lutego 19, 2017

Już wszystkio jasne. Podczas sobotniej Gali „Nowin Jeleniogórskich” w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze ogłoszono wyniki 42. plebiscytu na dziesięciu najlepszych – najpopularniejszych sportowców i pięciu trenerów z klubów regionu jeleniogórskiego w 2016 roku. Największe uznanie kibiców zyskali mistrz kajakowego freestyle'u Tomasz Czaplicki (Karkonoski Klub Kajakowy) i trenerka grup młodzieżowych KPR-u Dila Samadowa. Dla laureatów jeleniogórskie Biuro Podróży Euro 90 Travel ufundowało tygodniowe wycieczki do Chorwacji.

lutego 18, 2017

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło listę zabytków, których remonty mogą liczyć w tym roku na dofinansowanie z jego środków. W tym gronie nie zabrakło obiektów historycznych z naszego regionu.

lutego 18, 2017

Właścicielka wydawnictwa regionalnego AdRem Regina Chrześcijańska zwyciężyła w wyborach Nowin Jeleniogórskich na Człowieka Roku 2016. – To przemiłe uczucie. Zwłaszcza, że wysłuchałam o sobie tyle dobrego – powiedziała zaraz po odebraniu nagrody.

lutego 18, 2017

Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na elektryfikację linii z Węglińca do Zgorzelca. Szacowana wartość inwestycji to 70 mln zł.

lutego 15, 2017

Drogi wojewódzkie w Worku Turoszowskim - nr 354 na odcinku Turoszów – Sieniawka i nr 352 na odcinku Zatonie – Bogatynia oraz ulica Schrammstraβe w Zittau Dolnośląska Służba Dróg i Kolei wyremontuje za pieniądze Unii Europejskiej. Środki na te przedsięwzięcia właśnie zostały przyznane w ramach w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska – Saksonia 2014-2020 II OP „Regionalna Mobilność”.

Kwota pozyskanych środków unijnych to 5,65 mln euro. Wartość całego projektu wynosi 10,11 mln euro, z czego na stronę polską przypada 7,9 mln euro.

lutego 14, 2017

Pięcioro byłych opozycjonistów z dawnego województwa jeleniogórskiego znalazło się w gronie 40 osób uhonorowanych  w poniedziałek 13 lutego  Krzyżami Wolności i Solidarności. To Czesław Cechnicki i Jerzy Hendzel, którzy działali w Zgorzelcu; Renata Jasińska-Nowak, działaczka z Jeleniej Góry; Marian Witczak, opozycjonista z Lubania i jeleniogórska aktywistka Elżbieta Zawadzka.

lutego 14, 2017

Kończy się głosowanie w redakcyjnym plebiscycie „NJ” na najlepszych – najpopularniejszych sportowców i trenerów z klubów regionu jeleniogórskiego w 2016 roku. O końcowej kolejności miejsc w obu kategoriach mogą zadecydować „finiszowe” ostatnie punkty w dodatkowym, wtorkowo-środowym typowaniu dwojakim sposobem: gazetowym Jokerem (15 lutego do godziny 16) i SMS-ami (15 lutego do godz. 24). Przypominamy – jeden kupon z „NJ” lub jeden SMS to jeden punkt plebiscytowy.

lutego 14, 2017

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 14 lutego 2017 m.in.:

lutego 13, 2017

Lekkoatleci z klubów w Bolesławcu, Zgorzelcu i Szklarskiej Porębie wywalczyli złote medale w halowym czempionacie dolnośląskich młodzików. Gwiazdami zawodów rozegranych w Wałbrzychu zostali Michał Zazula (MKS Bolesłavia), który wygrał bieg na 60 metrów przez płotki w czasie 9,47 sekundy i skok w dal wynikiem 5,73 m oraz zwycięzca biegów na 60 m (7,55 sek.) i na 300 m (43,10 sek.) - Wiktor Gruzd (MKS Osa). W obu konkurencjach Michał pobił rekordy życiowe.

lutego 12, 2017

Wiadomo już, które inwestycje drogowe otrzymają dofinansowanie z programu Interreg Polska-Saksonia 2014-2020. Ustalono też harmonogram naborów dla projektów z innych dziedzin na 2017 rok.

lutego 11, 2017

Od piątku, 10 lutego 2017 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu można oglądać wystawę Piechowickiej Grupy Artystycznej „Pi-Art”.

lutego 9, 2017

Oszuści działający metodą „na wnuczka” próbowali wyłudzić pieniądze od osób starszych w Zgorzelcu i Bolesławcu. Tym razem seniorzy wykazali się czujnością i przestępcom nie udało się ich nabrać.
 

lutego 8, 2017

Już tylko kilka dni (do 15 lutego), pozostało do zakończenia kuponowego i SMS-owego głosowania w redakcyjnym plebiscycie „NJ” na najlepszych – najpopularniejszych sportowców i trenerów z klubów regionu jeleniogórskiego w 2016 roku. Codziennie prawie wszyscy kandydaci powiększają dorobek punktowy. Do ostatniej chwili może potrwać wyrównana rywalizacja. Tradycyjna, już 42. zabawa (z zasadami) tysięcy kibiców, w sportowym środowisku zyskuje na popularności i prestiżu.

lutego 3, 2017

Lucyna Musiał, Maria Kaczmarek, Ewelina i Krzysztof Rozpędowscy, Jan Bujak oraz Regina Chrześcijańska – to skład finalistów, którzy do soboty 18 lutego powalczą o Kryształ Górski, główną nagrodę w wyborach „Człowieka Roku 2016”.

lutego 1, 2017

To już swoista tradycja. Na początku roku od kilku lat trafiają do nas rozmaite „cwane” oferty. Ocierają się o oszustwo, ale nim nie są. Są raczej obliczone na gapiostwo i zakup zbędnej usługi - przede wszystkim przez przedsiębiorców. Tak właśnie jest z opłatą rejestracyjną do Krajowego Rejestru Przedsiębiorstw. Kiedy ktoś uiści opłatę znajdzie się w nikomu niepotrzebnej bazie danych.

lutego 1, 2017

Znane są pary i terminy meczów o krajowe trofeum w piłce ręcznej kobiet i w koszykówce mężczyzn. W pucharowych rozgrywkach o awans do kolejnej rundy powalczą ekipy z Jeleniej Góry i Zgorzelca.

stycznia 31, 2017

W nocy z czwartku na piątek równo o północy kończy się głosowanie, które zadecyduje, kto znajdzie się w finale wyborów „Człowieka Roku”. Na razie na czele stawki są panie: Lucyna Musiał. Maria Kaczmarek. Tuż za nimi państwo Ewelina i Krzysztof Rozpędowscy, Regina Chrześcijańska oraz Jan Bujak. Ale czy zgłoszeni w tym tygodniu nowi kandydaci zamieszają w stawce? Nie raz już tak bywało, że w ostatnich godzinach głosowaniach cała klasyfikacja została przewrócona niemal do góry nogami.
 

stycznia 31, 2017

Coraz bliżej do końca głosowania w 42. redakcyjnym plebiscycie na najlepszych – najpopularniejszych sportowców i trenerów z klubów regionu jeleniogórskiego w 2016 roku. Codziennie wzrasta ilość typowań gazetowych i SMS-owych, często dochodzi do zmian w czołówce.

stycznia 29, 2017

Już za kilka dni poznamy piątkę finalistów wyborów Człowieka Roku 2016. Kto jeszcze nie oddał głosu na swojego faworyta, powinien się pośpieszyć.

stycznia 24, 2017

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do 34. Ogólnopolskiego Turnieju Małych Form Satyrycznych Bogatynia 2017. W tym roku Koncert Finałowy odbędzie się 10 czerwca w Bogatyni – Stolicy Łgarstwa i Satyry.

stycznia 21, 2017

Już niedługo podróżnym przyjeżdżającym koleją do Zgorzelca miasto to nie będzie się kojarzyć wyłącznie ze zrujnowanym dworcem Zgorzelec Miasto. W drugim kwartale tego roku mają ruszyć prace przy remoncie dworca kolejowego Zgorzelec Ujazd
 

stycznia 20, 2017

W mieszkaniu i garażu 33-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego policjanci znaleźli handlowe ilości metaamfetaminy i marihuany. Aresztowanemu mężczyźnie postawiono zarzut posiadania narkotyków, niewykluczone jednak, że mógl być też dilerem i producentem.  

stycznia 19, 2017

Siarczysty mróz i bardzo słaby wiatr, czyli pogoda jaką mieliśmy tej nocy w Jeleniej Górze, to gwarancja  problemów z czystością powietrza. Zwiększona intensywność spalania paliw głównie węgla i drewna w domowych piecach grzewczych powoduje wzrost emisji gazów, a to kolei oznacza wysokie stężenia zanieczyszczeń pyłowych powietrza (pył PM 10 i pył PM 2,5).

stycznia 18, 2017

Przynajmniej 12 kradzieży i łup w postaci 2,5 tys. litrów oleju napędowego wartości ponad 10 tys. zł, to efekt kilkumiesięcznej działalności „przedsiębiorczego” mieszkańca powiatu zgorzeleckiego. Złodzieja paliwa z ciężarówek zatrzymali zgorzeleccy policjanci i udowodnili taką właśnie ilość kradzieży.