Będzie nowa sygnalizacja świetlna na trudnym skrzyżowaniu

Będzie nowa sygnalizacja świetlna na trudnym skrzyżowaniu

Do 7 maja samorząd Jeleniej Góry oczekuje na oferty składane w przetargu, który ma wyłonić wykonawcę „przebudowy systemu sterowania ruchem sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulicy Wolności a Aleją Wojska Polskiego”. Zlecenie opisano jako zadanie w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, co nakłada na wykonawcę pewne dodatkowe zadania, ale też oznacza, że ma w pełni otwartą drogę do zaproponowania swoich racjonalnych rozstrzygnięć.

Wspomniane skrzyżowanie jest jednym z ruchliwszych w mieście, bo trzeba tam zainstalować łącznie 7 wielkich słupów, w tym dwa z wysięgnikami, odpornymi na silny wiatr 4 urządzenia video detekcji, 14 sygnalizatorów świetlnych, 4 kamery, i in. Sterowanie na tym skrzyżowaniu będzie musiała poprzedzić dokładna analiza (a wcześniej – pomiary) natężenia ruchu, osobno dla każdego dnia tygodnia, bo z doświadczenia wynika, że obciążenie ruchem i pieszych i pojazdów mocno się w poszczególnych dniach różni.

Komentarze (18)

Ale to jest przecież proste i jasne skrzyżowanie. Po co psuć coś co jest dobre ?

jak nie wiadomo o co chodzi to ...wiadomo.

Jak to PO co? Kasa misiu kasa. Mnie intryguje wymiana słupów na nowe. Czy stare już się nie nadają? Bedzie pewnie tak jak z ulicą Drzymały 15 razy remontowana. No ale co się sPOdziewać PO platfusach.

Najważniejsze że KODawa już ma 2% :)

Jakie są trudności na tym skrzyżowaniu? Ja nie widzę żadnych. Skręt w Al. Wojska Polskiego i jazda na wprost ul. Wolności do ul. Bankowej.

To wyrzucone w błoto pieniądze. Najniebezpieczniejsze skrzyżowanie jest przy baszcie.

Chciałam dać plusa, wyszedł minus.

Najczęściej to jest tak, że jak "trafi" się kolizja jakiejś vip-owskiej osobistości, to natychmiast przystępuje się do modyfikacji sygnalizacji itd. Przykładem niech będzie pewna jedna kolizja na ul. Chełmońskiego i natychmiast zainstalowano tam spowalniacze (obecnie w ogóle nie potrzebne, z racji zmiany kierunku ruchu)! A dla mnie, wystarczyło by zainstalowanie minutników, by nie trzeba było "zdążać" na zielonym, a faktycznie w rozpędzie przejeżdżać na żółtym....
P.S. A co planu synchronizacji świateł, zwanej "zieloną falą" w całym mieście - ech...

Najniebezpieczniejsze skrzyżowanie jest w centrum przy
baszcie, wiemy, bo mieszkamy w pobliżu. Kilka dni temu kolejny wypadek, tym razem zderzenie karetki z samochodem przewozacym drewno. Tam cały czas coś się dzieje, tam jest potrzebne lepsze rozwiązanie, może rondo?

Swoją stroną wykonawca jest już po cichu wybrany, a kasa do podziału.

Niedoceniacie debili. Będą się tłuc i tak, niezależnie od ilości światła i kosztów tych inwestycji.

Niech zrobią coś ze światłami i pasami koło Muzycznego radia na Wyszyńskiego bo tam jest tragedia nie raz był tam wypadek.

W czasach kryzysy po epidemii nie ma innych rzeczy na które można wydać pieniądze ? Potem się krzyczy o braku 50 mln w budżecie jak się wydaje bez sensu.

I jeszcze jedno - gdyby była tzw. zielona fala na całej długości ulic Wolności i Alei Wojska Polskiego, to wszyscy jeździli by przepisowo 50 km/h, bo nie opłacało by się pędząc, stać przy kolejnych czerwonych światłach! Problem "ciężkiej nogi" jednoznacznie rozwiązany, no i bezpieczniej! Genialne? Genialne!

Racja! To samo dotyczy ulic Bankowej, Wyszyńskiego, Podwala i Grunwaldzkiej oraz Al. Wojska Polskiego i ul. Sudeckiej.

Zajmijcie się skrzyżowaniem przy baszcie, nie ruszajcie organizacji ruchu na Wolności - Wojska Polskiego. Pieniądze wydacie tam gdzie nie należy wydawać.

Tyle lat za kółkiem. Prostszego skrzyżowania w Jeleniej Górze nie widziałem. Kształt litery Y, każdy skręt bezinwazyjny z przejściem dla pieszych. Nie ma, że skręcasz na zielonym, patrzysz czy z prawej nie jadą auta i z lewej nie idą piesi, jak skręt w lewo na Grunwaldzkiej w Osiedle Robotnicze. Ktoś tam u góry dba o to by społeczeństwo było coraz głupsze i niezaradne.

I będzie jak na Marcinkowskiego z Wolności, gdzie z wymianą zepsuli sprawne działanie sygnalizacji. Najlepsze jest to, że zmiana świateł na tym skrzyżowaniu pali się teraz całą dobę, po co? Np. o 2 czy 3 w nocy, gdzie praktycznie nie ma ruchu, musisz stać na czerwonym???? Co za idiota to wymyślił?

A może lepsze wrogiem dobrego, proponuję przyjrzeć się statystykom Wyjazd z ul.Mickiewicza do przecięcia ul.Wojska Polskiego - prosimy kolejny raz

Byłem dzisiaj (od dawna!) na ulicy Spółdzielczej, na odcinku "przemysłowa" i normalnie szok! Ruch tam, jak na Marszałkowskiej w Stolicy, sznury różnorakich pojazdów, w większości znacznie nie przestrzegających ograniczenia prędkości do 50km/h. Niewyczerpane źródło dochodu, dla rządowych służb ratowania budżetu...

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.