marca 26, 2017

Były gratulacje, podziękowania za sukcesy uczniów i nauczycieli – tak wyglądała uroczystość z okazji 25-lecia Szkoły Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze. – „Jedenastka” powinna być przykładem dla innych szkół – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

marca 26, 2017

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który w Kowarach groził pozbawieniem życia ratownikom medycznym oraz uszkodził karetkę pogotowia.
 

marca 26, 2017

Różnicą aż 15 bramek (20:35) jeleniogórskie piłkarki ręczne przegrały ostatni mecz rundy zasadniczej Superligi kobiet. Dobrą lekcję boiskowej skuteczności w ataku i w obronie dostały od piątej w tabeli SPR Pogoni Baltica. Szczecinianki to trzykrotne mistrzynie Polski i pięciokrotnie srebrne medalistki.

marca 26, 2017

W Karkonoszach w dalszym stopniu obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego – przypominają ratownicy Grupy Karkonoskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. I apelują to turystów by wziąć to pod uwagę, planując pieszą wycieczkę.

marca 26, 2017

25 marca na Dużej Scenie Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze odbyła się kolejna w tym sezonie, trzecia premiera. Tym razem zespół zmierzył się z dziełem Jana Kochanowskiego, czyli „Odprawą posłów greckich”.

marca 25, 2017

Jest duża szansa, że w najbliższych sezonach narciarze znowu będą szusować na stoku Babiniec. Samorząd Szklarskiej Poręby wkrótce ogłasza przetarg na długoletnią dzierżawę tego atrakcyjnego stoku narciarskiego. Nieoficjalnie wiadomo, że są zainteresowani taką inwestycją.

marca 25, 2017

Nietypowy widok spotyka kierowców, jadących Aleją Wojska Polskiego w Jeleniej Górze. W miejscu wyciętego drzewa powstała... szachowa figura.

marca 25, 2017

28-letni mieszkaniec Kamiennej Góry napadł na mężczyznę i okradł go. Być może był pod wpływem narkotyków. Wskazywać na to może jego  dziwaczne zachowanie, kłócące się ze złodziejską logiką.

marca 25, 2017

W jeleniogórskim biurze Okręgowego Związku Piłki Nożnej rozlosowano pary półfinałowe Pucharu Polski na szczeblu okręgu. W środę, 5 kwietnia, od godziny 17, zapowiadają się dwa ciekawe, wyrównane i emocjonujące mecze. Czy znów będą niespodzianki?

marca 25, 2017

– Będziemy rozmawiać z mieszkańcami, liczymy też na konkretną odpowiedź władz miasta – mówi Mariusz Gierus, sekretarz Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Pamięci Ofiar Męczeństwa i Ludobójstwa Kresowian. Inicjatorzy akcji podejmują kolejną próbę postawienia budzącego kontrowersje monumentu w Jeleniej Górze.

marca 25, 2017

Domową plantację konopi indyjskich, którą prowadził w swoim mieszkaniu jeden z mieszkańców Bolesławca zlikwidowali tamtejsi policjanci. Mężczyźnie grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.
 

marca 25, 2017

Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze zwyciężyli w wojewódzkim finale turnieju o puchar Tymbarku „Z podwórka na stadion” w kategorii U-10 (2 i 3 klasa szkoły podstawowej). Tym samym znaleźli się w gronie 16 najlepszych drużyn z całej Polski.

marca 25, 2017

Muzyczna formacja Dr MISIO, której jednym z twórców jest znany aktor Arkadiusz Jakubik, wystąpi w piątek, 31 marca, w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Początek koncertu o godz. 19.00.

marca 24, 2017

Stara Kamienica chce zarabiać na produkcji czystej energii elektrycznej. Już powstała spółka mająca realizować to przedsięwzięcie. Władze gminy liczą, że w przyszłości uda się w dużym stopniu zaspokoić energetyczne potrzeby gminy, a przy tym chronić środowisko.

marca 24, 2017

Dzięki czujności sąsiadów i sprawnej akcji straży pożarnej nie doszło do tragedii. Starsza kobieta pozostawiła garnek na gazie i zasnęła.

marca 24, 2017

Połączenie Gimnazjum nr 4 ze Szkołą Podstawową nr 11 – taki wariant zaprezentowali nauczyciele z „Jedenastki” na czwartkowym spotkaniu z dolnośląskim kuratorem oświaty. Wygląda na to, że kuratorowi spodobał się ten pomysł. Pytanie, czy dojdzie do takiej zmiany?

marca 24, 2017

Ponad sześć kilometrów nowych dróg rowerowych powstanie w Zgorzelcu.

marca 24, 2017

O tym jak można integrować dzieci pełno i niepełnosprawne, poprzez wspólne działania artystyczne mogli się przekonać uczestnicy konferencji „Rozwinąć skrzydła, czyli twórczo w integracji”, która odbyła się dziś (24 marca) w Szkole Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Jeleniej Górze.

marca 24, 2017

Ponad 400 zawodników reprezentujących 23 kluby z Dolnego Śląska i nie tylko rywalizowało w V Karkonoskim Pucharze Sprintu, który odbył się w minioną sobotę (18 marca) na basenie SP nr 11 w Jeleniej Górze.

marca 24, 2017

„Anatomia Nadczłowieka. Przewodnik dla początkujących” Konrada Jaskólskiego to kolejna książka nagrodzona w pierwszej edycji konkursu literackiego „Z Biblioteki Ducha Gór”.

marca 24, 2017

Mieszkańcy, a zwłaszcza mieszkanki Domu Seniora „Grześ” w Karpaczu początek wiosny przywitali hasłem: „Bądź piękna na wiosnę”. Przestrzeń domu została zamieniona na... salon piękności.

marca 23, 2017

Miejski Dom Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie zaprasza dzieci na pierwszy tej wiosny Poranek Rodzinny z Kubą i Śrubą. W najbliższą niedzielę, 26 marca 2017, o godz. 12.00 na uczestników zabawy czeka program zatytułowany „Babcia Czerwonego Kapturka”.

marca 23, 2017

 Brak kasku podczas jazdy skuterem był początkiem dużych kłopotów 49-latka, który przemierzał w tak beztroski sposób wieś Rząśnik w gminie Świerzawa. Patrol policji, który zatrzymał motorowerzystę, stwierdził także inne, znacznie poważniejsze naruszenia prawa.

marca 23, 2017

 - W tym roku zrezygnowaliśmy z udziału w targach turystycznych  we Wrocławiu. Tutaj na Dolnym Śląsku jesteśmy znani i rozpoznawalni. Po raz pierwszy wystawiliśmy naszą ofertę w Łodzi. Z tego regionu trafia do nas obecnie około 30 proc. więcej turystów niż kilka lat temu – mówi Kamila Cyganek, zastępca burmistrza Karpacza.