stycznia 18, 2017

Krzysztof Cugowski, musicalowe hity, emocje podczas ogłaszania wyników plebiscytu sportowego i wyborów „Człowieka Roku” - oto plan na 18 lutego 2017 roku!

stycznia 17, 2017

Od pięciu dni w regionie działa kolejna stacja pomiaru jakości powietrza. 12 stycznia 2017 r. rozpoczęto monitoring powietrza w Bolesławcu.

Stacja pomiarów jakości powietrza Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska  została ustawiona na terenie gimnazjum.

stycznia 17, 2017

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 17 styczniania 2017 m.in.:

stycznia 16, 2017

Trzydziestu nowych funkcjonariuszy zostanie w tym roku przyjętych do służby w placówkach Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Będą służyli w województwach dolnośląskim, wielkopolskim i lubuskim.

stycznia 14, 2017

We Wrocławiu odbyła się konwencja Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego czyli stowarzyszenia, które stworzyli prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz i marszałek województwa Cezary Przybylski. Na spotkaniu pojawiło się ponad 140 prezydentów miast, wójtów i radnych różnych gmin, którzy zgłosili swój akces do DRS. W tym gronie nie zabrakło samorządowców z regionu jeleniogórskiego.

stycznia 11, 2017

Opublikowano wyniki najnowszego 19. rankingu szkół ponadgimnazjalnych Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”. Jak w tym prestiżowym zestawieniu wypadły szkoły z naszego regionu ?
 

stycznia 11, 2017

Szukamy ludzi, mieszkańców naszego regionu, którzy się wyróżniają z tłumu. Ludzi z charyzmą, pasją, liderów swoich lokalnych społeczności, działających na rzecz innych. Zarażających swoją energią wszystkich naokoło, inspirujących do aktywności. Człowiekiem Roku może zostać działacz społeczny, lekarz, prawnik, artysta, polityk, nauczyciel czy zwykły robotnik, a nawet osoba bezrobotna. Ma się on jednak wyróżniać w swoim środowisku lub regionie. Przywracać wiarę w ideały i sens działania.

stycznia 8, 2017

Zakończyły się prace przy przebudowie amfiteatru w parku miejskim w Bolesławcu przy ul. Tyrankiewiczów.

stycznia 6, 2017

Do bolesławieckiego magistratu warto wybrać się nie tylko w urzędowej sprawie. Można tan pójść, by zobaczyć, że kiedyś miejskie władze znacznie surowiej traktowały swoich mieszkańców.

stycznia 3, 2017

– Potencjał Polski zamiast wzrastać, trawiony jest w ciągłych, niepotrzebnych konfliktach – napisał w oświadczeniu europoseł Kazimierz Michał Ujazdowski. We wtorek zrezygnował on z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości.

stycznia 1, 2017

Honorata Magdeczko-Capote : aktorka, specjalistka od numerologii i kalendarza Majów, tradycyjnie na przełomie roku sprawdza rozmaite kalendarze i przewidywania na nowy rok według rozmaitych kręgów kulturowych. Specjalnie dla Nowin Jeleniogórskich prognozuje, co przyniesie nam 2017 rok.

stycznia 1, 2017

W rozpoczynającym się 2017 roku Dobra, Radości i Wszelkiej Obfitości życzy Czytelnikom         

Redakcja „Nowin Jeleniogórskich”

grudnia 29, 2016

Trwa zgłaszanie pretendentów do tytułu Najlepszy – Najpopularniejszy Sportowiec i Trener w 2016 roku. Nazwiska kandydatów z klubów regionu jeleniogórskiego publikowaliśmy w trzech ostatnich, grudniowych numerach „Nowin Jeleniogórskich”. W noworocznym wydaniu „NJ” (3 stycznia), kolejna lista nominowanych w 42. plebiscycie sportowym. Ostatnio zaproponowano mistrzów sportów zimowych, wcześniej sportów halowych i letnich.
 

grudnia 29, 2016

Bolesławieccy policjanci zatrzymali trzy osoby, podejrzane o przestępstwa narkotykowe i przestępstwa przeciwko mieniu. Funkcjonariusze podczas prowadzonych działań odzyskali agregat prądotwórczy o wartości 1000 złotych oraz zabezpieczyli metamfetaminę i marihuanę. Mężczyźni usłyszeli łącznie pięć zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem, handlu i posiadania środków odurzających.  

grudnia 27, 2016

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia radni województwa dolnośląskiego przyjęli jego nowy budżet. Najwięcej środków bo 594 miliony złotych przeznaczono w nim na inwestycje drogowe i kolejowe, nie zabrakło wśród nich tych z dawnego województwa jeleniogórskiego.

grudnia 25, 2016

Człowieka Roku „Nowin Jeleniogórskich” wybierzemy po raz 26. W tej chwili czekamy na zgłoszenia pretendentów do tego tytułu.

grudnia 24, 2016

W ciszy Wigilii zaleczyć codzienności blizny, W kręgu Bliskich odpocząć od zgiełku Ojczyzny… Podzielić się Opłatkiem, nad Żłóbkiem pochylić, Chłonąc Piękno grudniowej, świętej, wspólnej Chwili…

 

Pięknych chwil podczas najpiękniejszych w roku

Świąt Bożego Narodzenia życzy

Redakcja „Nowin Jeleniogórskich”

grudnia 23, 2016

W 2017 r. będzie można nadal ubiegać się o pozyskanie Funduszy Europejskich z różnych naborów. W tym tygodniu specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy ich przegląd.

grudnia 21, 2016

W jeleniogórskiej hali przy ulicy Złotniczej rozegrano jednodniowe turnieje młodzików (roczniki 2004-2005) i trampkarzy (roczniki 2002-2003) o piłkarskie mistrzostwo okręgu w sezonie 2016/2017. W obu grupach wiekowych odbyło się łącznie 36 meczów po 10 minut każdy.

grudnia 21, 2016

Nowinowy konkurs plastyczny dla dzieci został rozstrzygnięty! Efekty twórczej zabawy, do której zaprosiliśmy naszych najmłodszych uczestników przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Zasypani zostaliśmy pięknymi pracami, często nawet trójwymiarowymi! I właściwie wszystkie zasługiwały na nagrodzenie. Ponieważ trzeba było jednak wybrać te najlepsze, redakcyjne jury długo głowiło się na werdyktem, co rusz dokładając do nagrodzonego zestawu kolejne prace.

grudnia 19, 2016

O osobach z niepełnosprawnościami nie zapomniała Unia Europejska. Mogą one z jednej strony ubiegać się o przyznanie dotacji z ogólnodostępnych programów, a z drugiej korzystać z puli pieniędzy zarezerwowanej tylko dla nich. Jeśli jesteś jedną z takich osób, to wiedz, że Fundusze Europejskie są możliwe do pozyskania. Wystarczy tylko spełnić odpowiednie kryteria oraz złożyć prawidłowo wypełniony i ciekawy wniosek, aby móc ubiegać się o dofinansowanie.

grudnia 19, 2016

Ciemność, mżawka, mgły sprawiają, że bardzo łatwo o nieszczęście na drodze. W sobotę w Bolesławcu doszło do tragicznego wypadku. Kierowca nie zauważył pieszego na pasach. Potrącony zmarł w szpitalu.

grudnia 16, 2016

Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu ma nowego szefa. Dotychczasowego komendanta inspektora Henryka Stefanko, który przeszedł na emeryturę zastąpił podinspektor Dariusz Borski.

grudnia 16, 2016

Złotą biżuterię wartą ok. 5 tys. zł ukradli 3 mężczyźni z mieszkania w jednej z miejscowości w gminie Osiecznica. Wszyscy zostali zatrzymani. Jeden z nich w bezpośrednim pościgu. Nie pomogło mu nawet, że próbował ukryć się przed policjantami  w bardzo zimnych  o tej porze wodach rzeki Czerna Wielka. Stal w rzece blisko godzinę.