marca 25, 2017

Jest duża szansa, że w najbliższych sezonach narciarze znowu będą szusować na stoku Babiniec. Samorząd Szklarskiej Poręby wkrótce ogłasza przetarg na długoletnią dzierżawę tego atrakcyjnego stoku narciarskiego. Nieoficjalnie wiadomo, że są zainteresowani taką inwestycją.

marca 25, 2017

Nietypowy widok spotyka kierowców, jadących Aleją Wojska Polskiego w Jeleniej Górze. W miejscu wyciętego drzewa powstała... szachowa figura.

marca 25, 2017

28-letni mieszkaniec Kamiennej Góry napadł na mężczyznę i okradł go. Być może był pod wpływem narkotyków. Wskazywać na to może jego  dziwaczne zachowanie, kłócące się ze złodziejską logiką.

marca 25, 2017

– Będziemy rozmawiać z mieszkańcami, liczymy też na konkretną odpowiedź władz miasta – mówi Mariusz Gierus, sekretarz Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Pamięci Ofiar Męczeństwa i Ludobójstwa Kresowian. Inicjatorzy akcji podejmują kolejną próbę postawienia budzącego kontrowersje monumentu w Jeleniej Górze.

marca 24, 2017

Stara Kamienica chce zarabiać na produkcji czystej energii elektrycznej. Już powstała spółka mająca realizować to przedsięwzięcie. Władze gminy liczą, że w przyszłości uda się w dużym stopniu zaspokoić energetyczne potrzeby gminy, a przy tym chronić środowisko.

marca 24, 2017

Dzięki czujności sąsiadów i sprawnej akcji straży pożarnej nie doszło do tragedii. Starsza kobieta pozostawiła garnek na gazie i zasnęła.

marca 24, 2017

Połączenie Gimnazjum nr 4 ze Szkołą Podstawową nr 11 – taki wariant zaprezentowali nauczyciele z „Jedenastki” na czwartkowym spotkaniu z dolnośląskim kuratorem oświaty. Wygląda na to, że kuratorowi spodobał się ten pomysł. Pytanie, czy dojdzie do takiej zmiany?

marca 24, 2017

O tym jak można integrować dzieci pełno i niepełnosprawne, poprzez wspólne działania artystyczne mogli się przekonać uczestnicy konferencji „Rozwinąć skrzydła, czyli twórczo w integracji”, która odbyła się dziś (24 marca) w Szkole Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Jeleniej Górze.

marca 24, 2017

Mieszkańcy, a zwłaszcza mieszkanki Domu Seniora „Grześ” w Karpaczu początek wiosny przywitali hasłem: „Bądź piękna na wiosnę”. Przestrzeń domu została zamieniona na... salon piękności.

marca 23, 2017

 Brak kasku podczas jazdy skuterem był początkiem dużych kłopotów 49-latka, który przemierzał w tak beztroski sposób wieś Rząśnik w gminie Świerzawa. Patrol policji, który zatrzymał motorowerzystę, stwierdził także inne, znacznie poważniejsze naruszenia prawa.

marca 23, 2017

Zakup trzynastu nowych autobusów niskopodłogowych dla Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego planuje samorząd Bolesławca.

marca 23, 2017

Roman Kowalczyk – dolnośląski kurator oświaty, przyjedzie dzisiaj (czwartek, 23 marca) do Jeleniej Góry, by porozmawiać o sieci szkół na Zabobrzu.

marca 23, 2017

- W piątek zauważyliśmy chmurę nad Kostrzycą. Szła w kierunku Kowar. Niektórzy zaczęli się dusić, dzieciom robiło się niedobrze. Szczypało w oczy i drażniło gardło. Smród był nie do zniesienia. Nie wiedzieliśmy, że to jest rozruch spalarni – opowiada Piotr Nyc, mieszkaniec Kostrzycy, właściciel gospodarstwa agroturystycznego. 

marca 22, 2017

Instytut Pamięci Narodowej wskazał władzom miasta, że powinny zmienić nazwę ulicy Oskara Langego w Cieplicach.

marca 22, 2017

W bardzo trudnej sytuacji znalazły się samorządy Mirska i Pieńska, które – wraz z 12 innymi, dolnośląskimi gminami -  biorą udział w Dolnośląskim Programie Rekultywacji, w ramach którego rekultywowane sa nieczynne wysypiska śmieci. Wszystkim uczestnikom programu Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska odmówił dofinansowania, choć było to w zasadzie zagwarantowane.

marca 22, 2017

Wraz z wiosennym ociepleniem w Jeleniej Górze nastąpiło ożywienie trwających remontów nawierzchni ulic oraz prac przy wymianie sieci pod jezdniami.

marca 21, 2017

Miało być tu centrum rozwoju tzw. trzeciego sektora, skupiające organizacje pozarządowe i tętniące życiem. Po trzech latach działalności „Dom 7 marzeń” przestanie istnieć. – Niestety, nie wyszło – ubolewa jeden z inicjatorów Bogusław Gałka.

marca 21, 2017

Chwile strachu przeżyli mieszkańcy budynku wielorodzinnego przy ul. Wincentego Pola w Jeleniej Górze. Dzisiaj (wtorek, 21 marca) po południu w jednym z mieszkań na pierwszym piętrze wybuchł pożar.

marca 21, 2017

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 21 marca 2017 m.in.:

marca 21, 2017

Dąb, kasztanowce i buki posadzili dzisiaj w Jeleniej Górze działacze Platformy Obywatelskiej. Skrytykowali przy tym wprowadzoną przez rząd zmianę prawa, która umożliwiła niekontrolowaną wycinkę drzew w całej Polsce. – To była nieprzemyślana, bardzo szkodliwa decyzja – mówili.

marca 21, 2017

Psy i koty będące mieszkańcami „Staruszkowa” czyli hospicjum dla zwierząt są już po przeprowadzce z Karpacza do jego nowej siedziby, w jednej ze wsi w powiecie lubańskim.

marca 20, 2017

Przedstawiciele 19 dolnośląskich i lubuskich gmin podpisali list intencyjny z Polską Spółką Gazownictwa o budowie stacji wyspowych stacji LNG, które pozwolą zaopatrywać w gaz ziemny jednostki publiczne, firmy i mieszkania prywatne w tych gminach. Z naszego regionu dotyczy to gmin: Lubomierz, Marciszów, Świerzawa, Wojcieszów i Zawidów.

marca 20, 2017

Dla przeżywającej w ostatnich latach lepsze i gorsze (te ostatnie częściej) chwile linii kolejowej łączącej Lwówek z Jelenią Górą w ostatnich dniach napłynęły lepsze prognozy. Na nadzwyczajnej sesji połączonych rad powiatu lwóweckiego oraz gmin Lwówek i Wleń dobrze prognozujące obietnice złożył marszałek województwa.

marca 20, 2017

3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca volkswagena golfa, zatrzymany przez policjantów do rutynowej kontroli w Bogatyni. Zatrzymany nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdu, bo prawo jazdy zostało mu zabrane bezterminowo za prowadzenie pod wpływem alkoholu.