stycznia 16, 2017

Trzydziestu nowych funkcjonariuszy zostanie w tym roku przyjętych do służby w placówkach Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Będą służyli w województwach dolnośląskim, wielkopolskim i lubuskim.

stycznia 15, 2017

Już wkrótce rozpocznie się rewitalizacja zabytkowych parków po obu stronach Nysy Łużyckiej w Zgorzelcu i Görlitz. Samorządy obu miast otrzymały na jej przeprowadzenie dotacje unijną w wysokości ponad 3 miliony euro.

stycznia 14, 2017

We Wrocławiu odbyła się konwencja Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego czyli stowarzyszenia, które stworzyli prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz i marszałek województwa Cezary Przybylski. Na spotkaniu pojawiło się ponad 140 prezydentów miast, wójtów i radnych różnych gmin, którzy zgłosili swój akces do DRS. W tym gronie nie zabrakło samorządowców z regionu jeleniogórskiego.

stycznia 13, 2017

Grupę nastolatków w wieku 16 i 17 lat, podejrzanych o zniszczenie samochodu dostawczego oraz 65 krzesełek na terenie centrum sportowo – rekreacyjnego w Zgorzelcu zatrzymali policjanci.
 

stycznia 12, 2017

Zaczynają się Międzynarodowe Dni Messiaena. Trzy dni (13-15 I) w Goerlitz wypełnią koncerty, wystawy a także spacer po Stalagu VIII A, gdzie był więziony w czasie wojny kompozytor Olivier Messiean.

stycznia 11, 2017

Opublikowano wyniki najnowszego 19. rankingu szkół ponadgimnazjalnych Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”. Jak w tym prestiżowym zestawieniu wypadły szkoły z naszego regionu ?
 

stycznia 11, 2017

Szukamy ludzi, mieszkańców naszego regionu, którzy się wyróżniają z tłumu. Ludzi z charyzmą, pasją, liderów swoich lokalnych społeczności, działających na rzecz innych. Zarażających swoją energią wszystkich naokoło, inspirujących do aktywności. Człowiekiem Roku może zostać działacz społeczny, lekarz, prawnik, artysta, polityk, nauczyciel czy zwykły robotnik, a nawet osoba bezrobotna. Ma się on jednak wyróżniać w swoim środowisku lub regionie. Przywracać wiarę w ideały i sens działania.

stycznia 10, 2017

Ponad 500 sztuk odzieży i wyrobów galanteryjnych ze znakami towarowymi znanych marek przejęli funkcjonariusze straży granicznej i policji federalnej ze wspólnej niemiecko – polskiej placówki z siedzibą w Ludwigsdorfie. Podrabiany towar znajdował się w samochodzie osobowym, którym do Czech podróżowali Polak i Wietnamczyk.

stycznia 5, 2017

Łapówkę w wysokości 150 tysięcy złotych zaproponował policjantom z Pieńska w zamian za wypuszczenie 22 – latek, zatrzymany celem odbycia kary za oszustwa internetowe.

stycznia 3, 2017

– Potencjał Polski zamiast wzrastać, trawiony jest w ciągłych, niepotrzebnych konfliktach – napisał w oświadczeniu europoseł Kazimierz Michał Ujazdowski. We wtorek zrezygnował on z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości.

stycznia 3, 2017

Nie powiódł się plan pracownika salonu gier w Zgorzelcu, który fingując napad chciał zatuszować kradzież pieniędzy. Odpowie teraz za kradzież, kradzież z włamaniem do maszyn i wprowadzenie w błąd policji, co oznaczać może nawet 10 lat więzienia.

stycznia 1, 2017

Honorata Magdeczko-Capote : aktorka, specjalistka od numerologii i kalendarza Majów, tradycyjnie na przełomie roku sprawdza rozmaite kalendarze i przewidywania na nowy rok według rozmaitych kręgów kulturowych. Specjalnie dla Nowin Jeleniogórskich prognozuje, co przyniesie nam 2017 rok.

stycznia 1, 2017

W rozpoczynającym się 2017 roku Dobra, Radości i Wszelkiej Obfitości życzy Czytelnikom         

Redakcja „Nowin Jeleniogórskich”

grudnia 31, 2016

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z powiatu zgorzeleckiego, a podejrzanemu o pobicie w połowie grudnia w Węglińcu kijem bejsbolowym 27 - latka. Decyzją sądu zatrzymany został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. W tej sprawie zarzuty podżegania do popełnienia przestępstwa usłyszały również dwie kobiety.

grudnia 29, 2016

Trwa zgłaszanie pretendentów do tytułu Najlepszy – Najpopularniejszy Sportowiec i Trener w 2016 roku. Nazwiska kandydatów z klubów regionu jeleniogórskiego publikowaliśmy w trzech ostatnich, grudniowych numerach „Nowin Jeleniogórskich”. W noworocznym wydaniu „NJ” (3 stycznia), kolejna lista nominowanych w 42. plebiscycie sportowym. Ostatnio zaproponowano mistrzów sportów zimowych, wcześniej sportów halowych i letnich.
 

grudnia 28, 2016

Na wczorajszej sesji (wtorek, 27 grudnia) zgorzeleccy radni rozpoczęli dyskusję o przyszłości straży miejskiej w tym mieście. Wniosek o rozwiązanie formacji złożył burmistrz Zgorzelca Rafał Gronicz.

grudnia 27, 2016

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia radni województwa dolnośląskiego przyjęli jego nowy budżet. Najwięcej środków bo 594 miliony złotych przeznaczono w nim na inwestycje drogowe i kolejowe, nie zabrakło wśród nich tych z dawnego województwa jeleniogórskiego.

grudnia 25, 2016

Człowieka Roku „Nowin Jeleniogórskich” wybierzemy po raz 26. W tej chwili czekamy na zgłoszenia pretendentów do tego tytułu.

grudnia 24, 2016

W ciszy Wigilii zaleczyć codzienności blizny, W kręgu Bliskich odpocząć od zgiełku Ojczyzny… Podzielić się Opłatkiem, nad Żłóbkiem pochylić, Chłonąc Piękno grudniowej, świętej, wspólnej Chwili…

 

Pięknych chwil podczas najpiękniejszych w roku

Świąt Bożego Narodzenia życzy

Redakcja „Nowin Jeleniogórskich”

grudnia 24, 2016

W kilka wtorkowych godzin zgorzeleccy policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy trzem kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Rekordzistą był 77-letni mężczyzna, który miał na liczniku aż 120 km/h. Kierowcy stracili swoje uprawnienia na 3 miesiące.

grudnia 23, 2016

W 2017 r. będzie można nadal ubiegać się o pozyskanie Funduszy Europejskich z różnych naborów. W tym tygodniu specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy ich przegląd.

grudnia 21, 2016

Nowinowy konkurs plastyczny dla dzieci został rozstrzygnięty! Efekty twórczej zabawy, do której zaprosiliśmy naszych najmłodszych uczestników przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Zasypani zostaliśmy pięknymi pracami, często nawet trójwymiarowymi! I właściwie wszystkie zasługiwały na nagrodzenie. Ponieważ trzeba było jednak wybrać te najlepsze, redakcyjne jury długo głowiło się na werdyktem, co rusz dokładając do nagrodzonego zestawu kolejne prace.

grudnia 21, 2016

Mężczyznę, podejrzanego o oszustwa metodą na „wnuczka" i „policjanta" zatrzymali policjanci ze Zgorzelca. 21- latek już usłyszał 15 zarzutów: pięć oszustw oraz dziesięć usiłowań oszustw. Teraz grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

grudnia 19, 2016

O osobach z niepełnosprawnościami nie zapomniała Unia Europejska. Mogą one z jednej strony ubiegać się o przyznanie dotacji z ogólnodostępnych programów, a z drugiej korzystać z puli pieniędzy zarezerwowanej tylko dla nich. Jeśli jesteś jedną z takich osób, to wiedz, że Fundusze Europejskie są możliwe do pozyskania. Wystarczy tylko spełnić odpowiednie kryteria oraz złożyć prawidłowo wypełniony i ciekawy wniosek, aby móc ubiegać się o dofinansowanie.