Badmintonowe sukcesy jeleniogórzan

Badmintonowe sukcesy jeleniogórzan

Miniony weekend był bardzo udany dla jeleniogórskich badmintonistów trenujących w KS Chojnik. Łukasz Cimosz sięgnął po srebro w grze deblowej, w turnieju na Węgrzech; Dominika Chojnacka, Piotr Heinke i Kacper Górniak zdobywali medale na turnieju w Zielonce. 

Deblowe srebro Łukasza Ciomosza w badmintonowym turnieju Hungarian International Junior Championships (7-10 lutego), w węgierskim Pecsu, to ogromny sukces. Jeleniogórzanin medal zdobył w parze z
Patrykiem Kordkiem (UKS Aktywna Piątka Przemyśl). Zajęli drugie miejsce, ulegając w finale czeskiej parze Jan Jantosik - Vit Kulisek.
Debel z jeleniogórzaninem w składzie przez cały turniej, aż do finału, nie miał sobie równych. W pierwszych czterech meczach nie stracili nawet seta, pokonując kolejno: Czechów Marina Chumchala i Simona Kociana (21-11; 21-10), rozstawiony z nr 4 duet ukraińsko-izraelski Andrei Don -Maxim Grinbalt (24-22; 21-17), Jakę Ivancica i Mihę Mstena ze Słowenii (21-17; 21-18) i w półfinale Austriaków Gustava Andree i Tobiasa Rudolfa (21-15; 21-17). W finale, po zaciętym trzysetowym meczu, nieznacznie lepsi okazali się Czesi.
Łukasz wystąpił również w singlu. W pierwszej rundzie po 3 setowym
pojedynku pokonał Węgra Marcello Csoboda, lecz w drugiej przegrał z rozstawionym z nr 6 Czechem Janem Jantosikiem.
Z kolei z turnieju GPJM GPMM Yonex Grand Prix Zielonka (8-10 lutego) jeleniogórscy badmintoniści przywieźli 4 medale. Najcenniejszy krążek padł łupem pary Dominika Chojnacka - Marcelina Franczuk (Sportowa Politechnika Gdańsk), które nie miały sobie równych i w grze podwójnej. Do złota Dominika dorzuciła jeszcze dwa brązowe medale, po jednym w singlu i grze mieszanej, w parze z Piotrkiem Heinke. Czwarty medal, brązowy, to osiągnięcie pary Piotr Heinke - Kacper Górniak
- Cieszę się, że moi podopieczni cały czas potwierdzają swoją wysoką pozycję w kraju. Takie sukcesy są motywujące dla mnie jako trenera, ale również dla nich samych – oceni występy swoich podopiecznych trener Adam Słomka. 

bs (1).jpg
bs (1).png
bs (2).jpg
bs (2).png
bs (3).jpg
bs (4).jpg
bs (5).jpg
bs (6).jpg
bs (7).jpg
bs (8).jpg
bs (9).jpg
bs (10).jpg
bs (12).jpg
bs (11).jpg

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.