lutego 25, 2017

Rada Gminy w Janowicach Wielkich po wielotygodniowych konsultacjach i dyskusjach zadecydowała w sprawie zmiany nazwy ulicy Świerczewskiego. Ostateczna decyzja różni się od pomysłu prezentowanego tuż kluczową sesją rady. 

lutego 25, 2017

Ponad 300 osób wystartowało w Rodzinnej Dziesiątce w narciarstwie biegowym. Impreza ta inauguruje Festiwal Narciarstwa Biegowego, którego głównym punktem jest Bieg Piastów.

lutego 25, 2017

Spotkanie z Piotrem Dumałą, autorem pokazywanego na festiwalu w środę obrazu "Ederly", świetny dokument Anny Zameckiej "Komunia" i "Nauczycielka" Jana Hrebejka to główne punkty programu piątego dnia festiwalu ZOOM-ZBLIŻENIA.

lutego 25, 2017

Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może mężczyźnie podejrzanemu o kradzież kamer monitoringu z jednego z salonów optycznych w Jeleniej Górze. Niewykluczone, że zatrzymany ma na koncie więcej podobnych czynów.

lutego 24, 2017

To pytanie w kurorcie pod Śnieżką powraca jak i w wielu innych samorządach. Jedno jest pewne -  ci, którzy mówią, że pięcioro karpaczańskich strażników niewiele robi, mijają się z prawdą. 

lutego 24, 2017

Fundacja Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wzbogaciła się o nowego mercedesa vito. Będzie służył jako Mobilne Centrum Edukacyjne i obsługiwał imprezy w całej Polsce, w tym w naszym regionie.

lutego 24, 2017

Młoda wychowanka jeleniogórskiego klubu z kadry narodowej juniorek (rocznik 1998 i młodsze), skuteczna piłkarka KPR-u w kobiecej Superlidze została powołana na cykl akcji szkoleniowych. Związek Piłki Ręcznej w Polsce wysłał zaproszenia do osiemnastu najlepszych zawodniczek z ośmiu klubów krajowych. Najlicznej reprezentowane są KPR Ruch Chorzów i MTS Kwidzyń (po 5 szczypiornistek). Skrzydłowa Natalia Janas (rocznik 1999) z KPR-u jest jedyną Dolnoślązaczką w kadrze Polski. Powołania otrzymało też sześć zawodniczek rezerwowych, w tym Kinga Jakubowska (KPR Kobierzyce).

lutego 24, 2017

W Karpaczu 22 lutego doszło do kolejnej, w ostatnim okresie próby wyłudzenia pieniędzy od osoby starszej. Tym razem oszustka podawała się za synową.

lutego 24, 2017

W najbliższą niedzielę w około 240 miejscowościach w Polsce i zagranicą odbędą się Biegi Tropem Wilczym pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Wśród nich są także imprezy w Jeleniej Górze i Kowarach.

lutego 24, 2017

Martwe łabędzie, które znaleziono w okolicach stawu przy ul. Głowackiego w Jeleniej Górze, były zarażone ptasią grypą. To pierwszy przypadek tej choroby w stolicy Karkonoszy i wiele wskazuje, że nie ostatni.

lutego 24, 2017

Znane w całej Polsce hospicjum dla zwierząt za kilka tygodni wyprowadzi się z Karpacza. Prowadząca ośrodek Krystyna Seemayer znalazła nowe miejsce.

lutego 24, 2017

Wczorajszy, czwarty już dzień festiwalu filmowego ZOOM-ZBLIŻENIA, przyniósł nam dwie ważne polskie projekcje. Licznie przybyli do festiwalowego kina LOT obejrzeli najpierw najnowszy film Jana Jakuba Kolskiego "Las,4 rano" z dawno nie oglądanym na ekranie Krzysztofem Majchrzakiem, a następnie ostatni film Andrzeja Wajdy "Powidoki". Tę ostatnią projekcję poprzedziło godzinne spotkanie z bohaterem filmu Kolskiego.

lutego 24, 2017

Do nietypowej interwencji zostali wezwani strażnicy miejscy z Jeleniej Góry. Mieszkaniec miasta poprosił ich o pomoc w umieszczeniu jego partnerki w... wózku towarowym.

lutego 23, 2017

Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Jeleniej Górze zaprasza na „Dyskotekę na lodzie”. Odbędzie się ona w najbliższa niedzielę (26 lutego) przy II LO w Jeleniej Górze Cieplicach.

lutego 23, 2017

Wszystko wskazuje, że już wkrótce mieszkańcy Kostrzycy doczekają się budowy chodnika przy biegnącym przez wieś fragmencie bardzo ruchliwej drogi wojewódzkiej nr 367.

lutego 23, 2017

Dzień trzeci jubileuszowego festiwalu ZOOM-ZBLIŻENIA był dniem polskim. w festiwalowym kinie LOT obejrzeliśmy nowy film Piotra Dumały "Ederly" i wciąż budzący żywe reakcje widzów i krytyki "Plac zabaw" Bartosza M. Kowalskiego. Po projekcji młody reżyser wyjaśniał motywy, które skłoniły go do zrealizowania niezwykle drastycznego w swojej wymowie obrazu. Również wczoraj rozpoczęły się projekcje konkursowe i warsztaty towarzyszące festiwalowi, który w najbliższa sobotę zakończy Gala Festiwalowa w gościnnych progach Filharmonii Dolnośląskiej i niedzielny pokaz filmów nagrodzonych w konkursie i zrealizowanych podczas Międzynarodowych Warsztatów dla Młodych Twórców.

lutego 23, 2017

Trójka reprezentantów karkonoskich klubów udanie startowała w południowo koreańskim Pyeongchang w zawodach Pucharu Świata w saneczkarstwie na torach lodowych. Ekipa w składzie Maciej Kurowski, Jakub Kowalewski (obaj KS Śnieżka Karpacz) i Wojciech Chmielewski (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra) oraz Ewa Kuls (UKS Nowiny Wielkie) w rywalizacji sztafet została sklasyfikowana na wysokiej, ósmej pozycji. Na takim samym miejscu w 2016 roku Polacy uplasowali się w mistrzostwach świata, w europejskim czempionacie na piątym.

lutego 23, 2017

W małej Szkole Podstawowej w Płóczkach Górnych reaktywowano Szkolną Kasę Oszczędności, instytucję, o której mało kto dziś pamięta. Zabawa i edukacja daje efekty. 

lutego 23, 2017

Z marmoladą czy z budyniem? A może z ajerkoniakiem? Większość z nas dziś, w tłusty czwartek (23 lutego), ma taki dylemat. – Pączki schodzą jak świeże bułeczki – usłyszeliśmy w cukierni.

lutego 23, 2017

Dolnośląscy policjanci poszukują Natalii Nagadowskiej. 16-latka pochodzi z Wałbrzycha, ale z informacji zebranych przez funkcjonariuszy wynika, że może przebywać w okolicach Jeleniej Góry.

lutego 23, 2017

Znany polski rzeźbiarz ze Szklarskiej Poręby Zbigniew Frączkiewicz, autor głośnej kolekcji „Ludzie z żelaza” włączył się do dyskusji na temat usunięcia z przestrzeni publicznej słynnego pomnika „Organy” Władysława Hasiora. – Trzeba rozróżnić pojęcie rzeźby od pomnika – podkreśla.

lutego 22, 2017

Polskie Koleje Państwowe ogłosiły listę 121 dworców kolejowych, które zamierzają wyremontować do 2023 roku. Wśród nich znalazło się dziewięć obiektów z Dolnego Śląska w tym trzy z regionu jeleniogórskiego.

lutego 22, 2017

Podobnie jak w minionych latach, końcowe dni „finiszowego” głosowania gazetowymi kuponami i SMS-ami zadecydowały o ostatecznej kolejności w plebiscycie na dziesięciu najlepszych – najpopularniejszych sportowców i pięciu trenerów z klubów regionu jeleniogórskiego. W trzyetapowym typowaniu Czytelników „NJ” - kibiców wszyscy kandydaci do tytułów NAJ w 2016 roku (razem 42 z 11 dyscyplin sportowych) zebrali łącznie 5.085 punktów, w tym 497 z SMS-ów.

lutego 22, 2017

Wyjątkowo bulwersujący przypadek kradzieży miał miejsce na jednym z parkingów przy autostradzie A4 w okolicy Bolesławca. Z kabiny ciężarówki, której kierowca wcześniej zmarł, nieznany sprawca ukradł pieniądze oraz nawigację i telefon komórkowy.