kwietnia 22, 2017 07:54 po południu

Ciekawą, majówkową propozycje dla mieszkańców południowo-zachodniej części Dolnego Śląska mieć będzie Biuro Turystyki Kolejowej TurKol. Od 1 do 3 maja jeździć będą w naszym regionie stylowe osobowe składy kolejowe, ciągnięte przez parowozy.

kwietnia 20, 2017 08:35 po południu

Trzy, zlokalizowane w naszym regionie, laboratoria produkujące metamfetaminę zlikwidowali policjanci jeleniogórskiego CBŚP we współpracy w policjantami z Bolesławca. Działały w Ocicach (pow. bolesławiecki), Starym Zawidowie i miejscowości Posada koło Bogatyni (pow. zgorzelecki). Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt kilogramów odczynników chemicznych służących do wytworzenia tego narkotyku i zatrzymali 6 osób, w tym „chemika”. Gotowy środek trafiał do Czech i Niemiec. Wszyscy zatrzymani usłyszeli w prokuraturze zarzuty dotyczące produkcji i obrotu narkotykami. 4 osoby zostały tymczasowo aresztowane.

kwietnia 19, 2017 10:17 po południu

Ruszyła druga edycja akcji Aktywny Dolny Śląsk. To szansa na zrealizowanie przedsięwzięcia upowszechniającego sport i promującego walory turystyczne za pieniądze samorządu województwa.  Urząd marszałkowski na takie projekty obywatelskie przeznaczy 600 tysięcy złotych, po 120 tys. na projekty z regionu jeleniogórskiego, legnickiego, wałbrzyskiego, wrocławskiego i z Wrocławia.

kwietnia 19, 2017 06:57 po południu

Do tragicznego wypadku doszło dziś (19 kwietnia) na drodze ze Zgorzelca do Bogatyni w Działoszynie.
 

kwietnia 18, 2017 02:20 po południu

Niedawno, 1 kwietnia 2017, weszła w życie nowa ustawa o grach hazardowych. Salonów gier będzie mniej i będą pod pełną kontrolą państwa. - Właśnie trwa akcja Krajowej Administracji Skarbowej, która kontroluje, czy właściciele stosują się do ustawy i zamykają takie lokale – zapewnia Krzysztof Mróz, senator Prawa i Sprawiedliwości, członek senackiej komisji budżetu. 

kwietnia 18, 2017 12:00 po południu

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 18 kwietnia 2017 m.in.:

kwietnia 16, 2017 12:00 po południu

Realnych kształtów nabiera wreszcie projekt budowy ścieżki rowerowej na polsko-czesko-niemieckim pograniczu. W tym tygodniu Leszek Loch (dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu), Thomas Zenker (burmistrz miasta Zittau) oraz Josef Horinka (starosta miasta Hradek nad Nysą) podpisali umowę o budowie kładki dla rowerzystów na Nysie. To oznacza rozpoczęcie realizacji projektu budowy transgranicznej trasy rowerowej.

kwietnia 15, 2017 06:30 po południu

Zdrowia, radości oraz wszelkiej pomyślności, a przede wszystkim - Nowej Nadziei wraz z budzącą się wiosną - życzy Czytelnikom z okazji Świąt Wielkanocy
redakcja „Nowin Jeleniogórskich”

kwietnia 15, 2017 07:00 przed południem

Dwóch mężczyzn, którzy na terenie powiatów zgorzeleckiego i kamiennogórskiego dokonali szeregu włamań do mieszkań oraz sklepów zatrzymali policjanci z Kamiennej Góry. Złodzieje mogą spędzić za kratkami nawet 10 lat.

kwietnia 14, 2017 01:57 po południu

Na najwyższy przewidziany w polskim prawie wyrok dożywotniego więzienia skazał Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze 31 – letniego Piotra G. Przed dwoma laty podpalił w kasynie w Zgorzelcu przy ul. Daszyńskiego dwóch młodych mężczyzn. Przez cały proces Piotr G. konsekwentnie nie przyznawał się do winy, jednak sąd nie miał wątpliwości, że to on jest sprawcą tego potwornego przestępstwa.

kwietnia 12, 2017 09:27 przed południem

Bezrobocie na koniec lutego było wyjątkowo niskie – tak wynika ze statystyk, którymi kilka dni temu pochwalił się Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy. Tyle, że oferowane przez pracodawców zarobki pozostawiają wciąż wiele do życzenia.

kwietnia 9, 2017 10:26 po południu

Organizatorzy 34. Turnieju Małych Form Satyrycznych w Bogatyni, informują o przeniesieniu, z przyczyn od nich niezależnych, koncertu finałowego na 9 września. Wszystkie pozostałe terminy: nadsyłania prac i zgłoszeń konkursowych pozostają bez zmian.

kwietnia 8, 2017 06:30 przed południem

Tytuły Zdolnego Ślązaka i Zdolnego Ślązaczka odebrało 316 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Dolnego Śląska. Wszyscy są laureatami prestiżowego konkursu wiedzowego organizowanego od lat przez Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu . W tym gronie znalazły się też dzieci z regionu jeleniogórskiego.

kwietnia 7, 2017 11:41 po południu

Ze zmiennym szczęściem w 17-klubowej Polskiej Lidze Koszykówki gra zespół byłych mistrzów Polski z 2014 roku ze Zgorzelca. Po piętnastu zwycięstwach i dwunastu porażkach PFE Turów zajmuje „środkowe” dziesiąte miejsce. Rok temu czarno-zielonym nie udało się awansować do czołowej ósemki w kraju. Czy po rundzie zasadniczej sezonu 2016/2017 ekipa trenera Mathiasa Fischera zakwalifikuje się do w fazy play off?