Będą wozy dla OSP

fot. Przykuta (CCO 3.0)

Zakup 34 wozów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w całym województwie dofinansuje budżet państwa, budżet województwa i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska. Wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak już wręczył promesy beneficjentom.

Łączna wartość wozów bojowych, które zakupią strażacy przekroczy 27 mln zł, z czego 17 mln to wsparcie zewnętrzne, a 10 mln nakłady gmin, w których działają jednostki OSP.
W naszym regionie wsparcie otrzymały jednostki OSP z Karpacza, Leśnej, Orłowic-Krobicy (gm. Mirsk), Starej Kamienicy, Starych Rochowic (gm. Bolków), Szklarskiej Poręby i Warty Bolesławieckiej.
Z najwyższej kwoty wsparcia cieszą się strażacy ochotnicy w Leśnej, Orłowicach- Krobicy i Starej Kamienicy. Do tych jednostek trafi dofinansowanie w łącznej wysokości 560 tys. zł, co wraz z nakładami gminnymi (200 tys. zł) pozwoli zakupić wozy wartości 760 tys. zł. W Starych Rochowicach i Warcie Bolesławieckiej dofinansowanie wynosi 460 tys., a gminy wyłożą po 300 tys. zł, zaś w Szklarskiej Porębie te kwoty, to odpowiednio 360 i 400 tys. zł. Inaczej proporcje wyglądają w Karpaczu, gdzie wsparcie zewnętrzne, to 160 tys. zł, a nakłady gminy – 600 tys. zł.
 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.