Aparat do testów na koronawirusa już w jeleniogórskim szpitalu

Aparat do testów na koronawirusa już w jeleniogórskim szpitalu

Na zakup urządzenia do testów na obecność koronawirusa złożyli się jeleniogórzanie, radni jeleniogórscy, lokalne firmy oraz samorząd miejski i wojewódzki. Od wczoraj (16 października ) aparat działa w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej.

-Będą na nim wykonywane testy pacjentom naszego szpitala - wyjaśnia Nikolaj Lambrinow, dyrektor WSCKJ. To, że aparat do testów jest na miejscu, ważne będzie zwłaszcza dla personelu i pacjentów Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Do tej pory trzeba było czekać, aby wiedzieć, czy przyjmowany na SOR chory nie jest zarażony koronawirusem. Teraz wyniki będą prawie natychmiast. Testy będą robione także pacjentom szpitala, którzy wykazują objawy zarażenia. Dziennie apart może wykonywać kilkadziesiąt testów.
- Nie będzie wykorzystywany przy badaniach przesiewowych - podkreśla dyrektor Lambrinow.
Otwarcie kolejnego laboratorium na Dolnym Śląsku było możliwe dzięki pieniądzom przekazanym przez samorząd Jeleniej Góry, samorządy lokalne, przedsiębiorstwa oraz osoby prywatne ok. 200 tysięcy złotych). Samorząd województwa przeznaczył na ten cel 100 tys. zł. Uruchomienie laboratorium w Jeleniej Górze kosztowało w sumie 300 tys. zł. Prezydent miasta Jerzy Łużniak poinformował, że lista darczyńców będzie opublikowana na stronie internetowej miasta.
Jak wynika z wykazu opublikowanego na początku tygodnia przez Ministerstwo Zdrowia, aktualnie w Polsce działa 209 laboratoriów wykonujących badania pod kątem SARS-CoV-2. W porównaniu z poprzednim zestawieniem z 6 października, w całym kraju przybyło 7 laboratoriów.

Komentarze (22)

"Komitet d/s bezpieczeństwa"(nomenklatura zawsze zdradza pochodzenie)urzeczywistnia komunistyczną koncepcję centralizacji specłużb,przeprowadzoną zgodnie z sowieckim modelem„kułaka”-czyli „zaciśnięcia” wszystkich formacji wokół jednej struktury i poddania ich władzy jednej osoby.

Człowiek niskiego wzrostu, pękatej postury, z wielkim sterczącym brzuchem, ohydną gębą, na pałąkowatych nogach. Cechą dominującą tego indywiduum jest prostackie ****stwo. Ce****i towarzyszącymi są bezczelność, tchórzostwo, cwaniactwo, głupota, pogarda do ludzi, do norm, procedur, regulaminów, zdobyczy nauki, wiedzy o świecie, egoizm, zaciekła nienawiść do Polski, Polaków i wszystkiego co polskie. No i całkowita samotność na tym świecie. Podróż Polski do Smoleńska trwa.

Morderca Barbary Blidy ruszył zabijać kolejnych Polaków !!!

Prosić Opatrzność żebyś był ten pierwszy.....

Trwa nagonka na lekarzy. Ludzie, którzy żywią się nienawiścią serwowaną im przez prorządowe media, wyklinają medyków, bo widzą w nich nie ludzi, lecz limuzyny, wille i kanapki z kawiorem. Szkoda, że nie dostrzegają, iż nie ma nic złego w tym, że świetny fachowiec jest dobrze wynagradzany.

PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS, PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS, PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS, PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS, PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS, PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,PIS,

Jestem chory!! Proszę!! Pomóżcie mi!!!

Pytanie do Kurdupla & Co: Czy program " Polska w ruinie " juz zrealizowany czy jeszcze jest co ukrasc i spjerd....

W piśmie telewizorze potwierdzą suwerenowi, że Giertych ukradł 92 miliony (choć żaden sąd niczego póki co nie udowodnił) a zaraz potem o bezpardonowym biciu dziennikarzy ( co durnowaty suweren oczywiście połączy, że Giertych z bankierami to zrobili). Na koniec o tym, że Tusk zrujnował służbę zdrowia ale na szczęście rząd PiS panuje nad sytuacją.
PiS-u nie obali wirus i katastrofalny stan finansów, nie Unia bo przecież nie wyślą tu wojska. Tych szkodników może usunąć tylko kartka wyborcza. Pamiętajmy o tym!
Boli bardzo boli bolszewicką dzicz. Boli ich strach przed karą. Je*** pis.

Narodowo socjslistyczni pisbolszewicy są w stanie zadeklarować materac w piwnicy jako miejsce w szpitalu dla chorego na Covid-19. Je*** pis.

Jak to było? Krzyworyj dwukrotnie certyfikowany handlarz biskupią ziemią we Wrocławiu, patologicznych oszust i kłamca Moravitzky mówi:
"Nie lękajcie się. Wirus jest w odwrocie. Idźcie na wybory."
A przecież już wtedy była mowa, ze jesień może być ciężka.
Narodowo socjalistyczna pisbolszewia miała i ma to w dudzie. Musieli wsadzić na tron paraprezydenta du.pę .
Dla nie ważniejsze jest to co przynosi korzyść PiS.bolszewickiej zarazie. A to co jest przeszkodą, to winę zrzucają na innych. Resztę będą aresztować.
A zarzuty?
Coś się wymyśli. Je*** pis.

Jestem chory!! Proszę!! Pomóżcie mi!!!

"Kto ma umrzeć, ten niech umiera"

- moravitzky. PiS.bolszewik

Prof. Simon uzył wczoraj określenia "holokaust" opisując sytuację osob starszych i schorowanych - i trzeba przyznać Panu Profesorowi (z ogromnym bólem i żalem), że niestety to celne słuszne okreslenie na pisbolszewicką bandycka "strategię" przeciwdziałania "covid" przestępców kulawego hitlera Kałczynskeigo i krzyworyja Moravitzkyego.

Nadzieją dla PiSbolszewikow jest kolejna inkarnacja diabła wcielonego syfilityka Leninia, wiecznie żywego teraz w ciele małego kulawego hitlera Kałczyńskiego. Je*** pis.

Nadzieją dla PiSbolszewikow jest kolejna inkarnacja diabła wcielonego syfilityka Leninia, wiecznie żywego teraz w ciele małego kulawego hitlera Kałczyńskiego. Je*** pis.

Strategia narodowych socjalistów PiSbolszewików dała efekty. Dwukrotnie certyfikowany patologiczny oszust i kłamca handlarz biskupią ziemią we Wrocławiu krzyworyj Moravitzky wraz z du.pą i hitlerem Kałczyńskim zaprosili idiotów do urny wyborczej która zamieniła się w urny cmentarne. Je*** pis.

Jeśli spanikowane pisdzielstwo nie zamknie szkół i nakaze domowe kwarantanny dzieciakom, dojdzie do tysięcy zgonów i ludzkich tragedii. A za 3 tygodnie pisdzielstwo przerażone skalą zgonów i tak to uczyni. Tymczasem narodowo socjalistyczne pisbolszewickie bandziorstwo szykuje holokaust ludziom w średnim wieku i osobom starszym.

Jestem chory!! Proszę!! Pomóżcie mi!!!

Podsumowanie rządów PiS i jego akolitów: Afera SKOKów. Aferalna wycinka puszczy Białowieskiej. Aferalne zniszczenie stadniny w Janowie Podlaskim. Afera z tzw. komisja Macierewicza i wydatki milionowe na jakiś typów spod ciemnej gwiazdy. Aferalne milionowe przelewy z funduszu dla osób poszkodowanych przestępstwem na wielebnego Rydzyka. Afera z rzekomą budową promu w stoczni w Szczecinie. Afera podkarpacka i afera latania samolotem rządowym przez marszałka sejmu w sprawach prywatnych. Afera kampanii plakatowej oczerniającej sędziów. Afera Piebiaka – wiceminister sprawiedliwości zamieszany w akcję nękania sędziów w internecie. Afera wycieku materiałów z zabezpieczonych w śledztwie telefonów – prywatne rozmowy z telefonów zabezpieczonych w ramach śledztwa opublikowano na hejterskim profilu w internecie, który ma być powiązany z władzą. Afera Inowrocławska – kandydatka na europosłankę z ramienia PiS, współpracująca z Solidarną Polską Ziobry i ugrupowaniem Gowina wyłudzała pieniądze z urzędu miasta. Afera farmy trolli w Żadnarmerii Wojskowej, atakujących m.in. kobiety pracujące w wojsku za zgłaszanie nieprawidłowości. Afera zakupu jachtu regatowego za 20 mln. zł. Nie wiadomo gdzie jest co się z nim dzieje. Afera transferu milionów dolarów na rzekomą promocję Polski do USA przez Polską Fundację Narodową. Afera zniszczenia dowodów w sprawie wypadku Beaty Szydło, podobno płyta CD pękła. Afera mafii lekowej. Afera dwóch wież Kaczyńskiego w Warszawie. Afera KNF i Czarnecki i Getin Bank i Idea Bank. Afera w NBP dwórki Glapy. Afera ministra finansów a potem szefa NiK – Mariana Banasia. Miał zarabiać na prowadzeniu domu publicznego. Afera ministra Ardanowskiego – minister przyznaje, że ARiMR ma wieloletnie opóźnienia w wypłacaniu pieniędzy rolnikom. Afera gangsterów wynajmujących kamienicę od ministra Banasia. Okazuje się, że mają jeszcze obok drugi lokal, gdzie również prowadzą dom publiczny. Afera Cenzinu – firma miała stracić 4 mln złotych na skutek bałaganu i niekompetencji oraz walki pisowskich frakcji. Przelała pieniądze na niewłaściwe konto i nigdy ich nie odzyskała. Afera mafii VAT w Ministerstwie Finansów – miała działać od listopada 2015 roku, tuż po wygranych przez PiS wyborach i wejściu na stanowisko Ministra Finansów Mateusza Morawieckiego! W sprawę zamieszani są bliscy współpracownicy Mariana Banasia. Afera odpraw w aferze VAT – Wysocy urzędnicy PiS dostali odprawy na odejście z Ministerstwa Finansów po odkryciu afery VAT! Afera z pensją po aresztowaniu – Dyrektor oskarżony o aferę VAT w Ministerstwie Finansów siedział w areszcie i dostawał pensję. Afera bezprawnego druku kart wyborczych zlecone przez Sasina za 70 mln. zł. Afera z ASF, które na skutek nieudolności władzy i braku działań w tym zakresie rozprzestrzeniło się już na cały kraj. Afera Get Back. Afera Szumowskirgo z zakupem respiratorów i strata 200 mln. zł

....no i zapomniałbym; jestem chory psychicznie....

Witkacy proroczo już przewidział przyszłość w swym dziele "Pragmatyści". Cytat - "Rycerze występują w kabaretach, a utytułowany motłoch rządzi narodami".

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.