kwietnia 24, 2017

Jeleniogórska filharmonia zaprasza na Koncert Dyplomantów Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. W piątek, 28 kwietnia, Orkietra Symfoniczna Filharmonii Dolośląskiej wystąpi w swojej sali pod batutą młodego dyrygenta Eugeniusza Dąbrowskiego. Jako soliści wspólnie z jeleniogórsim zespołem wystąpią Julita Czyrkowska (saksofon altowy), Karol Koczur (trąbka piccolo).

kwietnia 24, 2017

– Dbajmy o własne bezpieczeństwo – apeluje jeleniogórska straż pożarna. I przedstawia alarmujące dane po podsumowaniu sezonu grzewczego: liczba pożarów z roku na rok rośnie.

kwietnia 24, 2017

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają na serię świątecznych wycieczek dla piechurów, organizowanych w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. 

kwietnia 24, 2017

40 kilogramów marihuany o wartości czarnorynkowej 1,5 miliona złotych można było uzyskać z roślin, które zabezpieczono w nielegalnej plantacji, znajdującej się na terenie powiatu jeleniogórskiego. Zatrzymano mężczyznę, który może mieć związek z tą sprawą.

kwietnia 23, 2017

Osiedlowy Dom Kultury na jeleniogórskim Zabobrzu zaprasza na kolejny koncert z cyklu „Jazz w ODK”. W środę, 26 kwietnia 2017, o godz. 19:00 w kawiarni Muza wystąpią Yarosh Organ Trio i Katarzyna Mirowska. Wstęp wolny.

kwietnia 23, 2017

Szczypiornistki z jeleniogórskiego klubu mogą już zapomnieć o medalu lub choćby prestiżowym miejscu w czołowej ósemce mistrzostw Polski juniorek młodszych. Dziewczęta z KPR MOS przegrały wyraźnie dwa mecze w trzydniowym turnieju 1/8 finału w hali Parku Sportowego „Złotnicza”. Pozostałe turnieje MP odbyły się w Karczewie, Tomaszowie Mazowieckim i podwarszawskim Radzyminie. Ostatnia, poniedziałkowa (24 kwietnia, godz. 10.45), nawet zwycięska potyczka gospodyń z UKS-em Vambresią Wąbrzeźno nie pomoże żółto-niebieskim zagrać w kolejnej, ćwierćfinałowej fazie krajowego czempionatu.

kwietnia 23, 2017

Zawodnicy Karkonoszy Jelenia Góra tylko zremisowali na wyjeździe z broniącą się przed spadkiem Nysą Zgorzelec.

kwietnia 23, 2017

Miasto ma pomysł na zagospodarowanie kortów przy ul. Sudeckiej. – Jeszcze tej wiosny ogłosimy konkurs – zapowiada Piotr Paczóski, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. Co tam powstanie?

kwietnia 23, 2017

Pod koniec maja na łąkach na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego pojawić się ma stado kilkudziesięciu owiec. Na górze Chojnik powstanie całoroczna owczarnia z przyłączem wody, paśnikami i poidłami.

kwietnia 22, 2017

Jeleniogórski Miejski Zakład Komunikacji testuje system bezprzewodowego internetu. Działa on na razie w jednym autobusie, wkrótce będzie w kolejnych.

kwietnia 22, 2017

Ciekawą, majówkową propozycje dla mieszkańców południowo-zachodniej części Dolnego Śląska mieć będzie Biuro Turystyki Kolejowej TurKol. Od 1 do 3 maja jeździć będą w naszym regionie stylowe osobowe składy kolejowe, ciągnięte przez parowozy.

kwietnia 22, 2017

W ramach Światowego Dnia Ziemi w dniach 27 i 28 kwietnia na terenie Borowego Jaru w Jeleniej Górze odbędzie się akcja porządkowania ścieżek spacerowych i brzegów rzeki Bóbr.

kwietnia 21, 2017

- Obiecujemy, że damy z siebie wszystko i że występ z białym orzełkiem na piersi doda nam skrzydeł – mówią biegacze na orientację z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze, którzy dziś (21 kwietnia) wylatują do Palermo na Sycylii, aby walczyć na szkolnych Mistrzostwach Świata.

kwietnia 21, 2017

Od czwartku, 20 kwietnia ruszył nabór do jeleniogórskich przedszkoli i podstawówek na rok szkolny 2017/2018. Nabór ten będzie się odbywał drogą elektroniczną.

kwietnia 21, 2017

Pisaliśmy o tym, że rozstrzygnięto konkursy na stanowiska dyrektorów dziewięciu placówek oświatowych. W przyszłym roku będą kolejne.

kwietnia 21, 2017

Jeleniogórscy policjanci poszukują 41-letniego Macieja Kuźmińskiego, mieszkańca powiatu zgorzeleckiego, który ostatnio przebywał w Jeleniej Górze na Osiedlu Zabobrze.

kwietnia 21, 2017

W każdym meczu kobiecej ekstraklasy dwie liderki KPR-u, wychowanki jeleniogórskiego klubu, lewoskrzydłowa Joanna Załoga i rozgrywająca Sabina Kobzar są wsparciem dla drużyny i powiększają bramkowy dorobek. Pierwsza z nich udanie rywalizuje o tytuł krajowej królowej strzelczyń w PGNiG Superlidze. W 25. rozegranych meczach Joasia zdobyła już 145 goli i zajmuje wysokie czwarte miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodniczek.

kwietnia 20, 2017

Blisko pięć godzin trwała akcja gaszenia pożaru, który wybuchł w zbiorniku z żywicą w jednym z zakładów, znajdujących się na terenie dzielnicy przemysłowej w Jeleniej Górze.

kwietnia 20, 2017

Na ul. Bankowej przy zbiegu z ulicą Piłsudskiego powstaje drugie w centrum Jeleniej Góry podziemne gniazdo na odpady komunalne.

kwietnia 20, 2017

Gigantyczną kraksą zakończył się pościg za sprawcą rozboju, który podjęli funkcjonariusze jeleniogórskiego garnizonu w czwartek (20 kwietnia) wieczorem. Pirat został zatrzymany.

kwietnia 20, 2017

W niedzielę 23 kwietnia 2017 o godz. 12.00 Miejski Dom Kultury w Jeleniej Górze – Sobieszowie zaatakują piraci. Czy „Muflon” odeprze ten atak? Podczas Poranka Rodzinnego wiele się może zdarzyć, a jeśli z odsieczą ruszą Kuba i Śruba oraz ich bujna wyobraźnia, wszystko powinno się ułożyć jak należy.

kwietnia 20, 2017

22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji Książnica Karkonoska zaprasza na swojej sali konferencyjnej na trzy imprezy pod wspólnym hasłem „Muzyka, Literatura, Taniec”.

kwietnia 19, 2017

Ruszyła druga edycja akcji Aktywny Dolny Śląsk. To szansa na zrealizowanie przedsięwzięcia upowszechniającego sport i promującego walory turystyczne za pieniądze samorządu województwa.  Urząd marszałkowski na takie projekty obywatelskie przeznaczy 600 tysięcy złotych, po 120 tys. na projekty z regionu jeleniogórskiego, legnickiego, wałbrzyskiego, wrocławskiego i z Wrocławia.

kwietnia 19, 2017

Zakończyły się konkursy na stanowiska dyrektorów dziewięciu placówek oświatowych w Jeleniej Górze. W trzech z nich od września zmienią się szefowie.