Będzie cieplej i bardziej ekologicznie

Prezes JSM Mirosław Garbowski (po prawej) i marszałek Cezary Przybylski podpisali umowę.

Ponad 2 miliony złotych dotacji otrzymała Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa na termomodernizację budynków. Dla mieszkańców oznacza to oszczędności w zużyciu ciepła. – Znacznie zmniejszy się emisja dwutlenku węgla – podkreśla marszałek dolnośląski Cezary Przybylski.

Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego. JSM otrzyma 2 miliony złotych, a całe zadanie termomodernizacji będzie kosztowało 4,3 miliona złotych. Pieniądze pójdą na docieplenie budynków, remont dachów, wymianę okien, instalacji c.o. itp.

– Po trzyletnim okresie rozmów udało się spowodować, że spółdzielczość została zapisana jako beneficjent środków unijnych – podkreślił prezes spółdzielni Mirosław Garbowski. – Dzięki temu w znacznym stopniu przyśpieszymy i zrealizujemy termomodernizację zasobów naszej spółdzielni. Mieszkańcom trudno byłoby samodzielnie udźwignąć ciężar finansowania tego zadania.
Planowana jest termomodernizacja wieżowców przy ul. Sygietyńskiego 1, 3, 5 oraz budynków Kiepury 30 i 32, budynków JSM przy ul. Gałczyńskiego i przy ul. Curie Skłodowskiej 13.
– Według wyliczeń naszych służb, po jej wykonaniu w kieszeniach mieszkańców naszej spółdzielni zostanie około 3 milionów złotych – podkreśla prezes. Będą to oszczędności wynikające ze zmniejszenia zużycia ciepła.
– To ogromne przedsięwzięcie. Termomodernizacja spowoduje, że w ciągu roku zmniejszy się emisja dwutlenku węgla o prawie 400 ton – podkreśla marszałek dolnośląski Cezary Przybylski. – Myślę, że dla wielu z nas to niewyobrażalne.
Umowę w tej sprawie podpisano w środę (11 października) w siedzibie JSM.

Komentarze (11)

Warto na oszczędzanie energii wydawać pieniądze. Lobby węglowe wspierane przez rząd B.Szydło nie dba o rozwój energii odnawialnej ale na szczęście są jeszcze mądrzy samorządowcy. Brawo!!

..oby wam dobrze wykonali powierzona prace,gdyz u mojego
kolegii z lawki koscielnej,tak polozyli,ze pozatykali
klatki wentylacyjne i obecnie w jego mieszkaniu bardzo smierdzi plesnia.Trzeba uwazac na wykonawce,bo na przyszlosc bedziecie mieli taka tragedie jak przy szkolnej,gdzie beda chyba musieli usuwac wielkie "biale plyty" obecnie pokryte pasozytami-bakteriami

Tych ostatnich ze świeczką szukać.Termomodernizacja nie jest inwestycją w odnawialne źródła energii.Mieszkancy nie odczują w kieszeni oszczędności.Zadziala efekt wodnika-jak ludzie zaczęli instalować wodomierze i zaczęli oszczędzać wodę.to wodnik podniósł cenę wody i ścieków oraz wprowadził abonent.Tu podobnie zrobi były Pec obecnie chyba Eco energia.

Właśnie !, dlaczego jest tak, że wodą pitną spłukujemy goowna w kiblach ? to jest dopiero marnotrawstwo !!

BRAWO i to jest dobry kierunek!

To jest sprawiedliwość społeczna ? Pozostali musieli płacić za termomodernizację... Mieszkańcy z odrębna własnością płacą za piwnice, bo mają je wpisane w metraż mieszkania - w sytuacji kiedy ich sąsiedzi za darmo, na dziko użytkują po 4 piwnice !!!! Administracji to nie obchodzi. A pieniążki by były na różne rzeczy. Wystarczyłoby sprawiedliwie pobierać opłaty i amatorów darmowych piwnic, w których są graciarnie by nie było. Swoją drogą jak to jest, że JSM nie wie do kogo należą piwnice, nie obchodzi ich to ( podobno ciężko ustalić właściciela ), a jak to się ma do przepisów ppoż ??? Jak ktoś będzie przechowywać coś niebezpiecznego to tez nie ustalą...
WEŹ SIĘ PAN ZA TO PANIE PREZESIE !!!!!!!!!!

To jest artykuł o termomodernizacji, a nie o piwnicach.

poważnie....wow, bo nie doczytałem. Dzięki. Tylko jak płacę za termomodernizację - to płacę i za termomodernizację części wspólnych takich jaki piwnice, których rekordzista potrafi mieć u nas w bloku 5. A JSM ma to gdzieś - zajął sobie - to ma !!! Za darmochę, a co !!!

ciekawe kto mieszka w jednym z tych blokow.. ze nie bedzie musial placic za termomodernizacje.. pewnie znajomy krolika.. albo popropstu - wspolnik zlodzieja :)

Sama instytucja spółdzielni to złodziejstwo.

..Grenfeld Tower w Londynie,a bylo to tego roku w czerwcu,szybo sie spalil,a byl tak modernizowany i ocieplany
Zabobrzanskie bloki rowniez sa zagrozone ,gdyz ten material uzyty do ocieplania jest po prostu latwopalny

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.