stycznia 18, 2017

Krzysztof Cugowski, musicalowe hity, emocje podczas ogłaszania wyników plebiscytu sportowego i wyborów „Człowieka Roku” - oto plan na 18 lutego 2017 roku!

stycznia 17, 2017

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 17 styczniania 2017 m.in.:

stycznia 16, 2017

Trzydziestu nowych funkcjonariuszy zostanie w tym roku przyjętych do służby w placówkach Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Będą służyli w województwach dolnośląskim, wielkopolskim i lubuskim.

stycznia 11, 2017

Szukamy ludzi, mieszkańców naszego regionu, którzy się wyróżniają z tłumu. Ludzi z charyzmą, pasją, liderów swoich lokalnych społeczności, działających na rzecz innych. Zarażających swoją energią wszystkich naokoło, inspirujących do aktywności. Człowiekiem Roku może zostać działacz społeczny, lekarz, prawnik, artysta, polityk, nauczyciel czy zwykły robotnik, a nawet osoba bezrobotna. Ma się on jednak wyróżniać w swoim środowisku lub regionie. Przywracać wiarę w ideały i sens działania.

stycznia 3, 2017

– Potencjał Polski zamiast wzrastać, trawiony jest w ciągłych, niepotrzebnych konfliktach – napisał w oświadczeniu europoseł Kazimierz Michał Ujazdowski. We wtorek zrezygnował on z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości.

stycznia 1, 2017

Honorata Magdeczko-Capote : aktorka, specjalistka od numerologii i kalendarza Majów, tradycyjnie na przełomie roku sprawdza rozmaite kalendarze i przewidywania na nowy rok według rozmaitych kręgów kulturowych. Specjalnie dla Nowin Jeleniogórskich prognozuje, co przyniesie nam 2017 rok.

stycznia 1, 2017

W rozpoczynającym się 2017 roku Dobra, Radości i Wszelkiej Obfitości życzy Czytelnikom         

Redakcja „Nowin Jeleniogórskich”

grudnia 29, 2016

Trwa zgłaszanie pretendentów do tytułu Najlepszy – Najpopularniejszy Sportowiec i Trener w 2016 roku. Nazwiska kandydatów z klubów regionu jeleniogórskiego publikowaliśmy w trzech ostatnich, grudniowych numerach „Nowin Jeleniogórskich”. W noworocznym wydaniu „NJ” (3 stycznia), kolejna lista nominowanych w 42. plebiscycie sportowym. Ostatnio zaproponowano mistrzów sportów zimowych, wcześniej sportów halowych i letnich.
 

grudnia 27, 2016

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia radni województwa dolnośląskiego przyjęli jego nowy budżet. Najwięcej środków bo 594 miliony złotych przeznaczono w nim na inwestycje drogowe i kolejowe, nie zabrakło wśród nich tych z dawnego województwa jeleniogórskiego.

grudnia 25, 2016

Człowieka Roku „Nowin Jeleniogórskich” wybierzemy po raz 26. W tej chwili czekamy na zgłoszenia pretendentów do tego tytułu.

grudnia 24, 2016

W ciszy Wigilii zaleczyć codzienności blizny, W kręgu Bliskich odpocząć od zgiełku Ojczyzny… Podzielić się Opłatkiem, nad Żłóbkiem pochylić, Chłonąc Piękno grudniowej, świętej, wspólnej Chwili…

 

Pięknych chwil podczas najpiękniejszych w roku

Świąt Bożego Narodzenia życzy

Redakcja „Nowin Jeleniogórskich”

grudnia 23, 2016

W 2017 r. będzie można nadal ubiegać się o pozyskanie Funduszy Europejskich z różnych naborów. W tym tygodniu specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy ich przegląd.

grudnia 22, 2016

Umowy o dofinansowaniu unijnym z programu Interrreg Polska – Saksonia dla trzech przedsięwzięć na drogach powiatu zgorzeleckiego podpisał marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski. Umowy dotyczą: modernizacji drogi wojewódzkiej nr 351 z Pieńska do Jędrzychowic oraz ulic Bolesławieckiej w Zgorzelcu i Dr. Kahlbaum - Allee w Görlitz; modernizacji drogi wojewódzkiej nr 353 z Pieńska do Strzelna oraz  Rothenburger Strasse w Krauschwitz; prac planistycznych związanych z budową mostu granicznego Pieńsk – Deschka.

grudnia 21, 2016

Nowinowy konkurs plastyczny dla dzieci został rozstrzygnięty! Efekty twórczej zabawy, do której zaprosiliśmy naszych najmłodszych uczestników przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Zasypani zostaliśmy pięknymi pracami, często nawet trójwymiarowymi! I właściwie wszystkie zasługiwały na nagrodzenie. Ponieważ trzeba było jednak wybrać te najlepsze, redakcyjne jury długo głowiło się na werdyktem, co rusz dokładając do nagrodzonego zestawu kolejne prace.

grudnia 19, 2016

O osobach z niepełnosprawnościami nie zapomniała Unia Europejska. Mogą one z jednej strony ubiegać się o przyznanie dotacji z ogólnodostępnych programów, a z drugiej korzystać z puli pieniędzy zarezerwowanej tylko dla nich. Jeśli jesteś jedną z takich osób, to wiedz, że Fundusze Europejskie są możliwe do pozyskania. Wystarczy tylko spełnić odpowiednie kryteria oraz złożyć prawidłowo wypełniony i ciekawy wniosek, aby móc ubiegać się o dofinansowanie.

grudnia 12, 2016

Program Inteligentny Rozwój 2014-2020 (POIR) to m. in. wsparcie dla studentów i doktorantów, ale też ludzi młodych i przedsiębiorczych. Jeśli jesteś jednym z nich sprawdź, jak w Twoim rozwoju mogą pomóc Fundusze Europejskie, o których przyznanie możesz się ubiegać. 

grudnia 11, 2016

Już po raz 42. ogłosiliśmy redakcyjny plebiscyt na najlepszych – najpopularniejszych sportowców i szkoleniowców z regionu jeleniogórskiego. We wtorkowym numerze „NJ” (13 grudnia), zaprezentujemy pierwszych kandydatów. Potem, co tydzień, na łamach gazety i w internecie kolejne nazwiska faworytów nominowanch przez sekcje, kluby, związki i stowarzyszenia sportowe i kibiców.
 

grudnia 9, 2016

65 – letni kierowca busa zginął w wypadku drogowym, do jakiego doszło dziś (9 grudnia)na drodze wojewódzkiej pomiędzy Starą Kraśnicą, a Janochowem.

grudnia 8, 2016

Od 10 do 21 grudnia 2016 roku policjanci w całej Polsce przy udziale wyznaczonych stacji kontroli pojazdów będą prowadzić działania kontrolno-prewencyjne pn. „Twoje Światła – Twoje Bezpieczeństwo”. W jej ramach w 200 stacjach diagnostycznych w kraju, w tym dwóch w Jeleniej Górze będzie można bezpłatnie sprawdzić i wyregulować światła.

grudnia 6, 2016

Otrzymanie dofinansowania z Funduszy Europejskich, np. z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (POIR), może stać się szansą dla wielu mieszkańców naszego regionu na spełnienie marzeń związanych z prowadzeniem własnej firmy i wdrażaniem swoich pomysłów w życie.

grudnia 5, 2016

W najbliższych dniach można się spodziewać otwarcia  tras narciarskich w większości ośrodków  Karkonoszy i Gór Izerskich. W ten weekend kręciły już wyciągi w wielu miejscach w Polsce, u nas tylko w Karpaczu.

grudnia 3, 2016

Przy wzmożonych przedświątecznych zakupach warto zachować rozsądek. Jednym z jego objawów jest dokładna analiza propozycji tzw. „gwarancji po gwarancji” albo „przedłużonych gwarancji”. Praktyka wskazuje, że nie warto korzystać z tego typu oferty.

grudnia 2, 2016

Zakończyliśmy tegoroczną, mikołajkową aukcję obrazu Dariusza Milińskiego. 2 grudnia 2016, od godz. 10.00 do 16.00 licytowaliśmy "Lotników" - olej na płótnie formatu 80x100 cm, oprawiony w drewnianą, ręcznie zdobioną ramę. Aukcja zakończyła się wspaniale. Obraz sprzedany został ostatecznie za 10 000 zł! Dochód ze sprzedaży tego wyjątkowego dzieła przeznaczony jest na świąteczne prezenty dla dzieci z Pławnej.

grudnia 2, 2016

Już dziś, w piątek 2 grudnia 2016, nasza mikołajkowa aukcja obrazu Dariusza Milińskiego! Od godz. 10.00 do 16.00 licytujemy "Lotników" - olej na płótnie formatu 80x100 cm, oprawiony w drewnianą, ręcznie zdobioną ramę. Dochód ze sprzedaży tego wyjątkowego dzieła przeznaczony jest w całości na świąteczne prezenty dla dzieci z Pławnej.