stycznia 17, 2017

Bogdan Trojanek z zespołem Terne Roma będą gwiazdami tegorocznego Koncertu Noworocznego w Lwówku. Koncert w sobotę 21 stycznia o godz. 18:00, w hali widowiskowej przy SP nr 2.

stycznia 17, 2017

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 17 styczniania 2017 m.in.:

stycznia 16, 2017

- Protest jaki prowadziły w sejmie partie opozycji nie został zakończony, tylko zawieszony – mówiła podczas konferencji prasowej poświęconej ostatnim wydarzeniom w polskim parlamencie posłanka Platformy Obywatelskiej Zofia Czernow. Na procedowanie w parlamencie czeka wiele bardzo szkodliwych dla Polaków, bo ograniczających wolności obywatelskie ustaw przeciwko którym zamierzamy się sprzeciwiać w różnych formach.

stycznia 16, 2017

Trzydziestu nowych funkcjonariuszy zostanie w tym roku przyjętych do służby w placówkach Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Będą służyli w województwach dolnośląskim, wielkopolskim i lubuskim.

stycznia 15, 2017

Skromniejszy program niż zwykle, za to ludzie hojni, jak nigdy – tak można ocenić tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jeleniej Górze. Do późnej nocy trwało liczenie. – Jest dobrze – słyszymy.

stycznia 15, 2017

Policjanci poszukują świadków wypadku drogowego, do którego doszło 1 grudnia 2016 roku około godziny 16.00 w Jeleniej Górze przy ul. Różyckiego.

stycznia 15, 2017

Już wkrótce rozpocznie się rewitalizacja zabytkowych parków po obu stronach Nysy Łużyckiej w Zgorzelcu i Görlitz. Samorządy obu miast otrzymały na jej przeprowadzenie dotacje unijną w wysokości ponad 3 miliony euro.

stycznia 14, 2017

Kilka, kilkanaście, a nawet sto milionów – tyle według różnych szacunków ma kosztować remont linii kolejowej z Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego i dalej do Ławszowej. Samorządowcy nie mają wątpliwości, że trzeba ją ratować. Tylko skąd wziąć pieniądze?

stycznia 14, 2017

Co najmniej 50 włamań do piwnic w Jeleniej Górze mają na koncie dwaj mężczyźni w wieku 31 i 32 lat. Zatrzymała ich policja.

stycznia 14, 2017

Precz z plastikiem, Retro w życiu smaku doda – te i inne hasła głosili uczestnicy zainaugurowanego w sobotę Ski Retro Festiwalu w Szklarskiej Porębie. Królowały jak co roku grube wełniane swetry, kapelusze i drewniane narty. – Było świetnie – mówili ci, którzy wystartowali. Niedziela (15 stycznia) także zapowiada się ciekawie.

stycznia 14, 2017

We Wrocławiu odbyła się konwencja Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego czyli stowarzyszenia, które stworzyli prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz i marszałek województwa Cezary Przybylski. Na spotkaniu pojawiło się ponad 140 prezydentów miast, wójtów i radnych różnych gmin, którzy zgłosili swój akces do DRS. W tym gronie nie zabrakło samorządowców z regionu jeleniogórskiego.

stycznia 13, 2017

Dwaj mężczyźni kradli blachę w centrum Jeleniej Góry. Jednego z nich udało się zatrzymać dzięki czujności mieszkańca sąsiedniego budynku, który... nagrał całe zdarzenie.

stycznia 13, 2017

Grupę nastolatków w wieku 16 i 17 lat, podejrzanych o zniszczenie samochodu dostawczego oraz 65 krzesełek na terenie centrum sportowo – rekreacyjnego w Zgorzelcu zatrzymali policjanci.
 

stycznia 12, 2017

Zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie nadania nowych nazw odcinkom ulicy Karola Świerczewskiego w Janowicach Wielkich. – Wkrótce przedłożę radzie wybrane propozycje – mówi wójt Kamil Kowalski.

stycznia 12, 2017

W Teatrze im. C.K. Norwida odbyła się 11 stycznia uroczysta sesja Rady Miejskiej Jeleniej Góry. W jej trakcie wręczono tytuły honorowe i nagrody przyznane przez rajców w 2016 roku.

stycznia 12, 2017

Sąd pracy w Jeleniej Górze oddalił powództwo wicestarosty jeleniogórskiego Pawła Kwiatkowskiego, który domagał się uchylenia nagany jakiej udzieliła mu starosta Anna Konieczyńska.

stycznia 12, 2017

Policjanci jeleniogórskiej drogówki prowadzą w czwartek w regionie jeleniogórskim akcję „pieszy kontra pojazd”. – Będą surowe kary dla tych, którzy nie przestrzegają przepisów w tym zakresie – zapowiadają.

stycznia 12, 2017

Wiele wskazywało na to, że zapowiadane spotkanie z Lechem Wałęsą w Jeleniej Górze nie dojdzie do skutku. Wobec tragedii rodzinnej zmiana planów byłego prezydenta RP byłaby całkowicie zrozumiała.

stycznia 11, 2017

Opublikowano wyniki najnowszego 19. rankingu szkół ponadgimnazjalnych Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”. Jak w tym prestiżowym zestawieniu wypadły szkoły z naszego regionu ?
 

stycznia 11, 2017

Szukamy ludzi, mieszkańców naszego regionu, którzy się wyróżniają z tłumu. Ludzi z charyzmą, pasją, liderów swoich lokalnych społeczności, działających na rzecz innych. Zarażających swoją energią wszystkich naokoło, inspirujących do aktywności. Człowiekiem Roku może zostać działacz społeczny, lekarz, prawnik, artysta, polityk, nauczyciel czy zwykły robotnik, a nawet osoba bezrobotna. Ma się on jednak wyróżniać w swoim środowisku lub regionie. Przywracać wiarę w ideały i sens działania.

stycznia 11, 2017

19 – letniego mężczyznę, który w grudniu ubiegłego roku dopuścił się w Jeleniej Górze co najmniej szesnastu włamań i kradzieży, zatrzymali policjanci. Teraz grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

stycznia 11, 2017

Będzie można poznać przedsiębiorców oraz zobaczyć, na co zwracają uwagę przy rozmowie rekrutacyjnej.

stycznia 11, 2017

Wyjątkowo skromnie zapowiada się tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jeleniej Górze, który odbędzie się w niedzielę 15 stycznia. Powód? Brak pieniędzy na organizację imprez.

stycznia 11, 2017

Środowy atak zimy dał się we znaki kierowcom: zablokowana była m.in. droga krajowa nr 3, w wielu miejscowościach nie było prądu.