lutego 25, 2017

Rada Gminy w Janowicach Wielkich po wielotygodniowych konsultacjach i dyskusjach zadecydowała w sprawie zmiany nazwy ulicy Świerczewskiego. Ostateczna decyzja różni się od pomysłu prezentowanego tuż kluczową sesją rady. 

lutego 25, 2017

Spotkanie z Piotrem Dumałą, autorem pokazywanego na festiwalu w środę obrazu "Ederly", świetny dokument Anny Zameckiej "Komunia" i "Nauczycielka" Jana Hrebejka to główne punkty programu piątego dnia festiwalu ZOOM-ZBLIŻENIA.

lutego 24, 2017

To pytanie w kurorcie pod Śnieżką powraca jak i w wielu innych samorządach. Jedno jest pewne -  ci, którzy mówią, że pięcioro karpaczańskich strażników niewiele robi, mijają się z prawdą. 

lutego 24, 2017

Martwe łabędzie, które znaleziono w okolicach stawu przy ul. Głowackiego w Jeleniej Górze, były zarażone ptasią grypą. To pierwszy przypadek tej choroby w stolicy Karkonoszy i wiele wskazuje, że nie ostatni.

lutego 24, 2017

Znane w całej Polsce hospicjum dla zwierząt za kilka tygodni wyprowadzi się z Karpacza. Prowadząca ośrodek Krystyna Seemayer znalazła nowe miejsce.

lutego 24, 2017

Do nietypowej interwencji zostali wezwani strażnicy miejscy z Jeleniej Góry. Mieszkaniec miasta poprosił ich o pomoc w umieszczeniu jego partnerki w... wózku towarowym.

lutego 23, 2017

Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Jeleniej Górze zaprasza na „Dyskotekę na lodzie”. Odbędzie się ona w najbliższa niedzielę (26 lutego) przy II LO w Jeleniej Górze Cieplicach.

lutego 23, 2017

Wszystko wskazuje, że już wkrótce mieszkańcy Kostrzycy doczekają się budowy chodnika przy biegnącym przez wieś fragmencie bardzo ruchliwej drogi wojewódzkiej nr 367.

lutego 23, 2017

W małej Szkole Podstawowej w Płóczkach Górnych reaktywowano Szkolną Kasę Oszczędności, instytucję, o której mało kto dziś pamięta. Zabawa i edukacja daje efekty. 

lutego 23, 2017

Z marmoladą czy z budyniem? A może z ajerkoniakiem? Większość z nas dziś, w tłusty czwartek (23 lutego), ma taki dylemat. – Pączki schodzą jak świeże bułeczki – usłyszeliśmy w cukierni.

lutego 22, 2017

Polskie Koleje Państwowe ogłosiły listę 121 dworców kolejowych, które zamierzają wyremontować do 2023 roku. Wśród nich znalazło się dziewięć obiektów z Dolnego Śląska w tym trzy z regionu jeleniogórskiego.

lutego 22, 2017

Chwile strachu przeżyli we wtorek (21 lutego) wieczorem mieszkańcy budynku przy ul. Ogińskiego w Jeleniej Górze. Zapaliła się sadza w kominie.

lutego 22, 2017

Samorząd Świeradowa Zdroju uzyskał dofinansowanie na rozbudowę dwóch szkół – w Czerniawie i Świeradowie Zdroju. Rozbudowa placówek wpisuje się w warunki, jakie wymusza wchodząca właśnie w życie reforma oświaty. - Chcemy, żeby obiekty służyły naszej społeczności także po zajęciach dla dzieci – mówi Roland Marciniak, burmistrz kurortu.

lutego 22, 2017

– To był jednostkowy przypadek, który się więcej nie powtórzy – zapewnia Leszek Sikora, prezes Simeko po tym, jak straż miejska odkryła, że w jego zakładzie spalane były panele i elementy stolarki okiennej. Tymczasem strażnicy wzięli pod lupę inny jeleniogórski zakład.

lutego 21, 2017

Na egipskie ciemności narzekają mieszkańcy Jeleniej Góry i turyści. – Latarnie nie świecą od tygodnia, albo i dłużej – mówili ci, którzy zadzwonili do naszej redakcji. Miasto zapewnia, że odpowiednie służby lada dzień przystąpią do naprawy.

lutego 21, 2017

- Zamierzam wystąpić z wnioskiem do wojewody, aby uchylił decyzję prezydenta miasta zamykającą centrum Cieplic dla samochodów egzaminacyjnych oraz szkół nauki jazdy i mam nadzieję, że zdąży on to zrobić przed 1 marca - zapowiada dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze Robert Tarsa. Zarówno powód wprowadzenia tego zakazu jak i forma w jakiej to zrobiono zbulwersowały egzaminatorów oraz instruktorów.

lutego 21, 2017

To kolejne podejście do zmiany nazwy ulicy Świerczewskiego w Janowicach Wielkich. Operacja, która wydawała się prosta i szybka do przeprowadzenia wchodzi właśnie w … trzeci etap.

lutego 21, 2017

Planowana obwodnica Piechowic, już ma kilkumiesięczne opóźnienie. Koncepcja, która miała być przygotowana do końca 2016 r., jeszcze nie jest gotowa. Wobec tego opóźnienia termin 2021 r. jako moment zakończenia inwestycji wydaje się nierealny. Nieoficjalnie wiadomo, że jedną z przyczyn opóźnień może być kiepska współpraca odpowiedzialnych instytucji, które majążne konotacje polityczne.

lutego 21, 2017

Mężczyzna w średnim wieku zmarł w wyniku pożaru, do którego doszło we wtorek (21 lutego) w jednym z mieszkań w Kamiennej Górze.

lutego 21, 2017

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 21 lutego 2017 m.in.:

lutego 20, 2017

Już dziś (20 lutego) o godzinie 10.00 rusza głosowanie na projekty zgłoszone w tegorocznej edycji Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego. Swoje poparcie dla wybranych zadań, drogą elektroniczną, mieszkańcy miasta mogą wyrażać do 27 lutego (do godziny 10.00).

lutego 20, 2017

Trzy oferty wpłynęły w przetargu na remont ulicy Kolberga na jeleniogórskim Zabobrzu. Różnice w cenach są minimalne.

lutego 20, 2017

60-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala po tym, jak potrącił go samochód. Do zdarzenia doszło w sobotę (18 lutego) wieczorem na jeleniogórskim Zabobrzu.

lutego 20, 2017

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Zgorzelcu, to skutek informacji  przekazanej przez Powiatowego Lekarza Weterynarii o wykryciu kolejnych martwych ptaków na terenie powiatu zgorzeleckiego, z potwierdzoną obecnością materiału genetycznego wirusa grypy ptaków podtypu H5N8.