70:30 - Jerzy Łużniak prezydentem Jeleniej Góry

70:30 - Jerzy Łużniak prezydentem Jeleniej Góry

II tura wyborów na prezydenta miasta nie pozostawiła wątpliwości. 70 procent głosujących oddało swój głos na Jerzego Łużniaka (Koalicja Obywatelska). Na jego kontrkandydata Krzysztofa Mroza z Prawa i Sprawiedliwości głosowało 30 procent głosujących mieszkanców. Są to nieoficjalne wyniki wyborów. Wyniki oficjalne PKW poda dzisiaj (5 listopada). Frekwencja wynosiła 40, 27 procent.

-Dziękuję mieszkańcom, sztabowi, radnym i rodzinie – mówił Jerzy Łużniak  tuż po zliczeniu głosów z 45 obwodów. Wyniki nieoficjalne znane były po północy. W sztabie przywitano je kwiatami, szampanem i głośnym sto lat.

- Cieszy nas nie tylko wygrana, ale też jej rozmiar – dodał prezydent elekt. Po raz pierwszy zwycięskie ugrupowanie ma w radzie miejskiej 12 radnych, a prezydent został wybrany tak miażdżącą przewagą. Na Jerzego Łużniaka głos oddało 18,418 jelenogórzan, na Krzysztofa Mroza- 7900.

- Jelenia Góra będzie w dobrych rękach – gratulował Jerzemu Łużniakowi wygranej Marcin Zawiła, odchodzący prezydent miasta. Marcin Zawiła nie żegna się z polityką. Będzie zabiegał o interesy Jeleniej Góry jako radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

- To, że nie będę prezydentem Jeleniej Góry, nie oznacza, że nie będę dalej wspierał miasta jako senator – deklarował Krzysztof Mróz (PiS). Ministrowie, którzy w czasie kampanii wyborczej przyjechali do Jeleniej Góry, by wesprzeć jego kandydaturę, obiecali poparcie lokalnych inicjatyw. Krzysztof Mróz zapewnił, że będzie zabiegał, by te obietnice zostały spełnione.

Jerzemu Łużniakowi pogratulował wygranej Paweł Gluza, który ubiegał się o fotel prezydenta miasta i w pierwszej turze otrzymał ponad 14 procent głosów. Tuż po pierwszej turze Jerzy Łużniak zaprosił Pawła Gluzę do współpracy.

Zdjęcia: Grzegorz Koczubaj

 

Więcej o przebiegu wieczoru wyborczego oraz planach nowego prezydenta Jeleniej Góry przeczytacie w najbliższych Nowinach Jeleniogórskich.

IMG_5594 (Kopiowanie).jpg
IMG_5595 (Kopiowanie).jpg
IMG_5600 (Kopiowanie).jpg
IMG_5601 (Kopiowanie).jpg
IMG_5604 (Kopiowanie).jpg
IMG_5605 (Kopiowanie).jpg
IMG_5607 (Kopiowanie).jpg
IMG_5612 (Kopiowanie).jpg
IMG_5616 (Kopiowanie).jpg
IMG_5627 (Kopiowanie).jpg
IMG_5628 (Kopiowanie).jpg
IMG_5630 (Kopiowanie).jpg
IMG_5635 (Kopiowanie).jpg
IMG_5638 (Kopiowanie).jpg
IMG_5645 (Kopiowanie).jpg
IMG_5646 (Kopiowanie).jpg
IMG_5672 (Kopiowanie).jpg
IMG_5687 (Kopiowanie).jpg
IMG_5713 (Kopiowanie).jpg
IMG_5733 (Kopiowanie).jpg
IMG_5733.jpg
IMG_5751.jpg
IMG_5758 (Kopiowanie).jpg
IMG_5771 (Kopiowanie).jpg
IMG_5771.jpg
sztab krzysztof mróz (1).jpg
sztab krzysztof mróz (2).jpg
sztab krzysztof mróz (3).jpg
sztab krzysztof mróz (4).jpg
sztab krzysztof mróz (6).jpg
sztab krzysztof mróz (7).jpg
sztab krzysztof mróz (8).jpg

Komentarze (64)

Republika okrągłego żłobu (PAŃSTWO Z DYKTY) triumfuje.

Demokracja, Panie kochany, demokracja triumfuje. Suweren wybrał i należy to zaakceptować.

A wasze kwiczenie po przegranych wyborach to jest akceptacja czy warcholstwo?

Macie szczęście pisiaczki, że jeszcze jest demokracja, to możecie sobie poszczekać i tylko tyle

oczy to masz w d... nic sie w tej jg nie zmieni

to jest ta demokracja czy jej nie ma? bo juz nie rozumiem. Gratulacje zwyciezcy niech wraz ze swoja swita w koncu cos zrobia, bo jelenia to juz dziura na mapie...

dzisiaj według PO jest demokracja, ale jutro już jej nie będzie. PO = PRZESTĘPCZA ORGANIZACJA

PO mają demokrację wedle własnego uznania. Jak PiS wygrał kilka lat temu wybory parlamentarne to od tamtej pory robią spędy przeciwko demokratycznie wybranemu rządowi i nie chcą sami działać według demokracji. PO ma swoją "demokrację".

Gucio widze ze jesteś

No Kasia jest to Gucio też ;)

Czyli ta sama klika będzie rządzić miastem. Możliwe, że Jeleniogórzanie nie chcą zmiany? Takie prawa demokracji. Mam tylko jedną prośbę do Pana Łużniaka i do KO: wygraliście wybory, więc przestańcie już zadłużać miasto!!!

Teraz dopiero zacznie się zadłużanie. A za wszystko zapłacimy my i kolejne pokolenia. Ale elektorat Łoniaka będzie dumny z wysokich cen wszystkiego co miejskie.

Wesoły spektakl pod tytułem "wybieramy prezia Czerwonej Kotliny" się skończył, więc teraz Polaczki mordy w kubeł i rano biegusiem do roboty. A kto się będzie śmiał z naszego prezia Próżniaka, ten dostanie w ryj! Wężykiem.

Jeśli Pis reprezentuje taki poziom, jak ty i tobie podobni swoimi głupawymi lub całkiem bucowatymi wpisami pokazazujecie - to trudno się dziwić, że mieszkańcy powiedzieli stop Pisowi w Jeleniej (i w ogromnej większości polskich miast).

Oficjalnie za PKW: Łużniak - 69,79%, Mróz - 30,21%

Czekamy na La ramble i rzesze turystów.

No rzesze "turystów" już mamy, z Ukrainy :D A przyjeżdżają pracować w tych cudownych kołchozach co to tak je zachwalają włodarze naszego pięknego miasta z SKM, lotniskiem, szpilkostradą i Stonkami na każdym rogu.

Mróz, ręce precz od Jeleniej Góry.

Pierwsze obietnice wyborcze dotyczą zastępców czekamy na nazwiska, może Pani Zofia pomoże

Najpierw zastępcy a potem pierwsza uchwała dotycząca podwyżek uposażenia dla prezydenta i rady

Trzecia uchwała o podwyżce czynszów, wody i ścieków.

Czwarta uchwała o podwyżce czynszów i opłat za śmieci. A piąta to kolejne parkomaty .

Sikora ,Zawiła

"II tura wyborów na prezydenta miasta nie pozostawiła wątpliwości. 70 procent uprawnionych do głosowania oddało swój głos na Jerzego Łużniaka (Koalicja Obywatelska)" - POMYŁKA! nie zagłosowało na Łużniaka 70% uprawnionych (ok45500 os.), a taki procent z 42,3% (ok. 18600 os.) którzy poszli zagłosować.
xD

to tak samo, jak podczas wyborów parlamentarnych

Oj ktoś w redakcji nie potrafi liczyć. Nie 70% uprawnionych do głosowania oddało głos na Jerzego Łużniak a 70% głosujących czyli tych, którzy przy 40%-wej frekwencji poszli do wyborów. Czyli reasumując - ok. 28% uprawnionych głosowało za Łużniakiem, 12% za Mrozem a 60% z uprawnionych pozostało w domu. Proszę o precyzję w tych uprawnieniach. A prezydentowi gratuluję.

Zmieńcie tytuł, bo wyborcy Krzysztofa będą się zastanawiać, która to godzina, ta 70:30. Wpół do 71?

"Ministrowie, którzy w czasie kampanii wyborczej przyjechali do Jeleniej Góry, by wesprzeć jego kandydaturę, obiecali poparcie lokalnych inicjatyw. Krzysztof Mróz zapewnił, że będzie zabiegał, by te obietnice zostały spełnione." - czyli będą jakieś środki czy tylko pytania, czy coś się dzieje i czemu nic?

tak wygral liberozydokomuch jak bede jechal do czech to bede omijal ta dzure

będzie impreza w western city u komboja?

Tam impreza a u nas bonanza

Czyli mieszkańcy wybrali 5 lat przedłużenia nieudanych inwestycji , brak rozwoju miasta i stołeczki oblepione przez tych samych co byli do tej pory. Super . A zabetonowane głowy elektoratu dostaną prezent w postaci droższej wody i ścieków.

Widocznie woleli nawet to od "wspaniałych" rządów PiS.
Mówi Ci to coś? Bo powinno.

Nie wiem gdzie ty żyjesz ( może w odrealnionym świecie gier) , ale w Jeleniej Górze nigdy nie rządził PiS. A może warto byłoby dać im szansę. A nie, po co, przecież wolisz takich jak do tej pory i miasto wysokich cen i nieudanych inwestycji i obiecanek na miarę wielkiego miasta. No wygraliście z tym swoim wielkim mówcą i będzie tak opowiadał przez kolejnych 5 lat, a miasto jak siedzi w dziurze tak będzie siedziało nadal, tylko coraz mniej osób będzie na to patrzyło bo ludzie zaczną wyjeżdżać choćby do Świdnicy .

Nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafisz...

Zalecałbym pomału wyborcom PiS ewakuację na wschodnią flankę albo zabranie się za uczciwą pracę , bo dojna zmiana kończy swój żywot. Za rok 500+ nie pomoże.

Trzeba być w nienajlepszym zdrowiu żeby popierać kogoś , kto doprowadził to miasto do upadku a mieszkańcom zafundował wysokie ceny. Który z tych stołeczków jest twoim ziomalem?

Nie PRL bis tylko PRL PiS chciałeś napisać. Bo to tylko tak do siebie pasuje nie inaczej. Trzeba znać historię i trochę przeżyć żeby to wiedzieć. A nie tylko Jarka słuchać i w telefonie grzebać.

A teraz senator Mróz niech udowodni swoją miłość do miasta i to że jest senatorem wszystkich jeleniogórzan , czy też senatorem ponad podziałami i , mimo przegranej, niech ze swojej strony wspiera Jelenią Górę.Wszak po to właśnie został senatorem - do końca kadencji jeszcze trochę czasu i może niech się wykaże, coś od samego siebie zrobi, a nie tylko wyborczymi przekazami z Nowogrodzkiej szermuje.Do roboty!

Do roboty to niech się prezydent Łużniak zabierze.

Dlaczego każesz pracować na rzecz miasta komuś kto przegrał? Dlaczego nie jęczałeś przez ostatnie dwie kadencje, jak władze miasta doprowadzały je do stanu biedy i pustkowia? I teraz jeszcze te władze wybrałeś. Wybrałes to wymagaj od swojego presidente.

chyba 3 lata temu został po coś wybrany .Przez przypadek , bo przez przypadek , ale korytko jest.

Wygrała bylejakość.Niestety wygrywający zostali utwierdzeni w tej bylejakości.Łuzniak nic konkretnego nie miał w swoim programie ani dla małych przedsiębiorców,dla młodziezy,dla seniorów.Odbyło się głosowanie nie na prezydenta a głosowanie przeciw PiS.Wszelkie oddolne inicjatywy mieszkańców zostały zaorane.W nastepnych wyborach albo bedzie się za PO albo za PiS

Wycie nowej ekipy, która musi poczekać jeszcze co najmniej 5 lat - bezcenne

Wybory wyborami ale co DRS-em. Panami Papajem, Mazurem, Sokolnicki zebrali back i i mysla o nowych r***ch. Steruja na PIS bo tam ich jeszcze nie było. Ciekawe było kazanie w Piechowicach,mowa była o tych co wędrują z partii do partii,niektórych długo tam nie zobaczymy Wygranym życzę powtorzenia wyniku,a oszukanym rozumu za 5 lat

Nie należy narzekać na tych, co głosowali. Raczej ogromny minus dla tych, którym nie zależało i wybory zlekceważyli. Prawie 60% uprawnionych do głosowania pozostało w domach! Demokracja nie polega na nicnierobieniu.

Wygrał ZAWIŁA.
Przecież Łużniak to jego prawa ręka[lewa to Paczuski].
No to wyborcy:"mata cośta chcieli"

Teraz tylko czekają urząd i Prezydenta kontrole panstowe i krótka kadencja w sumie ...

No to witamy za kilka lat komisarza bo mieszkańcy oddali miasto w ręce czarnej dziury.

Mieszkańcy zagłosowali przeciwko PIS-owi, a nie na Łużniaka. Władze PIS-u na Dolnym Śląsku odpuściły sobie poparcie dla kandydatów z tego ugrupowania, licząc się z ich marnym wynikiem wyborczym. Co do samych wyborów to tak naprawdę w Jeleniej Górze zakończyły się 2 tygodnie temu. W tym roku kandydaci na fotel Prezydenta byli dość ciekawi. Mieszkańcy naprawdę nie musieli wybierać między dżumą, a cholerą. Był jeszcze H. Papaj, a przede wszystkim P. Gluza, który mógł wnieść powiew świeżości do naszej mocno zabetonowanej lokalnej polityki. Ale...po co głosować na młodego, jeszcze by doprowadził do jakiejś rewolucji, zmieniłby zasady funkcjonowania spółek miejskich, może też zredukowałby zatrudnienienie. Obawy przed nieznanym i wpajana ludziom od rana do nocy nienawiść do PIS-u sprawiły, że mieszkańcy tak naprawdę wyrządzili krzywdę samym sobie. Czy naprawdę 63-letni wyjadacz, człowiek, który w polityce nauczył się jednego: żeby się nie wychylać i nie podejmować żadnych kontrowersyjnych decyzji, naprawdę zagwarantuje temu miastu rozwój? Przecież gdybym był J. Łużniakiem to rzuciłbym okiem na wyniki wyborów. 60% uprawnionych nie poszło zagłosować, a więc sprawy miasta ich nie interesują. Jedynie 25-30% uprawnionych na niego zagłosowało. A więc jego mandat do sprawowania władzy w mieście jest bardzo słaby. Wiedząc, że tylko 1/4 mieszkańców mnie popiera przez następne 5 lat szczególnie bym się nie wysilał, bo kiedy zakończy się kadencja, Ci sami ludzie znów zapewnią mi reelekcję...nawet, jeśli pojawią się znacznie lepsi kontrkandydaci. W Jeleniej Górze jak i w wielu innych małych i średnich miastach mamy do czynienia z układami "oligarchicznymi" To jest układ setek powiązań zawodowych, towarzyskich koleżeńskich. Na kogo mieli głosować urzędnicy z magistratu, pracownicy spółek podległych ratuszowi, ludzie, którzy coś tam J. Łużniakowi czy M. Zawile zawdzięczają,jeśli nie na swojego szefa? Stąd też wynik uzyskany przez J. Łużniaka nie dziwi. Jego rządy nie wyciągną naszego miasta z zapaści w jakiej tkwi ono od wielu lat, ale jakiejś części populacji powiązanej z ratuszem pozwoli to na spokojne przeżycie kolejnych 5 lat.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.