5 milionów dla gmin z ZIT

5 milionów dla gmin z ZIT

Program Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, realizowany w ramach porozumienia Aglomeracji Jeleniogórskiej, to poważne wsparcie finansowe, dla miast i gmin wchodzących w jej skład. Właśnie rozdysponowano kolejną transzę środków na realizację ważnych dla samorządów projektów. To ponad 5 mln zł.

W najbliższych dniach środki otrzymają m.in.: wspólnota mieszkaniowa przy ul. Kolejowej w Karpaczu (203 tys. zł.); wspólnoty na osiedlu „Na Skałkach” w Jeleniej Górze (85,4 tys. zł); Fundacja Tradycji Sudeckich w Piechowicach (1,786 mln. zł); gmina Kowary na przebudowę boiska, budowę bieżni, oświetlenia stadionu i przebudowę mostu (1.738 tys. zł); wspólnoty w Jeleniej Górze przy ulicach Mickiewicza, Muzealnej Wrońskiego i Powstańców Styczniowych (łącznie 1.233 tys. zł.).
Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta, podkreśla że choć dominującym miastem w aglomeracji jest Jelenia Góra i to władze Jeleniej Góry kierują realizacją Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, to jednak priorytetem jest troska o interes wszystkich uczestników.
– Kierujemy pracami ZIT z upoważnienia kilkunastu samorządów, ale koordynacja działań nie oznacza, że dbamy przede wszystkim o własne interesy. Równomierny rozwój regionu jest priorytetem, a kolejne środki przyznawane są na racjonalne gminne projekty.
 

Komentarze (8)

Pięć milionów? Pięćdziesiąt było by mało, no ale są inne ważniejsze wydatki, zgodne z "bo nam się należało!".

rydzyk te 5 mil chetnie przygarnie :-)

Mil morskich, czy lądowych? Gdybyś pisał o milionach, to pewnie użyłbyś skrótu mln, bo jesteś wykształconym człowiekiem, a nie głąbem, prawda?

gdzie mi do ciebie endrju. ja glab i katolicki pisowiec, a nie swiatowiec jak ty.

Aż tak bardzo chciałbyś się czegoś czepić i brakuje ci mocy umysłowych?

A Komorowski to nawet deske do prasowania i kieliszki.

To cieszy, zwłaszcza, że te środki przyznano również dla wspólnot mieszkaniowych. To daje nadzieję na środki dla innych wspólnot na następne projekty z korzyścią dla wyglądu budynków naszego miasta.

No to się redaktor popisał. Kopiuję tekst: " ...wspólnoty w Jeleniej Górze przy ulicach Mickiewicza, Muzealnej Wrońskiego i Powstańców Styczniowych (łącznie 1.233 tys. zł.)." Od kiedy w Jeleniej Górze jest ulica Powstańców Styczniowych? Wiem , że jest Powstania Styczniowego, ale to co napisał redaktor to zwyczajne niedbalstwo. Wystarczyło sprawdzić w internecie.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.