Awans Karkonoszy w pucharowych derbach

W typowo jesiennych, trudnych warunkach pogodowych, rozegrano trzy mecze 1/4 finału piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego. Sporę niespodziankę sprawiły giebułtowskie Sudety, które 2:0 pokonały lidera półmetka IV ligi grupy zachodniej (jeleniogórsko – legnickiej) – Apis Jędrzychowice. Do dalszych gier PP awansowali też futboliści Karkonoszy Jelenia Góra i lubomierskiej Stelli.

W konfrontacji drużyn z klasy okręgowej lepszą okazała się Stella wygrywając 4:0 na boisku w Lubaniu z wyżej notowanymi w tabeli Łużycami. Za zgodą działaczy Piasta Wykroty (3. miejsce w klasie „O”), pucharowy mecz z Olimpią Kowary zostanie rozegrany dopiero 10 marca 2018 roku. Klubowe władze zespołu z IV ligi poprosiły o wiosenny termin, gdyż wyjechało już czterech piłkarzy z Łotwy i dwóch Koreańczyków. Olimpia miałaby problemy ze skompletowaniem podstawowego i mocnego składu.

Dopiero w końcowym kwadransie i w rzutach karnych ponad stu kibiców doczekało się dużo wcześniej spodziewanych emocji w pucharowej potyczce Lotnika Jeżów Sudecki z okręgówki (4. pozycja w tabeli), z czwartoligowymi Karkonoszami (6. lokata). W 49. minucie, po rzucie rożnym piłkę w krótki róg bramki Oskara Wieliczko skierował Krzysztof Kieć (Lotnik). Na 1:1 w 69. minucie z rzutu karnego wyrównał Michał Szromowiat. Potem obie drużyny miały doskonałe okazje na zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, ale ich nie wykorzystały.

O awansie Karkonoszy do okręgowego półfinału PP zadecydował konkurs rzutów karnych. Podopieczni trenera Marka Siatraka pięć razy trafili do siatki. Bramkarza gospodarzy derbów Adriana Jarosza pokonali Patryk Bębenek, Daniel Gałach, Oskar Giziński, Tomasz Woźniczka i Tobiasz Kuźniewski. Gole z „jedenastki” dla Lotnika zdobyli Robert Turczyk, Krzysztof Kieć, Adrian Jarosz i Krzysztof Białkowski. Uderzenie Macieja Górskiego obronił jeleniogórski bramkarz.