40-milionowy pasażer Kolei Dolnośląskich

Jubileuszowy pasażer otrzymał voucher na darmowe przejazdy Kolei Dolnośląskich.

Mieszkaniec Dolnego Śląska podróżujący w czwartek 11 października szynobusem Kolei Dolnośląskich relacji Jelenia Góra - Wrocław okazał się być 40. milionowym pasażerem naszego regionalnego przewoźnika. Ta ogromna liczba, która pokazuje, że utworzenie Kolei Dolnośląskich i konsekwentne rozwijanie ich oferty jest doceniane przez Dolnoślązaków.

Dla 40 milionowego pasażera przygotowano wyjątkową niespodziankę. Otrzymał on voucher na darmowe przejazdy, a na Dworcu Głównym czekał na niego tort, czerwony dywan i orkiestra.

- Bardzo miły początek dnia nie tylko dla 40 milionowego pasażera, ale także dla nas, samorządowców. Na Dolnym Śląsku zbudowaliśmy jedną z najefektywniejszych spółek kolejowych w kraju – Koleje Dolnośląskie. Pojawienie się na torach taboru Kolei Dolnośląskich całkowicie zmieniło krajobraz transportu szynowego w naszym regionie. Pasażerowie, którzy lata temu zrezygnowali z tej formy podróżowania, znów wybierają kolej. Jestem przekonany, że dzisiejsze wydarzenie to wstęp do kolejnych sukcesów Spółki. Nie chcemy spoczywać na laurach. Cały czas pracujemy nad rozwojem Kolei Dolnośląskich. W planach mamy m.in. koncepcję Dolnośląskiej Trójaglomeracji połączonej szybkimi regionalnymi pociągami - mówił marszałek Cezary Przybylski podczas jubileuszowej uroczystości.

Idea Dolnośląskiej Trójaglomeracji zakłada połączenie ekspresowym transportem regionalnym trzech głównych obszarów województwa: Wrocławskiego, Sudeckiego i Legnicko-Głogowskiego poprzez budowę nowych linii kolejowych, modernizację istniejących oraz reaktywację zlikwidowanych odcinków. Takie rozwiązanie umożliwiłoby mieszkańcom sprawne przemieszczanie się między aglomeracjami i np. podejmowanie pracy w innym mieście województwa przy zachowaniu codziennego, szybkiego i komfortowego dojazdu koleją.
- Dzięki modernizacji obecnej infrastruktury kolejowej oraz jej rozbudowie, centralne ośrodki tych aglomeracji, czyli Wałbrzych, Lubin i Wrocław powinny uzyskać wzajemne połączenie między sobą w czasie poniżej 45 minut regionalnymi pociągami ekspresowymi – wyjaśniał Patryk Wild, radny województwa.

Wśród proponowanych przez samorządowców inwestycji, która ma torować drogę do utworzenia Dolnośląskiej Trójaglomeracji są m.in.: budowa kolei aglomeracyjnej zagłębia miedziowego oraz nowe linie kolejowe na trasach Świdnica-Wałbrzych, Szczawno-Zdrój – Sędzisław.

- To także przejmowanie przez samorząd regionu i reaktywacja zlikwidowanych linii kolejowych w Sudetach prowadzących do kluczowych ośrodków turystycznych regionu, parków narodowych, pomników historii, uzdrowisk i głównych ośrodków turystyki górskiej – dodaje radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Marek Obrębalski.  

Słodka niespodzianka czekała na wszystkich pasażerów jubileuszowego przejazdu.jpg

Komentarze (9)

A JG ma każdy w d..

Jestem przerażony. Od kiedy centralnym miejscem aglomeracji sudeckiej jest Wałbrzych? Kolejny dowód na wykluczenie komunikacyjne Jeleniej Góry.

Całkiem przypadkiem jechał do Wrocka, gdzie czekał na niego dywan i tort...

a ile dokładamy do lini jelenia góra szklarska trzeba sie pochwalić wybory tuż tuż

Po "nie" w nicku miałeś dać przecinek!

Ciekawe jak wyłapali tego 40-milionowego pasażera?

Podstawili znajomego... Z dokładnością do stu tysięcy...Ręcznie policzyli wyrzucone zużyte bilety... Różne są rozwiązania :)

Bzdura totalna. Musieliby namierzać każdego pasażera z dokładnością zegara atomowego. Ja też jeżdżę koleją i z moich wyliczeń wychodzi że to ja po tym dywanie czerwonym powinienem z tortem zasuwać.

KD niech lepiej poprawi połączenia między pociągami bo jak ktoś chce rano dojechać do Jedliny Zdrój to musi godzinę czekać na zadupiu zwanym Wałbrzych Główny.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.