23 pomysły jeleniogórzan na poprawę życia w mieście

23 pomysły jeleniogórzan na poprawę życia w mieście

Wnioski mieszkańców złożone do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok przeszły ocenę formalną. Do końca sierpnia potrwa ich weryfikacja merytoryczna. Na początku września dowiemy się, na które z 23 propozycji będziemy głosować. Co proponują mieszkańcy?

Wnioski do Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego

- Poprawa estetyki terenu i Pawilonów "na Górce"

- Przebudowa i modernizacja odcinka ul. Goduszyńskiej – droga, o której remont wnioskują była niegdyś pokryta asfaltem, jednak po przebudowie stała się odcinkiem drogi wewnętrznej, gdzie podłoże stanowią w większości kamienie. Nie można dojechać do domów, tracą klientów firmy z tej ulicy.

- Wydarzenia kulturalne: Wieczór Kolęd, Festyn „Baw się z nami”. Celem projektu jest przeprowadzenie dwóch wydarzeń kulturalnych: Wieczoru Kolęd, w grudniu 2019 roku, odbywającego się w Kaplicy pw. Św. Józefa Kalasancjusza przy ul. Goduszyńskiej oraz wakacyjnego festynu rodzinnego pt. „Baw się z nami”, który odbędzie się w sierpniu 2019 roku na boisku sportowym przy ul. Goduszyńskiej.

- Juniorska drużyna Speedball'owa 2019. Propozycja mająca na celu stworzenie Juniorskiej drużyny paintball'a sportowego - Speedball, która miałaby przygotować juniorską reprezentację Jeleniej Góry do startu w rozgrywkach ligowych. Projekt dotyczy sfinansowania całości rekrutacji, treningów, sprzętu, brakującej w klubie infrastruktury treningowej i szeregu wyjazdów dla młodych adeptów tej dyscypliny.

- Modernizacja placu zabaw przy Placu Kościuszki (pomiędzy ul. Okrzei i al.Wojska Polskiego). Inwestycja przewiduje postawienie zestawów zabawowych dla dzieci starszych i młodszych, wybudowanie piaskownic z zadaszeniem oraz zaopatrzenie placu w kolejne ławki i kosze na śmieci oraz monitoring.

-Remont ulicy Wolności wzdłuż budynków nr 307 i 309 w Jeleniej Górze Przebudowa nawierzchni jezdni betonowej, chodnika i zatok parkingowych wraz z elementami drogi, tj. krawężnikami betonowymi, obrzeżami istniejącego odcinka ulicy Wolności w Jeleniej Górze.

- Rodzinna Kotlina – regionalny portal internetowy, w którym na wyciągnięcie ręki zgromadzone będą informacje dotyczące wydarzeń, atrakcji, wycieczek czy zajęć pozalekcyjnych w Kotlinie Jeleniogórskiej.

- Mini Mistrzostwa Świata Miast Partnerskich Jeleniej Góry w Piłce Nożnej Projekt realizowany jest jako wspólne zadanie trzech wiodących jeleniogórskich klubów piłkarskich, tj. MKS Karkonosze, KKS "JELENIA GÓRA" i AP Chojnik. Jego celem jest zorganizowanie imprezy sportowej, w której mają wziąć udział 32 drużyny.

- Otwarta strefa zabawy, rekreacji i wypoczynku przy ulicy Okrężnej w Jeleniej Górze. Planuje się: doposażenie istniejącego placu zabaw o nowe urządzenia, utworzenie strefy relaksu dla osób starszych i rodziców z małymi dziećmi, z grami edukacyjnymi, małą infrastrukturą (w tym ławką z przewijakiem) i stojakami na rowery; montaż siłowni zewnętrznej składającej się z 6 urządzeń. Obiekt będzie miejscem ogólnodostępnym tak dla mieszkańców dzielnicy jak i mieszkańców sąsiednich osiedli.

- Doposażenie boiska Maciejowa. Dostawa i montaż dwóch Kontenerów dla zawodników. Wykonanie ogrodzenia boiska. Dostawa i montaż trybuny dla kibiców. Zakup kosiarki do pielęgnacji i utrzymania murawy.

- Doposażenie Psiego Parku Zabobrze. Projekt przewiduje montaż 2 latarni hybrydowych na terenie Psiego Parku Zabobrze, oraz zamontowanie na stałe urządzeń do psich sportów i wiaty chroniącej przed deszczem .

-Integracyjno-edukacyjny plac zabaw w uzdrowiskowej części Cieplic przy ul. Zjednoczenia Narodowego. Stworzenie placu zabaw dla dzieci zdrowych jak i dla dzieci z niepełnosprawnością nie tylko ruchową , ale także intelektualną.

- Zagospodarowanie terenu wokół stawu przy ulicy Hofmana. Regulacja linii brzegowej stawu poprzez uporządkowanie zieleni, wykonanie ścieżki żwirowej wokół stawu oraz montaż elementów małej architektury tj. ławek oraz koszy na śmieci.

- Siłownia na świeżym powietrzu w Sobieszowie. - Aktywne bezpieczne przejście dla pieszych przy ul. Wolności 84

- Jeleniogórska Promenada Bobru. Projekt dotyczy utworzenia ścieżki, w obrębie nadbrzeża Bobru, na odcinku od mostu przy ulicy Lwóweckiej w kierunku Perły Zachodu, w granicach miasta Jelenia Góra. Zakres prac obejmuje: opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie pozwolenia na budowę, przeprowadzenie niezbędnych prac porządkowych i wykonanie utwardzonej ścieżki spacerowej o szerokości około 2 m, długości około 2,5 km, przystosowanej do ruchu pieszego, rowerowego i dla wózkowiczów. Projekt stanowi kontynuację realizacji Jeleniogórskiej Promenady Bobru z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2015 r na odcinku od Mostu Kolejowego przy ul. Wiejskiej 1 do Mostu przy ul. Lwóweckiej.

- Skwer seniora i juniora. Strefa aktywna: plac zabaw , siłownia +street workout, strefa relaksu z miejscami do odpoczynku i wspólnych spotkań) – teren zielony (działka 741/9) obok budynków ul. Wolności 84,86,86A,86B. - Koszulki rowerowe Jeleniej Góry - Rozbudowa Miejskiego Placu zabaw, stworzenie tzw. "ścieżki zdrowia dla malucha", oraz doposażenie OSA - Otwartej Strefy Aktywności. Wolności – Tkacka.

- Saneczkowy Komples Sportowo - Rekreacyjny_ Etap 1. Wybudowanie jednego z elementów planowanego w przyszłości kompleksu sportowo - rekreacyjnego dla zawodników uprawiających sport saneczkowy oraz dla turystów, którzy chcieliby zapoznać się z tą ciekawą dyscypliną sportu. Realizacja tego projektu uatrakcyjniłaby ofertę bazy Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej. Przyjemniej i aktywniej na co dzień - zagospodarowanie podwórka u zbiegu ulic: Drzymały, Świętojańskiej i Złotniczej w Jeleniej Górze.

- Nowoczesne centrum sportowo-rekreacyjne - Czarne i Park Paulinum Zbudowane i doposażone zostaną boiska umożliwiające grę w piłkę nożną, siatkówkę oraz koszykówkę. Druga część projektu realizowana będzie na nowo powstałym terenie rekreacyjnym przy Parku Paulinum. Składa się on z dwóch części. Cześć A - teren zielony, który przeznaczony jest do gier i zabaw rekreacyjnych oraz służy młodym piłkarzom do zajęć sportowych, i rozgrywania meczów. Cześć B wyposażona w siłownię zewnętrzną.

-Rosa przy Placu Różanym. W ramach projektu zaplanowano doposażenie strefy aktywności o: - siłownię plenerową oraz strefę relaksu zawierającą 3 ławki z oparciami oraz jedną ławkę przeznaczoną dla matek karmiących z przewijakiem oraz urządzenia do gry w tym stół do szachów/ warcab z siedziskami oraz możliwością dostępu do gry dla osoby niepełnosprawnej oraz do gry w kółko i krzyżyk- stojaki na rowery oraz nowe nasadzenia w postaci krzewów.

23 wnioski zgłoszone do Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2019 opiewają na kwotę 2 mln 600 tys zł. Głosowanie na wnioskami, po ich weryfikacji ma trwać od 10 do 19 września. Będzie przebiegać elektornicznie.

IMG_5222512.jpg
IMG_5522211.jpg
IMG_5522215.jpg
IMG_5544409.jpg

Komentarze (17)

Jeśli chodzi o plac zabaw na Okrężnej to najpierw trzeba się zająć nielegalnymi miejscami parkingowymi na tym placu oraz samowolą budowlaną.Niedawno podjechałam tam autem z dziećmi i zaparkowałam na parkingu.Po chwili wyleciał gość z szeregowca niejaki właściciel cukierni Bristolka i stwierdził że to jego prywatny parking bo on go sobie sam wybudował.Nie ma tam żadnej informacji na ten temat.Udałam się do Urzędu Miasta i dowiedziałam się że nie ma tam żadnego parkingu.Oficjalnie to plac zabaw.Pani była bardzo zdziwiona że jest tam parking wyłożony kostką,płot oraz murowany śmietnik.Więc wychodzi na to że niektórzy robią sobie niezłą prywate kosztem dzieci na tym placu zabaw i nikt nic z tym nie robi.Tym bardziej że nie zostało to wybudowane ostatnio tylko jest od kilku lat.Śmierdzi dobrą łapówą.

W takim razie zgłoś to gdzie trzeba. Niech koleś nie myśli, że złapał Pana Boga za nogi i może robić, co się jemu podoba.

Remont ulicy prz remont ulicy przy dwóch budynkach na Wolności to chyba jakiś żart.

JBO od momentu, gdy należy zrobić wszystko (wyceny, zbierać podpisy, forma elektroniczna, papierowa, numery działek itd.) jest budżetem TYLKO dla szkół, wspólnot itp. Zwykły szary człowiek nie ma już praktycznie szans na zgłoszenie projektu. Co widać dobitnie od przynajmniej 2 lat - kto zgłasza projekty? Ano właśnie. Smutne to. Ponadto budżet powinien służyć ogółowi. Tak jak np promenada bobru z poprzednich lat (pomijam fatalne wykonanie). Dlatego wnioski o remonty toalet, podwórek, parkingi powinny być ODRZUCANE.

Podobno tobie chcieli przeszczepić mózg, ale organizm ODRZUCIŁ.

"Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna."

Anonimie. Coś jeszcze? Czy ja kogoś obraziłem? Napisałem to co uważam. Tyle. Nikogo nie obraziłem, nikogo nie zaatakowałem. Nie robiłem jakichś wycieczek personalnych. Ty swoim komentarzem wystawiłeś swoją cenzurkę. Żal mi ludzi, którzy wyrzucają swoje frustracje, albo przedłużają sobie swoje ego za pomocą obrażania innych. I to jest ich jedyny sposób. Jeśli jest inaczej niż napisałem - napisz to. Powiedz co jest nie tak w tym co napisałem. Napisz jak to wygląda z Twojej perspektywy. Wtedy mogę merytorycznie odnieść się do wypowiedzi - skorygować ewentualnie swoje zdanie. Na tym polega dyskusja, komentarz, wymiana zdań. A nie na jakichś k****nizmach w myśl zasady "BYLE DOKOPAĆ, OBRAZIĆ". Smutne to

Masz prawo do wypowiedzi, jak każdy inny. Nikomu nie wyrządziłeś krzywdy - popieram Twoją wypowiedź, bo budżet powinien służyć większości, a nie garstce mieszkańców, o czym już pisałam w zeszłym roku. Ten, Anonim, który miał czelność ciebie obrazić, tak naprawdę nie ma szacunku dla siebie, dlatego nie szacunku dla Ciebie i innych i dlatego ukrywa się pod nickiem Anonim.

Powtarzam jak mantrę,zróbcie jedną inwestycję rocznie,perfekcyjnie.

kompleks saneczkowy-to naprawdę może wyróżnić Jelenią Górę.

Gdzie konkretnie chcesz go zrobić? Wszystkie tereny, które się do tego nadawały, zostały przez Zawiłę i Łużniaka przekazane parkowi narodowemu, a ten blokuje każdą inwestycję.

F czym ma ten komplex saneczkowy wyrurznić ig?f karpaczu jusz 40 lat bódujom!nie mamy teeneruf!nasz zespół na okimpiade to poraszka!Sam bylem w śnieszce-masakra

Chyba już coś robią bo ze skwerku przy Tkackiej zginęły 2 ławki

A może by tak coś zrobić ze"stadionem" przy ul Podchorążych i przylegajacym terenem po wojsku,bo na razie jest to wysypisko śmieci, zarośnięte po pas zielskiem. Choćby sprzedać na działki budowlane,a za kasę zrobić coś dla Zabobrza np park nad Bobrem w okolicy Lidla?

To teren Agencji Mienia Wojskowego więc z tym tematem to do wojska trzeba.Tam przy stadionie stoi tablica z której wynika że jest to wystawione na sprzedaż.

Jeżeli coś tam powstanie, to kolejny dyskont. Nie spodziewałbym się niczego innego. A był naprawdę świetny stadion z wieloma imprezami, gdzie można było pójść pobiegać lub pobawić się z dzieciakami. Na Złotniczą zwykły obywatel nie ma wstępu, a na Lubańską jest daleko. Nie każdy ma ochotę jeździć samochodem, żeby pobiegać. A pieszo na Lubańską z centrum zajmuje godzinę i drugie tyle z powrotem. Ludzie z centrum nie mają żadnego dużego boiska lub stadionu do dyspozycji.

Nie wymagajmy za dużo od obecnych włodarzy. Efektów nigdy nie było to i tym razem nie będzie.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.