1963

Dowiedzieliśmy się o ważnej decyzji, jaka zapadła w Wojewódzkiej Radzie Narodowej we Wrocławiu.(...) zaakceptowany został projekt budowy nowego gmachu-biurowca, który w przyszłości stanie się siedzibą Prezydium PRN. Nowy gmach zostanie oddany do użytku w 1996 roku. Będzie on prawdopodobnie budowany nowoczesnymi metodami, z płyt prefabrykowanych. Posiadać będzie obszerne zaplecze i niechybnie stanie się jedną z ozdób miasta Jelenia Góra.

**
Prawdopodobnie już od 1 lutego bieżącego roku uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa, łącząca Plac Stalingradu z Jeżowem Sudeckim. MPK otrzymało już 6 nowych „Sanów”, z których część będzie obsługiwała linie jeżowską. Długość trasy wynosi 4 km. Wozy będą kursowały w godzinach szczytów przewozowych co 20 minut, w pozostałym czasie co 40 minut.

**
Mieszkańcy Wojcieszyc oraz kilku okolicznych wiosek – Goduszyna, Piastowa, Pakoszowa – skarżą się na to, że brak na ich terenie warsztatu kowalskiego. Kiedyś Piechowickie Zakłady Drzewne otworzyły punkt usługowy w Wojcieszycach, jednak od kilku tygodni został on zlikwidowany. Kowal poszedł do pracy w POM-ie.

**
W jeleniogórskim DOBOR-ze poinformowano nas, iż budowa osiedla „Zabobrze” rozpocznie się nieodwołalnie w bieżącym roku. Z chwilą ustania mrozów rozpocznie się zbrojenie terenu. W bieżącym roku budowane będą również 2 bloki mieszkalne, których wykończenie nastąpi w przyszłym roku. Będą to budynki 4-piętrowe o łącznej ilości ok. 340 izb. W roku 1965 planuje się oddanie do użytku ok. 2 tys. izb.

**
W sobotę, dnia 9 marca br. Miała miejsce w Piechowicach bijatyka zakończona odwiezieniem jednego z pobitych do szpitala w Jeleniej Górze. Całe zajście odbyło się przed osławionym „Barem pod kotwicą” (...). W godzinach przedpołudniowych dnia, w którym rozegrała się bójka, brakarz z kontroli technicznej M-13 w Piechowicach, Czesław K. Zbrakował przedmioty wykonane przez braci Cz., Wacława i Stanisława, zatrudnionych w tym zakładzie. Wywołało to, rzecz prosta, niezadowolenie i zdenerwowanie u obu braci. Zdanie brakarza było jednak ostatecznym wyrokiem w tej sprawie.

**
Zakład Energetyczny Jelenia Góra zawiadamia wszystkich odbiorców zasilanych z sieci prądu stałego, że sukcesywnie do końca sierpnia br. będzie następowała likwidacja prądu stałego na terenie miasta Jelenia Góra.

**
W sobotę wieczorem do pewnej pani siedzącej na ławce przy ulicy 15-go grudnia podszedł 10-letni chłopiec i powiedział:
- Daj na loda, będziesz młoda.
A mówią, że wśród dzieci nie ma talentów rymotwórczych.

**
W restauracji „Stylowa” umieszczono kiedyś na stolikach przy podstawkach z serwetkami nazwiska kelnerów obsługujących dany stolik. Obecnie, jako pamiątka po tym okresie, na podstawkach są jeszcze napisy „obsługuje kelner”. Tak, jak by były wątpliwości, czy istotnie obsługuje kelner, a nie kominiarz. Niedawno pewien gość, oczekujący dość długo na obsługę do napisu „obsługuje kelner” dopisał - „E. Powolny”.

**
Obowiązkowe dostawy zwierząt rzeźnych w wielu gromadach przebiega niezadowalająco. Rolnicy gromad Janowice Wielkie, Wojcieszyce, Karpniki, Mysłakowice należą do najbardziej opieszałych. Nie bez winy są tu także rady narodowe, a ściślej – pracownicy tych rad, zajmujący się sprawami skupu.
Wydział Skupu Prez. PRN w jeleniej Górze przeprowadza ostatnio wnikliwa analizę pracy aparatu wkupu w terenowych radach narodowych.

**
Zakłady Produkcji Części Zamiennych, jelenia Góra, ul. Fabryczna 3, poszukują do wynajęcia jednego pokoju z niekrępującym wejściem dla eksponowanej osoby. Zgłoszenia pod adresem zakładu.

**
„Moje prześcieradło miało cztery cery, które poodgniatały mi ciało w czasie kilkudniowego leczenia”, „Chcieli mnie położyć na korytarzu. To skandal! Czy ja jestem psem...?”, „Leżałem na łóżku, które wprost zapadało się i stało, w dodatku, pod drzwiami ubikacji damskiej, w przejściu na korytarzu” - powyższa lista skarg jest absolutnie niepełna. Pozostaje kwestia, czy wymienione skargi są słuszne. Wszyscy stwierdzili, że tak. Należy więc szukać odpowiedzi na pytanie – dlaczego szpital jeleniogórski znajduje się w tak trudnej sytuacji.

**
Tegoroczny brak opału wytworzył u osób pracujących w Okręgowym Przedsiębiorstwie Handlu Opałem przy ulicy Legnickiej świadomość nadludzi. Załatwiają oni klientów z wyższością, arogancją i według drylu wojskowego. Muzeum w Jeleniej Górze po długim oczekiwaniu otrzymało wreszcie, dnia 26 marca br. O przydział węgla w ilości pół tony. Do przywiezienia tej mikroskopijnej ilości węgla muzeum najęło swojego stałego wozaka. Lecz w składzie opałowym oświadczono, że końmi może być transportowany opał tylko dla osób prywatnych, a instytucje musza wozić samochodami.

**

Klienci kiosku z piwem koło szkoły przy ulicy 22 lipca w Cieplicach nie zwracali uwagi na to, że ich kwiecistej wymowy słuchają dzieci bawiące się na podwórku, po drugiej stronie parkanu, jak również wczasowicze z okolicznych domów FWP. Począwszy od dnia 1 kwietnia MHD zlikwidował w tym miejscu sprzedaż piwa. Nareszcie.

**
Bez wyjeżdżania do słonecznej Italii możesz zobaczyć bieliznę suszącą się wprost na ulicy, możesz policzyć ile pan domu ma par gatek, a pani tych... damskich. Wszystko to zwisa kokieteryjnie w poprzek ulicy Kasprowicza, najbardziej egzotycznej ulicy Jeleniej Góry.

**
W wielu krajach wrotki są tak popularne, jak łyżwy. W Polsce jazda na czterech małych kółeczkach, przypiętych do butów, należy do rzadkości. Brak sprzętu. Ale już w czasie wakacji wrotki będą do nabycia w sklepach. Produkcją tego typu sprzętu zainteresowały się Jeleniogórskie Powiatowe Zakłady Przemysłu Terenowego. Na zapotrzebowanie „Argedu” JZPT wykonają w br. 20 tys. sztuk. Do produkcji wrotek „terenówka” używać będzie odpadków metalowych i skórzanych.

**
Z obowiązkowych dostaw zwierząt rzeźnych najlepiej wywiązują się rolnicy z Kowar i Piechowic. Do czołówki można zaliczyć jeszcze Mysłakowice i Szklarską Porębę. Ogólnie jednak biorąc skup zwierząt przebiega jednak niezadowalająco. Rolnicy gromad Janowice Wielkie, Stara Kamienica, Wojcieszyce i Jeżów – to ci najbardziej opieszali w całym powiecie.

**
Jak informuje Powiatowy Wydział Zdrowia, we Wrocławiu zapadła ostatecznie decyzja w sprawie adaptacji byłego pałacu w Wojanowie na szpital przeciwgruźliczy. W dwóch skrzydłach okalających dziedziniec powstanie trzon szpitala o 150 miejscach. Trzeci, mniejszy budynek przeznaczy się na biura i część gospodarczą. Wojewódzki Wydział Zdrowia, jako inwestor obiektu, zlecił już dokumentację jednemu z wrocławskich biur projektowych.

**
Jeleniogórscy aktorzy otrzymają do swej dyspozycji budynek mieszkalny przy ul. Konopnickiej. Obecnie budynek ten poddawany jest kapitalnemu remontowi, który wykonuje Miejskie Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane. Remont potrwa wiele miesięcy. M.in. trzeba wymienić ściany nośne, stropy i dach. Budynek ma 3 piętra. Na parterze urządzony zostanie sklep z artykułami przemysłowymi.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.