Będą zmiany na dyrektorskich stanowiskach

Wieloletnia dyrektor "Mechanika" Wanda Kozyra odeszła na emeryturę. Zastąpi ją Piotr Iwaniec.

Zakończyły się konkursy na stanowiska dyrektorów dziewięciu placówek oświatowych w Jeleniej Górze. W trzech z nich od września zmienią się szefowie.

Konkurs na dyrektora Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej wygrał Paweł Dernoga, który dotąd był wicedyrektorem. Dotychczasowa szefowa Helena Kasperczyk po zakończeniu bieżącego roku szkolnego odejdzie na emeryturę.

Podobny kierunek obrała wieloletnia dyrektor Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik” Wanda Kozyra. O objęcie po niej stanowiska ubiegało się aż czworo kandydatów. Komisja wskazała Piotra Iwańca, nauczyciela i zarazem jeleniogórskiego radnego. To oznacza, że z chwilą objęcia funkcji będzie musiał zrzec się mandatu radnego. W radzie zastąpi go Miłosz Kamiński, obecnie sekretarz Gminy Janowice Wielkie. P. Iwaniec nie należał do żadnego z klubów w radzie miejskiej. Od lat pracuje w szkołach średnich, w Zespole Szkół Elektronicznych a ostatnio w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1.
Zmieni się także dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury. Dotąd funkcję tą pełnił Ireneusz Taraszkiewicz, który jest także szefem Międzyszkolnego Ośrodka Sportu. Nie ubiegał się on o stanowisko dyrektora MDK. Konkurs wygrał pracownik tej placówki Maciej Cytarzyński.
Nie będzie zmian w pozostałych sześciu szkołach. Konkurs na dyrektora ZSO nr 2 wygrała Iwona Kumek, Zespołu Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3 – Mirosław Ciesielski, SP nr 5 – Beata Kopecka, SP nr 6 – Maria Guszała, SP nr 7 – Elżbieta Rybak, Zespołu Szkoły Podstawowej nr 15 i Gimnazjum nr 5 – Zbigniew Stępień. Wszyscy oni, poza dyrektor SP nr 5 – nie mieli kontrkandydatów.
To na razie propozycje komisji konkursowej. Musi je jeszcze zatwierdzić prezydent Jeleniej Góry. Dotychczasowa praktyka wskazuje, że jest to formalnością. Dyrektorzy będą nominowani na 5-letnią kadencję.
Mimo wyłonienia kandydata na dyrektora, wciąż nie wiadomo, jaki los spotka Młodzieżowy Dom Kultury. Dwa lata temu miasto chciało połączyć go z Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportu. Przewodniczący komisji konkursowej i zarazem zastępca prezydenta Jeleniej Góry Piotr Paczóski zaznacza, że miasto ponownie rozważa taką możliwość. – Musimy to jeszcze raz przeanalizować. Możliwe jest połączenie MDK z MOS-em lub Jeleniogórskim Centrum Kultury – powiedział nam. – Zobaczymy, jak placówkę poprowadzi pan Cytarzyński.

Komentarze (27)

A co z SP 2 Beata dalej na stołku

Posłanka Machałek obsadzi swoimi ludźmi te stołki dyrektorskie.

Miałem okazje poznać Panią Wandę Kozyre - było to raczej negatywne przeżycie. Brak kultury, arogancja oraz poczucie wyższości to najlepsze słowa opisujące tą Panią.

Wreszcie odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Pan Piotr to "belfer" z prawdziwego zdarzenia, dyrektorem będzie idealnym....

Szkole jest potrzebny DYREKTOR nie "belfer", są to różne obowiązki. Zwykle dyrektor staje się najgorszym belfrem, przyczyną jest inny zakres pracy.

Ciekawe, jak się czuje człowiek, który jeszcze przed konkursem został wyjątkowo potraktowany w przeciwieństwie do kontrkandydatów... Czy taka wygrana dobrze smakuje?? Czy taka osoba będzie miała szacunek u podwładnych??

Przed kilkoma tygodniami przy okazji zamieszania wokół sieci szkół na Zabobrzu ktoś z komentujących napisał, że Iwaniec ma przyobiecane stanowisko dyrektora w Mechaniku. Po raz kolejny widzimy na czym polegają konkursy, czyli spłata długów i kolesiostwo. Kpina z ludzi, którzy mają jednak świadomość, jak to działa.

Niewielu z nas potrafi znieść dobrobyt… innych ludzi, rzecz jasna.

14-03-2017 20:29 | ~Ojojoj Pan Prezydent obiecał panu Iwańcowi, że wygra konkurs na dyrektora mechanika, bądź elektronika, no to powołanie pedagogiczne schował do kieszeni i głosował dla własnego interesu, a nie dla dobra dzieci i ich rodziców.

nom pewnie dostał kawe i bułke a inni tylko kawe. bredzisz!

Moja wypowiedź akurat nie dotyczyła pana Piotra, tylko innej osoby. Fajnie by było gdyby wszyscy kandydaci mieli na start równe szanse.

I zaczyna się standardowa nagonka, hejty i zawiść. Ludzie czy nie możecie po prostu pogratulować osiągniętego sukcesu zamiast wyładowywać swoje żale na innych.

Panie Piotrze gratuluję i życzę powodzenia .Tymi negatywnymi komentarzami proszę się nie przejmować , bo złośliwość ludzi nie zna granic .

Dla wszystkich nowych i nowych - starych dyrektorów gratulacje! Wytrwałości w zarządzaniu placówkami, cierpliwości w kontaktach z młodzieżą i rodzicami.

Możecie zmieniać dyrektorów,ministrów i tak nauka leży ,Polska w ogóle się nie rozwija , pod wodzą Gowina stanie się klerykalna . Za kilka lat gospodarka będzie we władzach Emiratów Arabskich a zarządzający z Azji.

Iwaniec nie da sobie rady jako polonista w szkole technicznej. Poza tym ciągnie sie za nim wizja kontraktowego radnego... I tak schetynowcy realizują swoje plany wkręcania młodych stanowiskami na których poprostu się wypala szybko i zderza się z faktem ze nie jest się dyrektorem samodzielnym..a konkursy to tylko sposób an werbunek do polityki

"nie da sobie rady jako polonista w szkole technicznej".... A co w szkole technicznej młodzież ma inny poziom intelektualny??

Młodzież w szkole technicznej ma właściwy poziom intelektualny i stosunek do nauczania. Natomiast dyrektorem w szkole technicznej powinien być mgr inżynier a nie mgr polonista. Chyba ze przyszli mechanicy będa mieli za zadanie odgrywać teatr komedii lub dramat w zakładach naprawczych...

Młody dyrektor, jeśli chce być dobry raczej musi zapomnieć o uczeniu i poświęcić się pracy organizacyjno-administracyjnej bo za to bierze pieniądze.

Przed P. Wandą był WF-ista Antoni a przed nim pan od WOS-u- Wojciech to dlaczego polonista Piotr nie może być? Jeśli będzie skuteczny to niech działa. Po owocach poznamy...

Gratulacje Panie Piotrze! Szkoda tylko stracić takiego nauczyciela i radnego.

Zmieniajcie ludzi na stołkach w Jeleniej bo za 5 lat zostaną tylko slamsy i dziadki, którym zabraknie na autobus do Wrocławia.

Zawistnikom, zazdrośnikom i tym, którym się nie udało powiem: darujcie sobie Państwo nieudolną krytykę p. Piotra Iwańca. Takich Ludzi potrzeba temu Miastu. Oczywiście, że Panu Piotrowi należą się gratulacje, ale Komisji Konkursowej również - za dobry i wizjonerski wybór.

jeszcze SP8 poproszę...

Ludzie łatwiej zostać ministrem rządu niż dyrektorem szkoły. Sprawdźcie kryteria. A doradcą ministra albo członkiem zarządu spółki skarbu państwa to już po technikum można zostać. Więcej spokoju.

Pan Piotr, nie wiem, nie znam.. ale za to znam panią Marię z szóstki, widzę, że dalej będzie gnębić swoich pracowników.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.