Aktywny Dolny Śląsk – które projekty wybrano w głosowaniu?

Aktywny Dolny Śląsk – które projekty wybrano w głosowaniu?

Zakończyło się głosowanie na projekty zgłoszone w ramach programu Aktywny Dolny Śląsk. Jakie wydarzenia, dotowane z budżetu województwa, będą organizowane w regionie jeleniogórskim?

Głosować można było na 61 przedsięwzięć z całego regionu. W sumie oddano blisko 15 tys. głosów. Najlepsze projekty z każdego regionu zostały zakwalifikowane do dofinansowania. Niestety, o ile w ubiegłym roku program w regionie jeleniogórskim cieszył się olbrzymim zainteresowaniem, o tyle w tym roku to zainteresowanie było o wiele mniejsze. Zwycięski projekt w naszym regionie otrzymał ledwie 401 głosów, podczas gdy np., w regionie wałbrzyskim – blisko 2 tysiące. Możliwe, że wpływ na liczbę oddanych głosów miał fakt, że głosowanie odbyło się w okresie urlopowym.

Projekt Aktywny Dolny Śląsk w tym roku dysponował budżetem wysokości 600 tys. zł. Pieniądze te będą rozdzielane w 5 subregionach: jeleniogórskim, wałbrzyskim, legnickim, wrocławskim oraz we Wrocławiu. Na każdy z okręgów przeznaczono 120 tysięcy złotych, z czego na pojedynczy projekt – do 40 tys. zł.
− W sumie możemy dofinansować 17 projektów. W okręgu legnickim i jeleniogórskim 3 zwycięskie projekty nie wykorzystały pełnej puli 120 tys. zł. Jesteśmy w kontakcie z pomysłodawcami projektów, które zajęły czwarte miejsca w głosowaniu, być może uda się zrealizować ich projekty przy wsparciu mniejszą kwotą pozostałą po głosowaniu – tłumaczy Jerzy Michalak, członek zarządu województwa. – Kolejnym krokiem jest wyłonienie realizatorów projektów. Już wkrótce ogłosimy otwarty konkurs ofert na realizację zwycięskich projektów.
W regionie jeleniogórskim zwyciężył projekt Międzynarodowy Wyścig Kolarstwa XC – Dolnośląskie Otwarcie Sezonu Cross Country – otrzymując 401 głosów. Ta impreza odbędzie się w Bolesławcu. Drugie miejsce zajął projekt II Dogtreking Karkonoski, czyli w praktyce – spacer (bądź bieg) z psem. Trzecie – Karkonoski Mini Handball, czyli cykl czterech turniejów w mini piłkę ręczną dla dzieci ze szkół podstawowych. Odbędą się one w Jeleniej Górze oraz Lwówku Śląskim.
Samorząd województwa dolnośląskiego chce też dofinansować czwarty projekt – „Sport zmienia – sprawne i aktywne społeczeństwo w Karkonoszach”, kwotą 4,5 tysiąca złotych. Projekt polega na organizowaniu zajęć piłkarskich na mobilnym boisku do piłki nożnej dla dzieci przebywających w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej. 

Komentarze (4)

a ja, k****n spaceruje z pieskiem bez dofinansowania, masakra.

no stary ale masakra, no weź spacerujesz?

Parki i ulice jeleniogórskie są za...rane! Trzeba uważać, by nie wdepnąć w psią kupę.Są porozstawiane kosze na psie odchody, ale nikt tam odchodów nie wrzuca. Natomiast te kosze wypełnione są puszkami i butelkami po piwie - służby miejskie nie fatygują się, by je opróżniać. Tak czasami zastanawiam się, czy w naszym Kraju jest więcej psów czy ludzi? Skoro tak niewielka liczba osób decyduje o dotacjach na bieg z psem, to może pieski maczały w tym głosowaniu swoje ogonki?

Nie wiem w jakiej dzielnicy Jeleniej Góry się pojawiasz, ale w Cieplickim parku jest na prawdę czysto, mimo dużej ilości psów. Pewnie, że zdarzy się jakiś "niewypał", bo niektórych ne da się zreformować, ale na szczęście są to przypadki odosobnione

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.