26 mln zł dostaną gminy regionu na wymianę oświetlenia

26 mln zł dostaną gminy regionu na wymianę oświetlenia

Kilka miast i gmin regionu wspólnie uzyskało potężne dofinansowanie do modernizacji oświetlenia ulicznego ze środków unijnych. Oświetlenie będzie lepsze i tańsze. Poprawi się też bezpieczeństwo w miejscowościach. Inwestycja zostanie zakończona w 2023 r.  

Bolesławiec, Lubań, Zgorzelec, Lwówek Śląski, Bogatynia, Zawidów i Duszniki Zdrój przystąpiły do projektu „Modernizacja oświetlenia ulicznego w zachodniej i południowej części województwa dolnośląskiego”. W jego ramach otrzymają 26,8 mln zł dofinansowania ze środków unijnych przy wartości projektu sięgającej 37, mln zł. Różnicę dołożą samorządy. Przy takiej skali unijnej pomocy samorządy w krótkim czasie odczują korzyści finansowe. W ramach projektu zamontowane zostaną tysiące sztuk opraw Led, wysięgniki i słupy wraz z wymiana okablowania. Projekt przewiduje instalację Systemu Inteligentnego Zarządzania Oświetleniem oraz tzw. Smart Lights, który pozwala na bezprzewodowe i autonomiczne sterowanie oprawami oświetleniowymi LED.


Montaż efektywnego energetycznie oświetlenia zdecydowanie zmniejszyć ma zużycie energii, a w konsekwencji także emisję CO2, co nie tylko wpłynie na poprawę jakości powietrza, ale także obniży koszty związane z oświetleniem gmin. Dzięki instalacji nowych lamp poprawić ma się także estetyka miejscowości.
 

Komentarze (6)

W Jeleniej widzę lampy (wymienione oprawy na typu LED) w dzień a w nocy jakoś ciężej mi je dostrzec. Wolą spać niż świecić. I lampy i włodarze tego miasta..

Czyli część dalsza programów centralnych czyli PIS. A nasze Nikodemy Dyzmy dalej h-j d-pa i kamieni k-pa. TEORETYCZNI.

NO i słynne czerwone motto----PARÓWKOWYM SKRYTOŻERCOM MÓWIMY STANOWCZE NIE. Na tyle was stać wy czerwone złodzieje.

już w Jeleniej wymienili 1/2 nie świeci na zmianę

I znowu projekt dla bogatych. Gdzie miasta południa województwa, czyli okolic Wałbrzycha i Jeleniej Góry? Aha - są "biedne" Duszniki

Tylko niech pamiętają o instalacji i szafach sterowniczych :)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.