kwietnia 22, 2017

Ciekawą, majówkową propozycje dla mieszkańców południowo-zachodniej części Dolnego Śląska mieć będzie Biuro Turystyki Kolejowej KolTur. Od 1 do 3 maja jeździć będą w naszym regionie stylowe osobowe składy kolejowe, ciągnięte przez parowozy.

kwietnia 20, 2017

Trzy, zlokalizowane w naszym regionie, laboratoria produkujące metamfetaminę zlikwidowali policjanci jeleniogórskiego CBŚP we współpracy w policjantami z Bolesławca. Działały w Ocicach (pow. bolesławiecki), Starym Zawidowie i miejscowości Posada koło Bogatyni (pow. zgorzelecki). Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt kilogramów odczynników chemicznych służących do wytworzenia tego narkotyku i zatrzymali 6 osób, w tym „chemika”. Gotowy środek trafiał do Czech i Niemiec. Wszyscy zatrzymani usłyszeli w prokuraturze zarzuty dotyczące produkcji i obrotu narkotykami. 4 osoby zostały tymczasowo aresztowane.

kwietnia 19, 2017

Ruszyła druga edycja akcji Aktywny Dolny Śląsk. To szansa na zrealizowanie przedsięwzięcia upowszechniającego sport i promującego walory turystyczne za pieniądze samorządu województwa.  Urząd marszałkowski na takie projekty obywatelskie przeznaczy 600 tysięcy złotych, po 120 tys. na projekty z regionu jeleniogórskiego, legnickiego, wałbrzyskiego, wrocławskiego i z Wrocławia.

kwietnia 19, 2017

Do tragicznego wypadku doszło dziś (19 kwietnia) na drodze ze Zgorzelca do Bogatyni w Działoszynie.
 

kwietnia 18, 2017

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 18 kwietnia 2017 m.in.:

kwietnia 18, 2017

Niedawno, 1 kwietnia 2017, weszła w życie nowa ustawa o grach hazardowych. Salonów gier będzie mniej i będą pod pełną kontrolą państwa. - Właśnie trwa akcja Krajowej Administracji Skarbowej, która kontroluje, czy właściciele stosują się do ustawy i zamykają takie lokale – zapewnia Krzysztof Mróz, senator Prawa i Sprawiedliwości, członek senackiej komisji budżetu. 

kwietnia 16, 2017

Realnych kształtów nabiera wreszcie projekt budowy ścieżki rowerowej na polsko-czesko-niemieckim pograniczu. W tym tygodniu Leszek Loch (dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu), Thomas Zenker (burmistrz miasta Zittau) oraz Josef Horinka (starosta miasta Hradek nad Nysą) podpisali umowę o budowie kładki dla rowerzystów na Nysie. To oznacza rozpoczęcie realizacji projektu budowy transgranicznej trasy rowerowej.

kwietnia 15, 2017

Dwóch mężczyzn, którzy na terenie powiatów zgorzeleckiego i kamiennogórskiego dokonali szeregu włamań do mieszkań oraz sklepów zatrzymali policjanci z Kamiennej Góry. Złodzieje mogą spędzić za kratkami nawet 10 lat.

kwietnia 15, 2017

Zdrowia, radości oraz wszelkiej pomyślności, a przede wszystkim - Nowej Nadziei wraz z budzącą się wiosną - życzy Czytelnikom z okazji Świąt Wielkanocy
redakcja „Nowin Jeleniogórskich”

kwietnia 14, 2017

Na najwyższy przewidziany w polskim prawie wyrok dożywotniego więzienia skazał Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze 31 – letniego Piotra G. Przed dwoma laty podpalił w kasynie w Zgorzelcu przy ul. Daszyńskiego dwóch młodych mężczyzn. Przez cały proces Piotr G. konsekwentnie nie przyznawał się do winy, jednak sąd nie miał wątpliwości, że to on jest sprawcą tego potwornego przestępstwa.

kwietnia 12, 2017

Bezrobocie na koniec lutego było wyjątkowo niskie – tak wynika ze statystyk, którymi kilka dni temu pochwalił się Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy. Tyle, że oferowane przez pracodawców zarobki pozostawiają wciąż wiele do życzenia.

kwietnia 9, 2017

Organizatorzy 34. Turnieju Małych Form Satyrycznych w Bogatyni, informują o przeniesieniu, z przyczyn od nich niezależnych, koncertu finałowego na 9 września. Wszystkie pozostałe terminy: nadsyłania prac i zgłoszeń konkursowych pozostają bez zmian.

kwietnia 8, 2017

Tytuły Zdolnego Ślązaka i Zdolnego Ślązaczka odebrało 316 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Dolnego Śląska. Wszyscy są laureatami prestiżowego konkursu wiedzowego organizowanego od lat przez Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu . W tym gronie znalazły się też dzieci z regionu jeleniogórskiego.

kwietnia 7, 2017

Ze zmiennym szczęściem w 17-klubowej Polskiej Lidze Koszykówki gra zespół byłych mistrzów Polski z 2014 roku ze Zgorzelca. Po piętnastu zwycięstwach i dwunastu porażkach PFE Turów zajmuje „środkowe” dziesiąte miejsce. Rok temu czarno-zielonym nie udało się awansować do czołowej ósemki w kraju. Czy po rundzie zasadniczej sezonu 2016/2017 ekipa trenera Mathiasa Fischera zakwalifikuje się do w fazy play off?

kwietnia 6, 2017

Do szpitala w Bogatyni trafił 35 – letni mężczyzna, który w nietypowy sposób, podobny do tego jaki użył w jednym ze swoich programów komik Jaś Fasola, chciał pomalować garaż. Do tego celu użył pojemników z farbą w aerozolu, a zamiast pędzla zastosował wyroby pirotechniczne.

marca 30, 2017

Strach pomyśleć, do jakiego nieszczęścia mogło dojść, gdyby przypadek nie sprawił, że patrol policji zwrócił uwagę na przekraczającego dozwoloną szybkość tira. Kierowca wielotonowego pojazdu był pijany.

marca 28, 2017

Dr Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, spotkał się z przedstawicielami organizacji pozarządowych w Bogatyni i w Jeleniej Górze. - Problemy, o których tutaj była mowa powtarzają się także w innych regionach – podsumował. Obiecał, że każdy sygnał, dokument z tych spotkań zostanie przeanalizowany, a część z nich będzie podstawą do podjęcia interwencji w odpowiednich ministerstwach.

marca 24, 2017

Ponad sześć kilometrów nowych dróg rowerowych powstanie w Zgorzelcu.

marca 22, 2017

W bardzo trudnej sytuacji znalazły się samorządy Mirska i Pieńska, które – wraz z 12 innymi, dolnośląskimi gminami -  biorą udział w Dolnośląskim Programie Rekultywacji, w ramach którego rekultywowane sa nieczynne wysypiska śmieci. Wszystkim uczestnikom programu Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska odmówił dofinansowania, choć było to w zasadzie zagwarantowane.

marca 20, 2017

Przedstawiciele 19 dolnośląskich i lubuskich gmin podpisali list intencyjny z Polską Spółką Gazownictwa o budowie stacji wyspowych stacji LNG, które pozwolą zaopatrywać w gaz ziemny jednostki publiczne, firmy i mieszkania prywatne w tych gminach. Z naszego regionu dotyczy to gmin: Lubomierz, Marciszów, Świerzawa, Wojcieszów i Zawidów.

marca 20, 2017

3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca volkswagena golfa, zatrzymany przez policjantów do rutynowej kontroli w Bogatyni. Zatrzymany nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdu, bo prawo jazdy zostało mu zabrane bezterminowo za prowadzenie pod wpływem alkoholu.

marca 15, 2017

Słabo główkował złodziej z Bogatyni. Ukradł oznakowany samochód, którego właściciel pracował dla jednej z firm kurierskich. Nic dziwnego, że szybko został namierzony i złapany.

marca 13, 2017

Od wczoraj (niedziela 12 marca) obowiązuje nowy, wiosenny” rozkład pociągów. W nowym rozkładzie nie ma zbyt wielu zmian w połączeniach i ich częstotliwości; więcej dotyczy mniejszych i większych zmian w godzinach odjazdu/przyjazdu oraz w czasach przejazdu.

marca 10, 2017

W najbliższy sportowy weekend, 11 i 12 marca, odbędą się cztery mecze ćwierćfinałowe piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego. O prawo gry w kolejnej rundzie PP powalczą drużyny od III ligi do A klasy. Kibice mogą liczyć na niespodzianki i zaskakujące wyniki. W przypadku remisu nie dojdzie do dogrywki. Sędzia zarządzi wykonywanie rzutów karnych.