Awans juniorek APR Karkonosze w mistrzostwach Polski

Mistrzowskie juniorki młodsze APR Karkonosze grają coraz skuteczniej

Jak mówią kibice, mistrzynie Dolnego Śląska z Akademii Piłki Ręcznej Karkonosze grają jak z nut. Z kompletem trzech zwycięstw i na pierwszym miejscu zakończyły w Koszalinie turniej 1/16 mistrzostw Polski juniorek młodszych. Dziewczęta klubu z Karpacza awansowały do 1/8 finału MP, który w dniach 21 – 23 kwietnia zaplanowano w Kwidzynie. Z czterech drużyn do dalszych gier zakwalifikują się dwa zespoły.

Szczypiornistki APR Karkonosze kolejno pokonały chorzowski Ruch 32:24, Agrykolę Warszawa 29:19 i AZS Koszalin 25:21. Team zawodniczek z roczników 2001 – 2002, uczennic klasy piłki ręcznej w karpaczańskim SMS-ie, szkolą Białorusin Ihar Chabrou i Dila Samadowa (II trener).

W mistrzowskiej drużynie juniorek młodszych APR Karkonosze grają Natalie: Markava (bramkarka) i Liebersbach (3), Nicole Mazurkiewicz (5), Maja Wrotniewska (2), Julie: Łukaszewicz (4) i Skubacz (8), Martyna Włodarczyk (8), Zuzanna Szramik (6), Sandra Suropek (16), Yana Chabrova (17), Natalia Wiszniewska (2) i Alicja Grzejszczak (14). W nawiasie łączna ilość zdobytych bramek w Koszalinie.

Podczas najbliższego turnieju 1/8 MP w Kwidzynie rywalkami piłkarek z Karpacza będą ekipy gospodyń z MTS-u, Korony Kielce i Vambresii Wąbrzeźno. W pozostałych trzech turniejach krajowych juniorek młodszych powalczą Agrykola Warszawa, Jutrzenka Płock, MKS PR Gniezno, Roxy Lublin, SPR Olkusz, MKS Lublin, Kusy Kraków, GTPR Gdynia, MKS Karczew, MKS Brodnica, Kusy Szczecin i Pogoń Zabrze.

Ściśle współpracująca z SMS-em w Karpaczu Akademia Piłki Ręcznej Karkonosze istnieje od września 2016 roku. Prezesem jest Artur Muckus, wiceprezesem Jan Biłyk, który w 2015 roku został wybrany członkiem zarządu Dolnośląskiego Związku Piłki Ręcznej.  

Komentarze (3)

Wielkie brawa i gratulacje !!!
Trzymam kciuki za 1/8 i wierzę że będzie dobrze

Gratulujemy dotychczasowych sukcesów. Życzymy samych zwycięstw w drodze do mistrzostwa Polski.

Mocna ekipa, powodzenia !

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.