Areszt dla księdza podejrzanego o molestowanie

Areszt dla księdza podejrzanego o molestowanie

Sąd w Zgorzelcu, na wniosek tamtejszej prokuratury, zastosował trzymiesięczny areszt wobec księdza z Ruszowa podejrzanego o seksualne molestowanie osoby małoletniej. Księdza zatrzymano w miniony czwartek po wpisach internetowych i zgłoszeniu się na policję matki dziecka.

O sprawie informuje rzecznik jeleniogórskiej Prokuratury Okręgowej Tomasz Czułowski.
- 22 maja wieczorem kobieta zgłosiła podejrzenie molestowania jej dziecka przez miejscowego proboszcza. Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu natychmiast podjęła decyzje o jego zatrzymaniu i powzięto intensywne czynności weryfikujące zgłoszenie. Mężczyzna doprowadzony do prokuratury usłyszał zarzuty innych czynności seksualnych wobec małoletniego. Podejrzany nie przyznał się. Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu skierowała do sądu skuteczny wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące.
Wpis interentowy, jaki pojawił się w internecie był efektem filmu „Tylko nie mów nikomu” braci Sekielskich. Na ich profilu facebookowym pojawił się (potem usunięty) komentarz
„Gdybym wiedziała o produkcji podałabym wcześniej nazwisko księdza, który należy do jednych z NICH. Ksiądz (…) Nadal pracuje z dziećmi.
Kolejne komentarze z niepokojącymi podejrzeniami zamieszczono na profilu facebookowym węgliniec24. Użytkownicy opisywali, że ksiądz podglądał uczennice w przebieralni, że nakłaniał dzieci do zjeżdżania do zjeżdżalni sadzając je między swoimi nogami, że ucząc je pływać przytulał nadmiernie czule.
Na portalach pojawiają się jednak także komentarze broniące księdza. Piszą ludzie, którzy znali go wiele lat – także już dorosłe, które miały z nim kontakt jako dzieci – i zapewniają, że nie wierzą w oskarżania, bo ksiądz swoim zachowaniem nigdy nie dawał żadnych powodów do podejrzeń.
Jeśli podejrzenia się potwierdzą księdzu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.
 

Komentarze (15)

Ksiądz na pewno jest niewinny! To mogły być tylko takie ciumkania!

Czarny Darek z Jagniatkowa to lubi duuzo pieniedzy, ciagle mu mało i mało. Mercedesa i Volkswagena tez ma juz stare. Biedny ten ksiadz Darek z Jagniatkowa

Kiedy tych zboczeńców w koloratkach wypiiiiiiierdoilimy z kraju? Takie pytanie

Nigdy dopóki dojna zmiana będzie rządzić. Ale widać 45% to nie przeszkadza.

"Jarosław powiedział, że żaden pedofil nie może czuć się bezpieczny i żadne przywileje go nie uchronią...". W związku z tym o czym ty piszesz???

No, skoro Jarosław powiedział, to powiedział :D A jak tam kwestia zapisu dotyczącego doprowadzenia nieletniego do innych czynności seksualnych? A jak Stachu Piotrowicz, broniący ciumkającego księdza? To tobie ani Jarosławowi nie przeszkadza? Każdy, kto próbuje bronić,tuszować,bagatelizować pedofilię, jest degeneratem.

Ci co bronia pedofila ,tez sa pedofilami ,zboczkami.

Te opisane to nie przestępstwo. Podglądanie to naganne zachowanie ale nie karalne. Osobiście uważam że celowo został przymkniętymi a potem będzie uniewinniony i to nagłośnią dla równowagi. No chyba, że znajdą się ofiary wobec których były czynności seksualne.

Ciebie podglądali, prawda? Potem ksiądz-okulista oglądał i badał twoje kakaowe oko...

Pedofilia jest legalnym przywilajem kościoła katolickiego. Chrześcijanie ją tolerują

A nie przyszło ci do głowy, że chrześcijanie idą do kościoła po to żeby się modlić do Boga, a nie do księdza? A poza tym, co mają zrobić? Od łapania pedofili jest policja, a nie wierni. Zresztą pedofil może być również w twojej firmie i ty się na to godzisz. A skoro się na to godzisz to również jesteś zboczony? Trochę zdrowego rozsądku. Pedofil nie ma napisane na czole że jest pedofilem, a ludzie nie są tego świadomi.

Nie ma boga, oni się modlą do księży. Wciskając im do kieszeni pieniądze, z lękiem i służalczą pokorą godzą się na wiele zła, w tym pedofilę ...

Aż tak bardzo ograniczony jesteś? Twoje życie nie wykracza poza najprostsze czynności, czyli jeść, spać, s r a ć?

Twoje wykracza. Jeść, spać, defektować i bezmyślnie na kolana. Włącz myślenie, przestań wierzyć w te średniowieczne bzdury.

Muszę Cię poprawić: defekować. Ale z całą resztą się zgadzam. :)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.