kwietnia 23, 2017

Osiedlowy Dom Kultury na jeleniogórskim Zabobrzu zaprasza na kolejny koncert z cyklu „Jazz w ODK”. W środę, 26 kwietnia 2017, o godz. 19:00 w kawiarni Muza wystąpią Yarosh Organ Trio i Katarzyna Mirowska. Wstęp wolny.

kwietnia 23, 2017

Szczypiornistki z jeleniogórskiego klubu mogą już zapomnieć o medalu lub choćby prestiżowym miejscu w czołowej ósemce mistrzostw Polski juniorek młodszych. Dziewczęta z KPR MOS przegrały wyraźnie dwa mecze w trzydniowym turnieju 1/8 finału w hali Parku Sportowego „Złotnicza”. Pozostałe turnieje MP odbyły się w Karczewie, Tomaszowie Mazowieckim i podwarszawskim Radzyminie. Ostatnia, poniedziałkowa (24 kwietnia, godz. 10.45), nawet zwycięska potyczka gospodyń z UKS-em Vambresią Wąbrzeźno nie pomoże żółto-niebieskim zagrać w kolejnej, ćwierćfinałowej fazie krajowego czempionatu.

kwietnia 23, 2017

Zawodnicy Karkonoszy Jelenia Góra tylko zremisowali na wyjeździe z broniącą się przed spadkiem Nysą Zgorzelec.

kwietnia 23, 2017

Miasto ma pomysł na zagospodarowanie kortów przy ul. Sudeckiej. – Jeszcze tej wiosny ogłosimy konkurs – zapowiada Piotr Paczóski, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. Co tam powstanie?

kwietnia 23, 2017

Pod koniec maja na łąkach na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego pojawić się ma stado kilkudziesięciu owiec. Na górze Chojnik powstanie całoroczna owczarnia z przyłączem wody, paśnikami i poidłami.

kwietnia 23, 2017

W sobotniej (22 kwietnia), już 23. kolejce III ligi piłkarze Olimpii na kowarskim stadionie o pierwsze wiosenne punkty zagrali z przedostatnią w tabeli Unią Turza Śląska spod Wodzisławia. Niestety, nawet ten rywal, jak się szybko okazało, nie był w zasięgu drużyny trenera Aleksieja Tiereszczenki. Jesienią to kowarski beniaminek wygrał 2:1. Tym razem outsider doznał wysokiej, czterobramkowej porażki (do przerwy 0:2).

kwietnia 23, 2017

Rzecznik Praw Obywatelskich Artur Bodnar zwrócił się do ministra sprawiedliwości o szybkie wprowadzenie zasady obecności obrońcy natychmiast po zatrzymaniu osoby przez funkcjonariuszy. Ma to zapobiec nadużywaniu przez policję siły wobec takich osób, co - zdaniem rzecznika – niekiedy przybiera wręcz charakter tortur. Rzecznik wymienia 18 przykładów takich zachowań policjantów w latach 2008 – 2015, a wśród opisanych zdarzeń jest sytuacja z 2011 r., do której doszło podczas festiwalu Blues nad Bobrem w Kliczkowie.

kwietnia 22, 2017

W mieście pod Szrenicą wiele się mówi o zamieszaniu w samorządzie Szklarskiej Poręby. Burmistrz Mirosław Graf odmawia podania bliższych informacji na ten temat. Niełatwo je więc zweryfikować. Chodzi o zastępcę burmistrza Stanisława Kozinę.

kwietnia 22, 2017

Jeleniogórski Miejski Zakład Komunikacji testuje system bezprzewodowego internetu. Działa on na razie w jednym autobusie, wkrótce będzie w kolejnych.

kwietnia 22, 2017

Ciekawą, majówkową propozycje dla mieszkańców południowo-zachodniej części Dolnego Śląska mieć będzie Biuro Turystyki Kolejowej KolTur. Od 1 do 3 maja jeździć będą w naszym regionie stylowe osobowe składy kolejowe, ciągnięte przez parowozy.

kwietnia 22, 2017

W ramach Światowego Dnia Ziemi w dniach 27 i 28 kwietnia na terenie Borowego Jaru w Jeleniej Górze odbędzie się akcja porządkowania ścieżek spacerowych i brzegów rzeki Bóbr.

kwietnia 22, 2017

Karpacz dołączył do miast, które mogą się pochwalić swoją oficjalną maskotką. Dzięki zwycięstwu w ankiecie ogłoszonej przez Urząd Miasta został nią wilk.

kwietnia 22, 2017

Zarzut zabójstwa swojej siostry Doroty T. postawiła Prokuratura Rejonowa w Lubaniu 43 – letniemu mieszkańcowi Wiednia Danielowi L. Za popełnienie zarzuconego mu czynu grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat.

kwietnia 21, 2017

- Obiecujemy, że damy z siebie wszystko i że występ z białym orzełkiem na piersi doda nam skrzydeł – mówią biegacze na orientację z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze, którzy dziś (21 kwietnia) wylatują do Palermo na Sycylii, aby walczyć na szkolnych Mistrzostwach Świata.

kwietnia 21, 2017

To jeden z najoryginalniejszych obiektów w okolicy. Jest wyeksponowany, bo stoi tuż przy drodze. Wielu turystów jadących przez Sosnówkę zadaje sobie pytanie, co to jest? Niektórzy „zwiedzają” dziwną budowlę. Za kilka lat będą mogli w obiekcie zamieszkać. Nowy właściciel planuje urządzenie tutaj hotelu.

kwietnia 21, 2017

Zapalenie się sadzy w kominie było najprawdopodobniej przyczyną dużego zadymienia jakie pojawiło się dziś (21 kwietnia) na poddaszu budynku szkoły w Wojcieszycach.

kwietnia 21, 2017

Od czwartku, 20 kwietnia ruszył nabór do jeleniogórskich przedszkoli i podstawówek na rok szkolny 2017/2018. Nabór ten będzie się odbywał drogą elektroniczną.

kwietnia 21, 2017

Pisaliśmy o tym, że rozstrzygnięto konkursy na stanowiska dyrektorów dziewięciu placówek oświatowych. W przyszłym roku będą kolejne.

kwietnia 21, 2017

„Lśnienie księżyca” to kolejna niewydawana dotychczas w Polsce powieść Edith Wharton - laureatki nagrody Pulitzera.

kwietnia 21, 2017

Jeleniogórscy policjanci poszukują 41-letniego Macieja Kuźmińskiego, mieszkańca powiatu zgorzeleckiego, który ostatnio przebywał w Jeleniej Górze na Osiedlu Zabobrze.

kwietnia 21, 2017

W każdym meczu kobiecej ekstraklasy dwie liderki KPR-u, wychowanki jeleniogórskiego klubu, lewoskrzydłowa Joanna Załoga i rozgrywająca Sabina Kobzar są wsparciem dla drużyny i powiększają bramkowy dorobek. Pierwsza z nich udanie rywalizuje o tytuł krajowej królowej strzelczyń w PGNiG Superlidze. W 25. rozegranych meczach Joasia zdobyła już 145 goli i zajmuje wysokie czwarte miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodniczek.

kwietnia 20, 2017

Dzięki wyjątkowo taniej ofercie Kolei Dolnośląskich i Českich Dráh na przełomie kwietnia i maja można sobie zorganizować wycieczkę z Wałbrzycha, Jeleniej Góry lub Szklarskiej Poręby do Pragi i z powrotem za zaledwie 50 zł.

kwietnia 20, 2017

Blisko pięć godzin trwała akcja gaszenia pożaru, który wybuchł w zbiorniku z żywicą w jednym z zakładów, znajdujących się na terenie dzielnicy przemysłowej w Jeleniej Górze.

kwietnia 20, 2017

Latem trasy nartorolkowe, zimą – do narciarstwa biegowego. Do tego pełne zaplecze sanitarne, gastronomiczne, hotelowe i zmodernizowana strzelnica. Tak ma wyglądać Dolnośląskie Centrum Sportu, które powstanie na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. W środę (19 kwietnia) zaprezentowano ostateczną koncepcję budowy ośrodka. Pytanie, kiedy rozpoczną się prace i skąd pieniądze na realizację?