Będzie kolejna trasa rowerowa

Będzie kolejna trasa rowerowa

Kolejny odcinek drogi rowerowej powstanie w Jeleniej Górze jeszcze w tym roku. Trasa rowerowa poprowadzona wzdłuż granicy Zabobrza i gminy Jeżów Sudecki nie będzie długa, ale będzie miała duże znaczenie w sieci rowerowych szlaków. 

„Budowa drogi rowerowej na Osiedlu Zabobrze wzdłuż granicy miasta z Gminą Jeżów Sudecki” - tak nazywa się zadanie, którego realizacja się rozpoczyna. Kilka dni temu dokonano otwarcia ofert na to przedsięwzięcie.
- Droga nie będzie długa – wyjaśnia Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry – to niespełna 1000 m traktu, ale bardzo ważna, jako fragment większej całości, to znaczy spięcia innych dróg rowerowych, element ułatwienia dojazdu do osiedla, ale też próba eliminowania z nowego obszaru „liniowych” zanieczyszczeń powietrza, powstających przez używanie samochodów.

Trasa nie będzie długa, ale szeroka – 4 m pozwolą na swobodną jazdę rowerami nawet grupek cyklistów. W kilku miejscach trzeba wykonać nasypy, w niektórych – oświetlić drogę.
W przetargu wystartowało aż sześć firm. Rozpiętość ofert jest spora, od niespełna 650 tys. zł do 1.282 tys. zł. W najbliższych dniach komisja przetargowa przedstawi prezydentowi koncepcję rozstrzygnięcia przetargu.

Komentarze (14)

Rowerowa stolica od zawsze była szklarska poręba, w ostatnich dziesięciu latach władze jeleniej góry wpadły na pomysł aby ściągnąć koncepcje promocji od szklarskiej( kij z tym ze kompletnie bez infrastruktury) ale za to podpisano umowę z maja wloszczowska. Maja dostaje kasę za to ze mówi wszędzie gdzie się da ze jest z jeleniej góry i jakie u nas są super warunki.

Świetnie, że droga powstanie. Z tym, że raczej nie w tyn roku (redaktor powinien zadać sobie trud i sprawdzić termin wykonania zadania-maj 2020 r. Ponadto szkoda, że na kilometrze mają być aż... 4 (słownie cztery) latarnie, 2 na początku (choć w tym miejscu jest oświetlenie drogi w kierunku Jeżowa i ul. Granicznej w Jeżowie) i 2 na końcu (tam ma się droga połączyć z drogą do pumptracku).

Zaraz się znają mózgi, które będą protestować przeciwko jazdą rowerami po jeleniogórskich ścieżkach rowerowych.

Po jakiemu ty piszesz, frędzlu niedomyty?

Wy najpierw skonczcie to co zaczeliscie a mianowicie PROMENADE NAD BOBREM.

Chyba od nowa muszą zrobić, a nie dokończyć. Połowa popłynęła z deszczem, a druga połowa zarosła chwastami.

Popłynęły to twoje resztki mózgu! Byłeś, przeszedłeś chociaż raz tą promenadę???? W którym miejscu zarosła, gdzie ją zmyło w połowie. Otóż polecam tam się udać, dzbanie jeden. I nic się nie zgadza z tym co napisałeś.

Ale oczywiscie za to dzieki

Jelenia Góra Rowerowa Stolica Polski. Ha ha ha, ciekawe ile z tej kasy poszło na budowę nowych dróg rowerowych a ile na pseudo reklamę a ile kasy poszło do prywatnych kieszeń. Niezły przekręt zrobili, a rowerowych dróg w Jeleniej Górze dalej jak na lekarstwo.

A co z dojazdem drogą krajową do Jeleniej Góry od Godzisza? Ten odcinek powinien już być zamknięty dla ruchu.

Proszę redaktora o bardziej szczegółową informację, gdzie ma być ta droga. Może mapka chociaż?

Ja bym prosi aby redakcja wyjaśniła pojęcie "sieć szlaków rowerowych", otóż interesuje mnie gdzie ona jest, może jakaś mapka? Bo z tego co mi się wydaje, to ani sieci ani szlaków to w Jeleniej za bardzo nie ma, jest za to tworzenie nowych miejsc parkingowych w centrum zamiast pasów rowerowych i skuteczne utrudnianie dostępu rowerom wszędzie tam gdzie utrudnić się da. To jest żenada i dramat!

No i co z tego, że powstaną nowe trasy rowerowe skoro pedalarze i tak zasuwają jezdnią, choć obok jest trasa rowerowa. Ale żeby jeszcze jechali prawym skrajem. Nie trzeba wlec się środkiem. Cholerni królowie szos.

Cena też ładna jak za 1km ;)
Szkoda tylko że te ścieżki są robione tak chaotycznie i niezbyt przemyślane, co przy droga z dużym natężeniem ruchu powoduje tylko kolejne zagrożenia.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.