marca 24, 2017 05:00 przed południem

Ponad sześć kilometrów nowych dróg rowerowych powstanie w Zgorzelcu.

marca 22, 2017 09:33 po południu

W bardzo trudnej sytuacji znalazły się samorządy Mirska i Pieńska, które – wraz z 12 innymi, dolnośląskimi gminami -  biorą udział w Dolnośląskim Programie Rekultywacji, w ramach którego rekultywowane sa nieczynne wysypiska śmieci. Wszystkim uczestnikom programu Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska odmówił dofinansowania, choć było to w zasadzie zagwarantowane.

marca 21, 2017 12:00 po południu

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 21 marca 2017 m.in.:

marca 20, 2017 10:49 po południu

Przedstawiciele 19 dolnośląskich i lubuskich gmin podpisali list intencyjny z Polską Spółką Gazownictwa o budowie stacji wyspowych stacji LNG, które pozwolą zaopatrywać w gaz ziemny jednostki publiczne, firmy i mieszkania prywatne w tych gminach. Z naszego regionu dotyczy to gmin: Lubomierz, Marciszów, Świerzawa, Wojcieszów i Zawidów.

marca 20, 2017 07:17 po południu

3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca volkswagena golfa, zatrzymany przez policjantów do rutynowej kontroli w Bogatyni. Zatrzymany nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdu, bo prawo jazdy zostało mu zabrane bezterminowo za prowadzenie pod wpływem alkoholu.

marca 15, 2017 10:01 przed południem

Słabo główkował złodziej z Bogatyni. Ukradł oznakowany samochód, którego właściciel pracował dla jednej z firm kurierskich. Nic dziwnego, że szybko został namierzony i złapany.

marca 13, 2017 08:10 po południu

Od wczoraj (niedziela 12 marca) obowiązuje nowy, wiosenny” rozkład pociągów. W nowym rozkładzie nie ma zbyt wielu zmian w połączeniach i ich częstotliwości; więcej dotyczy mniejszych i większych zmian w godzinach odjazdu/przyjazdu oraz w czasach przejazdu.

marca 10, 2017 06:46 przed południem

W najbliższy sportowy weekend, 11 i 12 marca, odbędą się cztery mecze ćwierćfinałowe piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego. O prawo gry w kolejnej rundzie PP powalczą drużyny od III ligi do A klasy. Kibice mogą liczyć na niespodzianki i zaskakujące wyniki. W przypadku remisu nie dojdzie do dogrywki. Sędzia zarządzi wykonywanie rzutów karnych.
 

marca 9, 2017 07:51 po południu

Dwie osoby zginęły, a jedna została ranna w tragicznym wypadku, do jakiego doszło dziś (9 marca) na krajowej 94 pod Żarską Wsią.

marca 7, 2017 01:27 po południu

8 marca o godz. 15. na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze rozpocznie się strajk kobiet. To część ogólnopolskiej i międzynarodowej akcji, w której kobiety dopominają się o swoje prawa. Na demonstracji będzie obowiązywał – podobnie jak w czasie październikowych protestów – czarny strój.

marca 5, 2017 07:08 przed południem

Policjanci z Wrocławia zatrzymali dziesięć osób, które w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, działającej jako Europejska Grupa Kapitałowa Council, mogły oszukać nawet 11 tysięcy osób przy zawieraniu umów kredytowych. Jako, że oddziały firmy znajdowały się między innymi w Jeleniej Gorze i Zgorzelcu w gronie pokrzywdzonych znaleźli się również mieszkańcy naszego regionu.

marca 4, 2017 03:00 po południu

Pod honorowym patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy w Sali Koncertowej Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze uroczyście świętowano 25-lecie Euregionu Nysa. Były wspomnienia, odznaczenia państwowe, medale pamiątkowe i upominki, podziękowania, gratulacje i życzenia. Jubileuszową, radosną Galę uświetnił dwugodzinny, międzynarodowy koncert artystów polskich i czeskich ze światową prapremierą koncertu fortepianowego „Karkonoski” i wielominutową owacją zachwyconej publiczności na stojąco.
 

marca 2, 2017 07:51 po południu

Zerwane dachy, połamane drzewa i pozrywane linie energetyczne to efekt dzisiejszej wichury, która 2 marca przez dwie godziny szalała nad regionem jeleniogórskim. 
 

lutego 27, 2017 12:20 po południu

W związku z ujawnieniem przypadków ptasiej grypy w Jeleniej Górze wprowadzono wiele obostrzeń. Jedno z nich uderza w hodowców gołębi pocztowych, którzy nie mogą rozpocząć lotów treningowych swoich pupili. - To zupełny bezsens - ocenia Grzegorz Błaszczyk, prezes karkonoskiego oddziału Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych.