lutego 22, 2017

Polskie Koleje Państwowe ogłosiły listę 121 dworców kolejowych, które zamierzają wyremontować do 2023 roku. Wśród nich znalazło się dziewięć obiektów z Dolnego Śląska w tym trzy z regionu jeleniogórskiego.

lutego 22, 2017

Wyjątkowo bulwersujący przypadek kradzieży miał miejsce na jednym z parkingów przy autostradzie A4 w okolicy Bolesławca. Z kabiny ciężarówki, której kierowca wcześniej zmarł, nieznany sprawca ukradł pieniądze oraz nawigację i telefon komórkowy.

lutego 21, 2017

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 21 lutego 2017 m.in.:

lutego 19, 2017

Choć przepis o utracie prawa jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km na godz. obowiązuje już prawie dwa lata, wciąż trafiają się kierowcy, którzy na to nie zważają. W powiecie bolesławieckim aż dwaj w przeciągu kilku godzin.  

lutego 19, 2017

Już wszystkio jasne. Podczas sobotniej Gali „Nowin Jeleniogórskich” w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze ogłoszono wyniki 42. plebiscytu na dziesięciu najlepszych – najpopularniejszych sportowców i pięciu trenerów z klubów regionu jeleniogórskiego w 2016 roku. Największe uznanie kibiców zyskali mistrz kajakowego freestyle'u Tomasz Czaplicki (Karkonoski Klub Kajakowy) i trenerka grup młodzieżowych KPR-u Dila Samadowa. Dla laureatów jeleniogórskie Biuro Podróży Euro 90 Travel ufundowało tygodniowe wycieczki do Chorwacji.

lutego 18, 2017

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło listę zabytków, których remonty mogą liczyć w tym roku na dofinansowanie z jego środków. W tym gronie nie zabrakło obiektów historycznych z naszego regionu.

lutego 18, 2017

Właścicielka wydawnictwa regionalnego AdRem Regina Chrześcijańska zwyciężyła w wyborach Nowin Jeleniogórskich na Człowieka Roku 2016. – To przemiłe uczucie. Zwłaszcza, że wysłuchałam o sobie tyle dobrego – powiedziała zaraz po odebraniu nagrody.

lutego 14, 2017

Kończy się głosowanie w redakcyjnym plebiscycie „NJ” na najlepszych – najpopularniejszych sportowców i trenerów z klubów regionu jeleniogórskiego w 2016 roku. O końcowej kolejności miejsc w obu kategoriach mogą zadecydować „finiszowe” ostatnie punkty w dodatkowym, wtorkowo-środowym typowaniu dwojakim sposobem: gazetowym Jokerem (15 lutego do godziny 16) i SMS-ami (15 lutego do godz. 24). Przypominamy – jeden kupon z „NJ” lub jeden SMS to jeden punkt plebiscytowy.

lutego 13, 2017

Lekkoatleci z klubów w Bolesławcu, Zgorzelcu i Szklarskiej Porębie wywalczyli złote medale w halowym czempionacie dolnośląskich młodzików. Gwiazdami zawodów rozegranych w Wałbrzychu zostali Michał Zazula (MKS Bolesłavia), który wygrał bieg na 60 metrów przez płotki w czasie 9,47 sekundy i skok w dal wynikiem 5,73 m oraz zwycięzca biegów na 60 m (7,55 sek.) i na 300 m (43,10 sek.) - Wiktor Gruzd (MKS Osa). W obu konkurencjach Michał pobił rekordy życiowe.

lutego 12, 2017

Wiadomo już, które inwestycje drogowe otrzymają dofinansowanie z programu Interreg Polska-Saksonia 2014-2020. Ustalono też harmonogram naborów dla projektów z innych dziedzin na 2017 rok.

lutego 9, 2017

Oszuści działający metodą „na wnuczka” próbowali wyłudzić pieniądze od osób starszych w Zgorzelcu i Bolesławcu. Tym razem seniorzy wykazali się czujnością i przestępcom nie udało się ich nabrać.
 

lutego 8, 2017

Już tylko kilka dni (do 15 lutego), pozostało do zakończenia kuponowego i SMS-owego głosowania w redakcyjnym plebiscycie „NJ” na najlepszych – najpopularniejszych sportowców i trenerów z klubów regionu jeleniogórskiego w 2016 roku. Codziennie prawie wszyscy kandydaci powiększają dorobek punktowy. Do ostatniej chwili może potrwać wyrównana rywalizacja. Tradycyjna, już 42. zabawa (z zasadami) tysięcy kibiców, w sportowym środowisku zyskuje na popularności i prestiżu.

lutego 6, 2017

Ścigany przez policjantów 26-latek, mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, był tak zdesperowany, że groził funkcjonariuszom atrapą broni, a jednego z mundurowych ugryzł w rękę. Wszystko po to, żeby nie odpowiadać za posiadanie 200 porcji amfetaminy.

lutego 5, 2017

Niemal przez całą niedzielę w Bolesławcu trwało oficjalne  powitanie amerykańskich żołnierzy 588. batalionu inżynieryjnego. Ponad 400 saperów US Army  wraz ze sprzętem wojskowym stacjonuje w koszarach 23. Śląskiego Pułku Artylerii, w Bolesławcu. Oficjalnie Amerykanów powitano na placu Piłsudskiego. Potem na bolesławieckim Rynku trwała mniej oficjalna impreza, połączona z pokazem polskiego i amerykańskiego sprzętu wojskowego. Mieszkańcy wręcz entuzjastycznie witali sojuszników.

lutego 3, 2017

Bolesławiecki zegar ratuszowy „Kuranty Pana Adama”, odmierzający czas od 1886 r., będzie miał drugą, dłuższą przerwę w swojej ponad 100 letniej pracy. Został rozebrany na części pierwsze i jest poddawany gruntownej rekonstrukcji. Ruszy za miesiąc.

lutego 3, 2017

Lucyna Musiał, Maria Kaczmarek, Ewelina i Krzysztof Rozpędowscy, Jan Bujak oraz Regina Chrześcijańska – to skład finalistów, którzy do soboty 18 lutego powalczą o Kryształ Górski, główną nagrodę w wyborach „Człowieka Roku 2016”.

lutego 1, 2017

To już swoista tradycja. Na początku roku od kilku lat trafiają do nas rozmaite „cwane” oferty. Ocierają się o oszustwo, ale nim nie są. Są raczej obliczone na gapiostwo i zakup zbędnej usługi - przede wszystkim przez przedsiębiorców. Tak właśnie jest z opłatą rejestracyjną do Krajowego Rejestru Przedsiębiorstw. Kiedy ktoś uiści opłatę znajdzie się w nikomu niepotrzebnej bazie danych.

lutego 1, 2017

W niedzielę, 5 lutego 2017 roku, w Bolesławcu odbędzie się piknik wojskowy pod hasłem „Bezpieczna Polska”, w ramach którego nastąpi symboliczne powitanie żołnierzy amerykańskich stacjonujących w tym mieście. Organizatorem pikniku jest dowódca 23 Śląskiego Pułku Artylerii i prezydent Bolesławca.

stycznia 31, 2017

W nocy z czwartku na piątek równo o północy kończy się głosowanie, które zadecyduje, kto znajdzie się w finale wyborów „Człowieka Roku”. Na razie na czele stawki są panie: Lucyna Musiał. Maria Kaczmarek. Tuż za nimi państwo Ewelina i Krzysztof Rozpędowscy, Regina Chrześcijańska oraz Jan Bujak. Ale czy zgłoszeni w tym tygodniu nowi kandydaci zamieszają w stawce? Nie raz już tak bywało, że w ostatnich godzinach głosowaniach cała klasyfikacja została przewrócona niemal do góry nogami.
 

stycznia 31, 2017

Coraz bliżej do końca głosowania w 42. redakcyjnym plebiscycie na najlepszych – najpopularniejszych sportowców i trenerów z klubów regionu jeleniogórskiego w 2016 roku. Codziennie wzrasta ilość typowań gazetowych i SMS-owych, często dochodzi do zmian w czołówce.

stycznia 31, 2017

21,5 mln zł, to kwota dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Dolnego Śląska, jaka została przyznana przebudowa drogi powiatowej nr 2271 D Osiecznica – węzeł autostradowy (Luboszów) A18 – granica powiatu (Rudawica).

stycznia 29, 2017

Już za kilka dni poznamy piątkę finalistów wyborów Człowieka Roku 2016. Kto jeszcze nie oddał głosu na swojego faworyta, powinien się pośpieszyć.

stycznia 20, 2017

Wszystko wskazuje, że podobnie jak wczoraj, także dzisiaj stan powietrza w Kotlinie Jeleniogórskiej, a także w Bolesławcu i innych miejscowościach niekorzystnie położonych będzie zły i bardzo zły.

stycznia 19, 2017

Urząd Miasta Bolesławiec sprzedaje służbowe auto, którym jeździł prezydent tego miasta Piotr Roman. To Volkswagen Passat Comfortline 1.8 TSI z 2008 r. Do kupienia za 25,5 tys. zł – tyle wynosi cena wywoławcza.