Aleja dębowa na 70-lecie PTTK

Fot.FB Gmina Mysłakowice

W bardzo pożyteczny sposób świętuje swój jubileusz PTTK. W całej Polsce prowadzi akcję „Sadzimy drzewa dla przyszłych pokoleń”. U nas aleja dębowa powstała w Karpnikach. Dęby sadzili parlamentarzyści, samorządowcy, mieszkańcy gminy Mysłakowice oraz turyści.

Organizatorami akcji byli: Oddział PTTK "Sudety Zachodnie", Nadleśnictwo Śnieżka w Kowarach, które udostępniło 70 sadzonek dębów, gmina Mysłakowice - ulica otrzyma oficjalną, urzędową nazwę: „Aleja Dębowa 70-lecia PTTK”, właściciel firmy Juro-Trans – Jerzy Gadomski , który przekazał 210 szt. profesjonalnych palików do sadzonek, dyrekcja Rudawskiego Parku Krajobrazowego, Związek Gmin Karkonoskich, Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach, Rada Sołecka Wsi Karpniki wraz z sołtysem Sebastianem Łukawskim, OSP Karpniki. Należą się im wielkie podziękowania.

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze powstało 17 grudnia 1950 r. z na Zjeździe połączeniowym w wyniku połączenia Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego i Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego. Obecnie PTTK zrzesza blisko 70 tysięcy członków, zrzeszonych w ponad 2,2 tysiącach kół i klubów PTTK. W całej Polsce działa 300 oddziałów PTTK. Dzięki działalności Towarzystwa w Polsce istnieje ponad 76 tysięcy kilometrów wyznaczonych przez PTTK szlaków turystycznych: pieszych, rowerowych, narciarskich, konnych, wodnych i innych nierzadko biegnących przez tereny leśne.

Tegoroczne obchody jubileuszu 70-lecia towarzystwa przypadały na 26 września. Jedną z wielu imprez organizowanych w tym dniu przez PTTK była siódma edycja Międzypokoleniowej Sztafety Turystycznej mającej na celu zachęcenie do wspólnego wędrowania i poznawania walorów krajoznawczych.

Nowością tegorocznej sztafety jest sadzenie Drzew Dziedzictwa PTTK upamiętniających jubileusz towarzystwa. Sadzenie drzew realizowane jest w kooperacji z Dyrekcją Generalną Lasów Państwowych, w wyniku której lokalne nadleśnictwa udostępniły 70 sztuk sadzonek drzew przeznaczonych do uroczystego zasadzenia w wybranych przez organizatorów miejscach. Drzewa Dziedzictwa PTTK mają upamiętniać dokonania PTTK na rzecz zachowania walorów przyrodniczych i krajobrazowych Polski.

las pttk (1).jpg
las pttk (2).jpg
las pttk (3).jpg
las pttk (4).jpg
las pttk (5).jpg
las pttk (6).jpg
las pttk (7).jpg
las pttk (8).jpg
las pttk (9).jpg
las pttk (10).jpg
las pttk (11).jpg
las pttk (12).jpg
las pttk (13).jpg
las pttk (14).jpg
las pttk (15).jpg
las pttk (16).jpg
las pttk (17).jpg
las pttk (18).jpg
las pttk (19).jpg
las pttk (20).jpg
aleja  dębowa.jpg

Komentarze (2)

Mróz i Zawiłowie jakiś związek z PTTK...?

Żeby aleja nie skończyła tak jak drzewka przy Wróblewskiego w Cieplicach. Sadziła je m.in. nasza super parlamentarzystka.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.