kwietnia 23, 2017

Pod koniec maja na łąkach na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego pojawić się ma stado kilkudziesięciu owiec. Na górze Chojnik powstanie całoroczna owczarnia z przyłączem wody, paśnikami i poidłami.

kwietnia 23, 2017

Rzecznik Praw Obywatelskich Artur Bodnar zwrócił się do ministra sprawiedliwości o szybkie wprowadzenie zasady obecności obrońcy natychmiast po zatrzymaniu osoby przez funkcjonariuszy. Ma to zapobiec nadużywaniu przez policję siły wobec takich osób, co - zdaniem rzecznika – niekiedy przybiera wręcz charakter tortur. Rzecznik wymienia 18 przykładów takich zachowań policjantów w latach 2008 – 2015, a wśród opisanych zdarzeń jest sytuacja z 2011 r., do której doszło podczas festiwalu Blues nad Bobrem w Kliczkowie.

kwietnia 22, 2017

W mieście pod Szrenicą wiele się mówi o zamieszaniu w samorządzie Szklarskiej Poręby. Burmistrz Mirosław Graf odmawia podania bliższych informacji na ten temat. Niełatwo je więc zweryfikować. Chodzi o zastępcę burmistrza Stanisława Kozinę.

kwietnia 22, 2017

Jeleniogórski Miejski Zakład Komunikacji testuje system bezprzewodowego internetu. Działa on na razie w jednym autobusie, wkrótce będzie w kolejnych.

kwietnia 22, 2017

Karpacz dołączył do miast, które mogą się pochwalić swoją oficjalną maskotką. Dzięki zwycięstwu w ankiecie ogłoszonej przez Urząd Miasta został nią wilk.

kwietnia 21, 2017

To jeden z najoryginalniejszych obiektów w okolicy. Jest wyeksponowany, bo stoi tuż przy drodze. Wielu turystów jadących przez Sosnówkę zadaje sobie pytanie, co to jest? Niektórzy „zwiedzają” dziwną budowlę. Za kilka lat będą mogli w obiekcie zamieszkać. Nowy właściciel planuje urządzenie tutaj hotelu.

kwietnia 21, 2017

Od czwartku, 20 kwietnia ruszył nabór do jeleniogórskich przedszkoli i podstawówek na rok szkolny 2017/2018. Nabór ten będzie się odbywał drogą elektroniczną.

kwietnia 21, 2017

Pisaliśmy o tym, że rozstrzygnięto konkursy na stanowiska dyrektorów dziewięciu placówek oświatowych. W przyszłym roku będą kolejne.

kwietnia 20, 2017

Blisko pięć godzin trwała akcja gaszenia pożaru, który wybuchł w zbiorniku z żywicą w jednym z zakładów, znajdujących się na terenie dzielnicy przemysłowej w Jeleniej Górze.

kwietnia 20, 2017

Latem trasy nartorolkowe, zimą – do narciarstwa biegowego. Do tego pełne zaplecze sanitarne, gastronomiczne, hotelowe i zmodernizowana strzelnica. Tak ma wyglądać Dolnośląskie Centrum Sportu, które powstanie na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. W środę (19 kwietnia) zaprezentowano ostateczną koncepcję budowy ośrodka. Pytanie, kiedy rozpoczną się prace i skąd pieniądze na realizację?

kwietnia 20, 2017

Na ul. Bankowej przy zbiegu z ulicą Piłsudskiego powstaje drugie w centrum Jeleniej Góry podziemne gniazdo na odpady komunalne.

kwietnia 20, 2017

Trzy, zlokalizowane w naszym regionie, laboratoria produkujące metamfetaminę zlikwidowali policjanci jeleniogórskiego CBŚP we współpracy w policjantami z Bolesławca. Działały w Ocicach (pow. bolesławiecki), Starym Zawidowie i miejscowości Posada koło Bogatyni (pow. zgorzelecki). Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt kilogramów odczynników chemicznych służących do wytworzenia tego narkotyku i zatrzymali 6 osób, w tym „chemika”. Gotowy środek trafiał do Czech i Niemiec. Wszyscy zatrzymani usłyszeli w prokuraturze zarzuty dotyczące produkcji i obrotu narkotykami. 4 osoby zostały tymczasowo aresztowane.

kwietnia 20, 2017

Gigantyczną kraksą zakończył się pościg za sprawcą rozboju, który podjęli funkcjonariusze jeleniogórskiego garnizonu w czwartek (20 kwietnia) wieczorem. Pirat został zatrzymany.

kwietnia 19, 2017

Ruszyła druga edycja akcji Aktywny Dolny Śląsk. To szansa na zrealizowanie przedsięwzięcia upowszechniającego sport i promującego walory turystyczne za pieniądze samorządu województwa.  Urząd marszałkowski na takie projekty obywatelskie przeznaczy 600 tysięcy złotych, po 120 tys. na projekty z regionu jeleniogórskiego, legnickiego, wałbrzyskiego, wrocławskiego i z Wrocławia.

kwietnia 19, 2017

Zakończyły się konkursy na stanowiska dyrektorów dziewięciu placówek oświatowych w Jeleniej Górze. W trzech z nich od września zmienią się szefowie.

kwietnia 19, 2017

Nie ma szans na budowę przeprawy zastępczej – taką informację na przedświątecznym spotkaniu z mieszkańcami Dąbrowicy przekazał wójt Gminy Mysłakowice Michał Orman. Ci jednak zapowiadają, że to nie koniec. – Będziemy walczyć dotąd, aż potraktują nas poważnie – mówi nam jeden z nich.

kwietnia 19, 2017

Od dziś (19 kwietnia) przez trzy dni uczniowie ostatnich klas gimnazjów będą się zmagać ze stresem oraz trudnymi zadaniami weryfikującymi ich wiedzę, podczas egzaminu kończącego ten etap ich edukacji szkolnej.

kwietnia 18, 2017

Zaśnieżone drogi, oblodzone szlaki turystyczne – tak wyglądał krajobraz w naszym regionie w świąteczny poniedziałek. A to nie koniec, zima utrzyma się przez najbliższych kilka dni – wynika z komunikatów pogodowych.

kwietnia 18, 2017

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 18 kwietnia 2017 m.in.:

kwietnia 18, 2017

44-letni mężczyzna został zatrzymany przez policję w Biedrzychowicach (gmina Olszyna). Jest podejrzany o zamordowanie kobiety i pobicie jeszcze jednej osoby. Sąd rejonowy w Lubaniu zdecydował o zatrzymaniu mężczyzny w  areszcie na trzy miesiące. Grozi mu dożywocie.

kwietnia 18, 2017

Niedawno, 1 kwietnia 2017, weszła w życie nowa ustawa o grach hazardowych. Salonów gier będzie mniej i będą pod pełną kontrolą państwa. - Właśnie trwa akcja Krajowej Administracji Skarbowej, która kontroluje, czy właściciele stosują się do ustawy i zamykają takie lokale – zapewnia Krzysztof Mróz, senator Prawa i Sprawiedliwości, członek senackiej komisji budżetu. 

kwietnia 18, 2017

Około 1,1 miliona złotych będzie musiała zapłacić Gmina Janowice Wielkie jeleniogórskiej spółce Wodnik. Tak wynika z wyroku Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu.

kwietnia 17, 2017

Wiele istotnych zmian w organizacji ruchu szykuje się w najbliższym czasie na jeleniogórskich ulicach. - Ich celem jest zwiększenie przepustowości i upłynnienie ruchu w mieście – mówi dyrektor Zarządu Dróg i Mostów Norbert Łukaniuk.

kwietnia 16, 2017

Ponad 9 milionów złotych będą kosztowały inwestycje drogowe finansowane w powiecie lubańskim. Zdecydowana większość tej kwoty pochodzi ze źródeł zewnętrznych. Za te pieniądze zmodernizowanych zostanie 9 kilometrów dróg powiatowych i wojewódzkich oraz 4 kilometry chodników.