Awans KS Maciejowa i Lecha Ręczyn do A klasy

Awans KS Maciejowa i Lecha Ręczyn do A klasy

W nowym sezonie piłkarskim 2019/2020 w wyższej lidze zagrają mistrzowie czterech grup jeleniogórskiej B klasy. Awansowały drużyny Victorii Jelenia Góra, Woskaru II Szklarska Poręba – Wojcieszyce, LZS Mierzwin i Kwisy Mroczkowice. Po meczach barażowych dołączyły do nich dwa kolejne zespoły.  

Gospodarzami dodatkowej konfrontacji o przepustkę do A klasy zostali wicemistrzowie grup, drużyny z najlepszym współczynnikiem punktów na mecz, nie dorobkiem punktowym, czyli Skalnik Czarny Bór i Lech Ręczyn, które rywalizowały z KS Maciejowa (w strojach pomarańczowo – czarnych) i LZS Niwnice. W pierwszym spotkaniu jeleniogórscy futboliści zwyciężyli Skalnika 3:1 (2:0) i zasłużenie wywalczyli promocję do siódmej ligi regionalnej. Dwie bramki strzelił Norbert Zaleszczyk, jedną Robert Lambert, dla pokonanych Mateusz Duś z rzutu karnego. Wraz z zawodnikami sukces fetowała liczna grupa przyjezdnych kibiców z Maciejowej. Podwójnie szczęśliwy był prezes KS-u Robert Wachel, który w dniu meczu obchodził urodziny. W nowych rozgrywkach będą ważne i emocjonujące derby Jeleniej Góry. W A klasie gra już Pub Gol.

Do ekip A klasy dołączyli też piłkarze Lecha Ręczyn po wysokiej, 5:1 (2:1) wygranej z LZS Niwnice. Dla beniaminka trzy gole zdobył Rafał Lupinowicz, jedną Maciej Gajewski, autorem bramki samobójczej był stoper „zielonych” Dawid Ścigan. Goście sensacyjnie prowadzili już w 6. minucie po trafieniu Sebastiana Komana. 

Komentarze (2)

Brawo chłopaki ;)

Rafał Lupinowicz w formie ;)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.