Awaria prezydenckiego auta

Awaria prezydenckiego auta

Srebrna skoda superb, którą jeździł prezydent Marek Obrębalski, zepsuła się i trafiła do warsztatu. Szef miasta jeździ autem zastępczym.

Skoda nie odpaliła wczoraj rano i Marek Obrębalski do pracy musiał przyjechać taksówką. Później już poruszał się ze swoim kierowcą autem zastępczym – czarną skodą (na zdj.). Nie wiemy, co było przyczyną awarii auta prezydenta. Prawdopodobnie zawiodła elektronika.

Wiadomo też, że to nie pierwszy raz. W ciągu ostatnich tygodni kilka razy były problemy z odpalaniem samochodu.

Prezydencka skoda jest już mocno wysłużona. Auto ma 6 lat i 260 tys. kilometrów przebiegu. Prezydent już trzy lata temu wpisał w projekcie budżetu pieniądze na zakup nowego samochodu, ale nie spodobało się to m.in. Krzysztofowi Mrozowi. W efekcie wtedy auta nie kupiono.

W tegorocznym budżecie są pieniądze na zakup nowego auta. W styczniu przy zatwierdzaniu budżetu wykreślenia tej pozycji ponownie domagał się Krzysztof Mróz. Mówił, że w dobie kryzysu takie wydatki są nieuzasadnione i że skoda może pojeździć jeszcze rok lub dwa. Ówczesny zastępca prezydenta Jerzy Łużniak mówił, że auto jest wysłużone a jego eksploatacja coraz droższa.

W efekcie tej pozycji nie wykreślono i na zakup samochodu wciąż jest zarezerwowane 100 tys. złotych. Dlaczego jeszcze nie kupiono auta? - Będę musiał o tym pomyśleć. Nie ma żartów, tu chodzi o moje bezpieczeństwo – powiedział Marek Obrębalski.

Komentarze (22)

A może pan prezydent zacznie jeździć autobusem do pracy w ramach hasła
PO "Tanie państwo",jest przecież tylko prezydentem Jeleniej Góry......

o mój Boże....toż to tragedia dla miasta...powinniśmy ogłosić żałobę, czy coś podobnego....może w ramach solidarności obywatelskiej będziemy nosić w lektyce Pana Wielmożnego ....auto 6 lat ...kurde, wysłużone jak weteran wojenny....

..*pss ..sss zaproponuj Panu *Prezydentowi .. Nordic Walking,który działa fajnie na
muskulaturę ! ~Hi, ..np.*brzuszka ! :)

W mzk autobusy maja 20 lat i milion przebiegu, ale komu zależy na bezpieczeństwie motłochu.

Ktoś tu chyba robi sobie żarty! Wiadomość dnia w Jelenia Górze: zepsuty samochód pana Obrębalskiego... :0 Pieniędzy na nic nie ma ale na samochód 100 tys udało się wygospodarować, a tańszych samochodów to nie ma??? A poza tym jak można bać się o bezpieczeństwo skoro on nie zapala w ogolę :whistle: ??? Ja proponuje zrobić sobie spacerek do pracy :cheer:

Najlepsze jest to ostatnie zdanie w którym odezwało się wielkie JA Jeleniej Góry. Wydaje się, że tym autem jeżdżą też inne osoby, choćby kierowca. Egoizm i wielkie JA przede wszystkim. Nie pomogą najlepsze perfumy kiedy słoma z butów wyłazi.

A moze by tak własnym autem- najwyżej dać limit na paliwo- Przecież nie małe pieniądze zarabiają nasi rządzący. Jestem pewien- Panie ministrze finansów-część dziury budżetowej załatać by można.I nie chodzi tu tylko o naszego jeleniogórskiego prezydenta.Ostre cięcia od najniższego do najwyższego stołka w kraju.

Mam 5-cio letniego Opla tanio do Urzędu sprzedam.
A tak poważnie to pan Prezydent może do pracy sobie:jeździć autobusikiem,taksóweczką,no i ewentualnie swoim prywatnym samochodzikiem.Przecież musimy oszczędzać w dobie kryzysu i w pełni tu popieram pana Krzysztofa Mroza

~Hi, .. znalezli się męzczyzni "mechanicy" ! ( ..czytaj powyzsze posty]

news dnia! kur*a! nawet roku ;/

A mi to się dzisiaj but rozkleił i cholera nic o tym nie jest nigdzie napisane! Skandal!

Proponuję dla Pana Prezydenta kupić wysłużonego VW GOLFA sprowadzonego od sąsiadów, będzie taniej.
Mój ma 12 lat i jeżdzi bezawarynie. :)

Ale problem! Kupiłem citroena , 2 lata temu i jeżdżę bez problemowo,,,, wypasiony elektroniką Ma już 10 lat! Za 9 tys!

,,,tak na marginesie,,, Pan Prezydent chyba domaga sie { dla własnego{ za Pańtwowe} bezpieczeńtwa ,,,,, może "merca" za 250tys?

Wydawało mi się, że prezydent ma nieco lepszy gust. A tu tymczasem skoda... Nawet jeśli superb - nie ma czego zazdrościć.

... na pewno jest tutaj winny męzczyzna-kierowca,który korzystał bez wyczucia
z pedału hamulca !

..co tam samochód ! Pan Prezydent ma *gustowne krawaty !

Właśnie wydzierał się do telefonu komórkowego pewien radny podobny do K. Piotrowskiego.(spaślak, obrośnięty tłuszczem i taki żółtej cery chyba od nadmiaru wypalanych petów).Z zaciekawieniem przyglądałem się czy to nie nasz były wicek prezydenta z Jeleniej Góry ,bo miałem ochotę za jego działania na urzędzie w roku 2000 w stosunku do obywateli plunąć mu w twarz ale się powstrzymałem. Brzydko jest podsłuchiwać czyjeś rozmowy ale ten grubas wydzierał się tak do komórki iż słyszał to cały sklep. Postura K. Piotrowskiego głos tylko troszeczkę inny. Na pewno Radny nie zdradzę z jakiej miejscowości powiatu jeleniogórskiego. Fascynujące były tylko jego stwierdzenia, obwodnicy nie będzie ,bo rozpierducha .Kanalizacji nie będzie tu też rozpierducha. Wyliczanka była dość długa i na każdym kroku podsumowanie ROZPIERDUCHA JAKIEJ NIGDY NIE BYŁO.

Nie ma nic za darmo,zawsze coś za coś.05.11.2009. Kusiakowcy jeżdżą nadal Toyotami . Obrębałowcy jeżdżą skodami .Każdy ma prawo wyboru, kto z kim się zadaje takim się staje odwieczne prawo jungli .Nie będę wyliczać powiązań, wszyscy o tym wiedzą jak w starym porzekadle raczka rączkę….Kuba bogu( aucie)tak auto Kubie .

Co za debil zadecydował na kupno takiego grata? Przecież pepiki nie potrafią robić aut, wszystko robią na odwrót, nawet Niemieckie silniki potrafią zepsuć, to już stara wołga jest lepsza, bezpieczniejsza i bardziej prezydencka, jeszcze flagi przyczepić i mamy Amerykę.

Ja to jednak bym chcial, zeby osoba pelniaca funkcje reprezentacyjna jedzila odpowiednim samochodem na odpowiednim poziomie. Nie wyobrazam sobie, zeby mogl mnie ktos reprezentowac, kto porusza sie starym Golfem, badz citroenem. Trzeba kupic nowe, porzadne auto...
Ciekawy jesatem jak to PanMroz bedzie kupowal auto dla siebie, jakby (nie daj Boze) zostal Prezydentem Miasta Jelenia Gora

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.