Artyści i jeleniogórzanie dla „NADZIEI”

Artyści i jeleniogórzanie dla „NADZIEI”

Nie zabrakło świątecznych życzeń, kolęd, pastorałek i artystycznych wzruszeń. W scenerii świątyni zaśpiewała OLGA SZOMAŃSKA, JANUSZ RADEK i JACEK WÓJCICKI. Koncert charytatywny PODZIEL SIĘ na rzecz dzieci z Domu Dziecka „Nadzieja” w Jeleniej Górze zgromadził w Kościele Łaski tłum jeleniogórzan. Biletem wstępu była... paczka dla dzieciaków z „Nadziei”.

- Nasze dobre serce i ten koncert chcemy ofiarować jako ukłon i wyraz radości i sympatii wobec Domu Dziecka „Nadzieja”, bowiem te dzieci są nadzieją miasta i nasz wszystkich – gospodarz świątyni, ksiądz Andrzej Bokiej, witając słuchaczy, namawiał do... nucenia z artystami.

Oga Szomańska rozpoczęła koncert utworem ze swojego autorskiego albumu „Nówka”. Śpiewała solo i w duecie z Januszem Radkiem. Burzą oklasków słuchacze nagrodzili kultowy utwór Tadka „Dziękuję za miłość”. A kiedy pojawił się Jacek Wójcicki ze światełkiem i krakowską szopką w rękach, zrobiło się „klimatycznie”. Artysta Piwnicy Pod Baranami kolędował, a nawet wyśpiewał... przepis na karpia z krakowskiego Kleparza. Kiedy w Kościele Łski zabrzmiało „Za kolędę dziękujemy”, dzieci z Domu Dziecka „Nadzieja” podarowały artystom świąteczne stroiki.

Po raz piąty świąteczny koncert dla „Nadziei” zorganizowała Agencja SOLO czyli dwie osoby: Aleksandra Głownia i Mirosław Salecki.

- To już tradycja, że przed Bożym Narodzeniem spotykamy się w Kościele Łaski – powiedział Mirosław Salecki – Przez te pięć lat przewinęło się wielu wybitnych polskich artystów, jak Grzegorz Turnau, Dorota Miśkiewicz, Edyta Geppert, Stanisław Sojka. W tym roku zaprosiliśmy także „pierwszy garnitur polskiej sceny”. Jak co roku, zbieramy datki rzeczowe na rzecz Domu Dziecka „Nadzieja”. Zasada jest prosta: trzeba przynieść paczkę dla dzieci, my jako organizatorzy nie wprowadzamy żadnych ograniczeń. Każdy przynosi to, co może i za ile może pomóc. Liczy się symbol i to, że mieszkańcy naszego miasta mogą się spotkać i poczuć atmosferę świąt.

Piękna tradycja i piękny koncert ze światełkiem.

DSC_0112.JPG
DSC_0051.JPG
DSC_0054.JPG
DSC_0056.JPG
DSC_0058.JPG
DSC_0060.JPG
DSC_0061.JPG
DSC_0066.JPG
DSC_0070.JPG
DSC_0073.JPG
DSC_0078.JPG
DSC_0092.JPG
DSC_0094.JPG
DSC_0100.JPG
DSC_0111.JPG

Komentarze (3)

kolejny raz cudowna impreza, bez zadęcia i zbędnego szumu wokół sprawy,organizatorom i ludziom dobrej woli wielkie dzięki

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.