marca 28, 2017

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 28 marca 2017 m.in.:

marca 27, 2017

Tylko trzy projekty w naszym regionie – z 29 dofinansowywanych w całym województwie -  otrzymają w tym roku wsparcie finansowe z Regionalnego Programu Operacyjnego na rewitalizację zabytków i rozwój instytucji kultury. Ale kwotowo wsparcie jest ogromne – wyniesie ponad 16 mln zł, przy globalnej kwocie prawie 70 mln zł. Ponad 8 mln trafi do Lwówka na naprawę sypiących się historycznych murów miejskich.  

marca 26, 2017

Rozmach i wysoki poziom artystyczny miała sobotnia, finałowa gala tegorocznej edycji Lwóweckiego Festiwalu Talentów. Było na co popatrzeć, a przede wszystkim czego posłuchać. Jury rozpływało się w zachwytach. Zwyciężyła Daria Jakubowska i Przemysław Socha z Leśnej, którzy zachwycili ekspresyjnym tańcem nowoczesnym.

marca 25, 2017

Domową plantację konopi indyjskich, którą prowadził w swoim mieszkaniu jeden z mieszkańców Bolesławca zlikwidowali tamtejsi policjanci. Mężczyźnie grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.
 

marca 23, 2017

Zakup trzynastu nowych autobusów niskopodłogowych dla Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego planuje samorząd Bolesławca.

marca 16, 2017

Zwłoki dwóch kobiet, matki i córki znaleziono wczoraj (15 marca) w jednym z mieszkań w Bolesławcu. Kobiety nie żyły już najprawdopodobniej od kilkunastu dni.

marca 15, 2017

Zegar na wieży ratuszowej w Bolesławcu znów odmierza czas. Prace konserwatorsko-naprawcze zostały zakończone. Naprawa bolesławieckiego zegara polegała m.in.: na wymianie łożysk ślizgowych, polerowaniu czopów kół, demontażu i tulejowaniu przekładni wskazań. W ramach renowacji przewidziano również naprawę przegubów, piaskowanie, malowanie i zabezpieczenie antykorozyjne. Prace przeprowadziła  firma „Roland” z Zabrza.

marca 13, 2017

Mężczyznę handlującego tytoniem i papierosami bez polskich znaków akcyzy zatrzymali bolesławieccy policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej.

marca 13, 2017

Od wczoraj (niedziela 12 marca) obowiązuje nowy, wiosenny” rozkład pociągów. W nowym rozkładzie nie ma zbyt wielu zmian w połączeniach i ich częstotliwości; więcej dotyczy mniejszych i większych zmian w godzinach odjazdu/przyjazdu oraz w czasach przejazdu.

marca 10, 2017

W najbliższy sportowy weekend, 11 i 12 marca, odbędą się cztery mecze ćwierćfinałowe piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego. O prawo gry w kolejnej rundzie PP powalczą drużyny od III ligi do A klasy. Kibice mogą liczyć na niespodzianki i zaskakujące wyniki. W przypadku remisu nie dojdzie do dogrywki. Sędzia zarządzi wykonywanie rzutów karnych.
 

marca 10, 2017

Młodego mężczyznę, który przez wiele miesięcy okradał sejf znajdujący się w domu swoich krewnych zatrzymali policjanci z Bolesławca. Złodziej nie musiał wzorem kasiarzy łamać zabezpieczenia kasy pancernej, gdyż wcześniej ukradł też oryginalny klucz do niej.

marca 7, 2017

8 marca o godz. 15. na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze rozpocznie się strajk kobiet. To część ogólnopolskiej i międzynarodowej akcji, w której kobiety dopominają się o swoje prawa. Na demonstracji będzie obowiązywał – podobnie jak w czasie październikowych protestów – czarny strój.

marca 6, 2017

Lwóweccy policjanci przerwali gościnne występy czteroosobowej grupy włamywaczy, którzy okradali sklepy  w powiatach lwóweckim i bolesławieckim. Szajka kradła tez na swoim terenie.

marca 4, 2017

Pod honorowym patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy w Sali Koncertowej Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze uroczyście świętowano 25-lecie Euregionu Nysa. Były wspomnienia, odznaczenia państwowe, medale pamiątkowe i upominki, podziękowania, gratulacje i życzenia. Jubileuszową, radosną Galę uświetnił dwugodzinny, międzynarodowy koncert artystów polskich i czeskich ze światową prapremierą koncertu fortepianowego „Karkonoski” i wielominutową owacją zachwyconej publiczności na stojąco.
 

marca 2, 2017

Wczoraj wieczorem (środa, 1 marca) dwaj pacjenci szpitala psychiatrycznego w Bolesławcu próbowali uciec. Jednego zatrzymano jeszcze na terenie obiektu, drugiego, po kilku godzinach w okolicach Legnicy. Drugi z uciekinierów był bardzo agresywny - pobił pielęgniarkę, druga ranił odłamkiem szkła. Na szczęście obrażenia okazały się niegroźne i obie kobiety po opatrzeniu mogły udać się do domów.

marca 2, 2017

Zerwane dachy, połamane drzewa i pozrywane linie energetyczne to efekt dzisiejszej wichury, która 2 marca przez dwie godziny szalała nad regionem jeleniogórskim. 
 

marca 1, 2017

Przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym koło Nowogrodźca o 27 km/godz. To był początek dużych kłopotów pracownika legnickiej firmy ochroniarskiej.

marca 1, 2017

Prokuratura nie znalazła winnych zdarzenia, do którego doszło kilka miesięcy temu w Bolesławcu. Mieszkaniec miasta po spożyciu wody mineralnej poparzył sobie gardło. W toku śledztwa na jaw wyszły dodatkowe okoliczności.

lutego 27, 2017

W związku z ujawnieniem przypadków ptasiej grypy w Jeleniej Górze wprowadzono wiele obostrzeń. Jedno z nich uderza w hodowców gołębi pocztowych, którzy nie mogą rozpocząć lotów treningowych swoich pupili. - To zupełny bezsens - ocenia Grzegorz Błaszczyk, prezes karkonoskiego oddziału Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych.

lutego 26, 2017

Duży parking dla tirów w pobliżu strefy przemysłowej w gminie Gromadka to miejsce pod szczególną obserwacją policji. Co rusz dochodzi tutaj do kradzieży paliwa z samochodów ciężarowych. Takiej próbie właśnie zapobiegli  mundurowi.

lutego 25, 2017

Samorząd Bolesławca rozpisał przetarg na wykonanie przebudowy budynku handlowo-usługowego, dawnego domu handlowego „Mieszko”, na siedzibę Miejskiej Biblioteki Publicznej.

lutego 22, 2017

Polskie Koleje Państwowe ogłosiły listę 121 dworców kolejowych, które zamierzają wyremontować do 2023 roku. Wśród nich znalazło się dziewięć obiektów z Dolnego Śląska w tym trzy z regionu jeleniogórskiego.

lutego 22, 2017

Wyjątkowo bulwersujący przypadek kradzieży miał miejsce na jednym z parkingów przy autostradzie A4 w okolicy Bolesławca. Z kabiny ciężarówki, której kierowca wcześniej zmarł, nieznany sprawca ukradł pieniądze oraz nawigację i telefon komórkowy.

lutego 19, 2017

Choć przepis o utracie prawa jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km na godz. obowiązuje już prawie dwa lata, wciąż trafiają się kierowcy, którzy na to nie zważają. W powiecie bolesławieckim aż dwaj w przeciągu kilku godzin.