lutego 20, 2017

Już dziś, w poniedziałek, 20 lutego, rozpoczyna się jubileuszowy, 20. Międzynarodowy Festiwal Filmowy ZOOM – ZBLIŻENIA, organizowany przez Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze. W bardzo bogatym programie znakomicie zapowiadającego się wydarzenia mnóstwo dobrych filmów, świetne koncerty, spotkania z twórcami kina oraz imprezy towarzyszące. Przed nami niezwykły filmowy tydzień w Jeleniej Górze. Festiwal, na którym po prostu trzeba być!

lutego 20, 2017

Trzy oferty wpłynęły w przetargu na remont ulicy Kolberga na jeleniogórskim Zabobrzu. Różnice w cenach są minimalne.

lutego 20, 2017

60-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala po tym, jak potrącił go samochód. Do zdarzenia doszło w sobotę (18 lutego) wieczorem na jeleniogórskim Zabobrzu.

lutego 19, 2017

Kryształ Górski i tytuł Człowieka Roku 2016 Nowin Jeleniogórskich powędrował w ręce Reginy Chrześcijańskiej! Ale ten sobotni wieczór, 18 lutego 2017 roku należał do wszystkich finalistów pretendujących o laur Kryształu Górskiego i finalistów plebiscytu na najpopularniejszego sportowca oraz trenera regionu.

lutego 19, 2017

Do dramatycznej akcji ratowniczej doszło wczoraj (18 lutego) przy ul. Wiejskiej w Jeleniej Górze. Strażacy uratowali psa, który wpadł do Bobru i nie mógł się wydostać z wody.
 

lutego 18, 2017

Kierowca co drugiego zatrzymanego pojazdu otrzymał mandat – to efekt akcji „Truck” i „Bus”, którą jeleniogórska policja przeprowadziła w czwartek na drogach naszego regionu.

lutego 18, 2017

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło listę zabytków, których remonty mogą liczyć w tym roku na dofinansowanie z jego środków. W tym gronie nie zabrakło obiektów historycznych z naszego regionu.

lutego 18, 2017

Właścicielka wydawnictwa regionalnego AdRem Regina Chrześcijańska zwyciężyła w wyborach Nowin Jeleniogórskich na Człowieka Roku 2016. – To przemiłe uczucie. Zwłaszcza, że wysłuchałam o sobie tyle dobrego – powiedziała zaraz po odebraniu nagrody.

lutego 18, 2017

Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na elektryfikację linii z Węglińca do Zgorzelca. Szacowana wartość inwestycji to 70 mln zł.

lutego 18, 2017

– Nie mamy jak dojechać do pracy, ani do szpitala, czy apteki – denerwuje się mieszkanka Łomnicy, która zadzwoniła do naszej redakcji. To efekt ostatnich korekt w rozkładzie jazdy. – Zastanawiam się, co z tym zrobić – przyznaje wójt Michał Orman.

lutego 17, 2017

Papierosy, tytoń i spirytus bez znaków akcyzy o wartości ponad 1,3 miliona złotych przejęli strażnicy graniczni z placówki w Jeleniej Górze.

lutego 17, 2017

Jeszcze przed rozpoczęciem okresu lęgowego z pasów drogowych przy ulicy Wojska Polskiego w Jeleniej Górze zostanie usuniętych siedem drzew. Drwale ruszą do pracy już za kilka dni.

lutego 16, 2017

Dwie osoby trafiły do szpitala po wypadku, do którego doszło w czwartek (16 lutego) przed godziną 21. na drodze krajowej nr 3. Zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe.

lutego 16, 2017

Dwa znane hotele sieci Mercury w naszym regionie zostały sprzedane. Spółka Orbis, która jest właścicielem, podpisała już umowę przedwstępną z nowym nabywcą.

lutego 16, 2017

– Dlaczego nikt nie odśnieża tej drogi – pyta nasz Czytelnik, który zadzwonił do redakcji. Chodzi o trasę na Perłę Zachodu w Jeleniej Górze.

lutego 16, 2017

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na wykonanie modernizacji kolejnego odcinka linii kolejowej z Jeleniej Góry do Wrocławia. Tym razem rewitalizacją zostanie objęty około ośmiokilometrowy fragment tej trasy pomiędzy stacjami Wrocław Grabiszyn, a Smolec.

lutego 16, 2017

Patrol straży miejskiej przyłapał pracowników firmy Simeko na spalaniu paneli podłogowych i elementów stolarki okiennej. Zostali ukarani mandatami, sprawa trafiła też do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

lutego 16, 2017

Mimo, że ma zaledwie 16 lat to już na swoim koncie wiele przestępstw, za które teraz odpowie przed sądem rodzinnym. Zatrzymany przez policjantów nastolatek z Kowar ma na sumieniu kradzieże, uszkodzenie mienia oraz handel narkotykami.
 

lutego 16, 2017

300 złotych mandatu otrzymał sprawca groźnego zderzenia, do którego doszło w środę (15 lutego) wieczorem na jeleniogórskim Zabobrzu.

lutego 15, 2017

Właściciel wycina las, chce nam tu postawić budynek mieszkalny – alarmują mieszkańcy Osiedla Park Sudecki w Jeleniej Górze. Po naszej interwencji prace zostały wstrzymane!

lutego 15, 2017

Miejski Zakład Komunikacyjny opracował zestaw pytań, które najczęściej zadają kierowcom i innym pracownikom pasażerowie. Niżej publikujemy je wraz z odpowiedziami.

lutego 15, 2017

Nawet do 3 lat więzienia może grozić 21-letniemu kierowcy z powiatu jeleniogórskiego. – Jest podejrzewany o kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków oraz posiadanie środków odurzających – informuje policja.

lutego 14, 2017

Słowem, które robi ostatnio zawrotną karierę, jest „postprawda”. Za tym określeniem kryje się niebezpieczne znaczenie, bo opisuje rzeczywistość, w której fakty nie mają racji bytu. Liczą się tylko emocje i osobiste przekonania, za którymi zwykle stoją fałsz i nieprawda. Takie postprawdy pojawiają się ostatnio także w Lwówku Śląskim, m.in. w ocenie dokonań burmistrz Marioli Szczęsnej na półmetku kadencji - zrecenzował ją były szef gminy, Ludwik Kaziów. Z szacunku dla prawdy warto zweryfikować oskarżenia i zarzuty, które on wygłasza.

lutego 14, 2017

Od 1 marca władze Jeleniej Góry wprowadzają zakaz wjazdu do ścisłego centrum Cieplic dla samochodów szkół nauki jazdy oraz egzaminacyjnych. Ma to być sposób na walkę ze smogiem oraz upłynnienie ruchu w tej części miasta.