6 milionów na remont ulic

6 milionów na remont ulic

30 mln zł, to pula pieniędzy, którymi Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju przekażę czterem dolnośląskim powiatom i siedmiu gminom na remonty lokalnych dróg. W naszym regionie z finansowego wsparcia mogą się cieszyć w Lwówku i Zgorzelcu.

Dofinansowanie, to efekt naboru w Rządowym Programie na Rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej, którego beneficjentem mają być w pierwszej kolejności mniejsze miasta i gminy wiejskie.
W naszym regionie najwięcej środków otrzymał Lwówek Śląski. Gmina dostanie 3,3 mln zł na przebudowę ulic: Morcinka, PCK, Chrobrego, Przyjaciół Żołnierza, Krótkiej, Konopnickiej oraz na przebudową oświetlenia i uporządkowaniem gospodarki wodno-ściekowej w obrębie miasta. Prawie 2,7 mln trafi do gminy miejskiej Zgorzelec na przebudowę ulicy Kościuszki.

Komentarze (10)

A prezydenci Zawiła i Łużniak walczą z rządem, demonstrują z KODem, twierdzą, że PiS jest zły, nie składają wniosków do żadnych programów i w efekcie ich działań Jelenia Góra nie dostanie nic. Chcecie tego samego na kolejną kadencję?

endrju, masz 5 minut przerwy na zmywaku, ze tak jadem pisuarowskim zioniesz?

Ile dostanie Jelenia Góra na remont ulic?

endriu nie potrafi czytać, endriu nie doczytał, iż to program dla małych gmin

Doczytał, tylko mu do klimatu nie pasuje. Szefernaker płaci za hejt, nie za prawdę.

schetynówki reaktywacja pół roku przed wyborami i co tak mało ? za samą wyprawkę 300 + która pójdzie na łakocie i doładowanie do telefonów można by było zbudować 100 hal sportowych lub 50 krytych basenów. A tak przybędzie grubasów i kalek na wf.

Myślisz, że samo postawienie hal załatwi problem otyłych dzieci? No to idź zobacz ile dzieci ćwiczy na siłowniach pod gołym niebem. Sami emeryci oblegają te przyrządy, a dzieci jak siedziały przed smartfonami, tak siedzą dalej.

Ile dostanie Jelenia Góra?

Jestem przekonany, że tylko dobre posunięcia obecnego rządu pozwolą na rozwój naszego miasta. Już teraz ministrowie z własnej kieszeni opłacają budowę hal sportowych i program smartfon dla każdego dziecka. To wpłynie na rozwój dzieci, już widać po doskonale dopasowanym programie nauczania w szkołach. Zostanie wprowadzona dodatkowa, obowiązkowa katecheza i to będzie zwieńczenie reformy szkolnictwa. Należy tylko umożliwić katechetom sprawowanie funkcji wychowawcy klasy, żeby mógł przytulać dzieci.

Co za bełkot. Skąd ty bierzesz tak chore teksty?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.