawnieniem przypadków ptasiej grypy w Jeleniej Górze wprowadzono wiele obostrzeń. Jedno z nich uderza w hodowców gołębi pocztowych, którzy nie mogą rozpocząć lotów treningowych swoich pupili. - To zupełny bezsens - ocenia Grzegorz Błaszczyk, prezes karkonoskiego oddziału Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych.

lutego 22, 2017 08:48 przed południem

Samorząd Świeradowa Zdroju uzyskał dofinansowanie na rozbudowę dwóch szkół – w Czerniawie i Świeradowie Zdroju. Rozbudowa placówek wpisuje się w warunki, jakie wymusza wchodząca właśnie w życie reforma oświaty. - Chcemy, żeby obiekty służyły naszej społeczności także po zajęciach dla dzieci – mówi Roland Marciniak, burmistrz kurortu.