Będzie pięknie i kolorowo. Czy drogo?

Będzie pięknie i kolorowo. Czy drogo?

Blisko ćwierć miliona złotych będzie kosztował montaż dekoracji świątecznych w Jeleniej Górze w związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Czy to drogo? I co zostanie zrobione za tę kwotę?

Miasto rozstrzygnęło przetarg na to zadanie. Zwyciężyła firma Enea za kwotę 245 tysięcy złotych.

Zadaniem tej firmy będzie montaż elementów dekoracji, zapewnienie sprawnego ich działania a po świętach – demontaż i uporządkowanie terenu.
Dekoracje będą skupione w czterech miejscach miasta. Najważniejsze to Plac Ratuszowy i Plac Piastowski. W centrum Jeleniej Góry zostanie zamontowana m.in. 10-metrowa choinka, przewieszki świetlne o wymienach 4x1,1 m, gwiazdki świetlne, 65 świecących półksiężyców.
Na Placu Piastowskim stanie nieco mniejsza choinka – wysokości 7 metrów. Do tego będą dekoracje świetlne na słupach oświetleniowych oraz świecący napis „Wesołych Świąt”, który zostanie zamontowany nad wejściem do Parku Zdrojowego. Drobnych elementów dekoracyjnych będzie więcej.
Udekorowana choinka (8-metrowa) stanie też przy ul. Karkonoskiej w Jagniątkowie. Planuje się też szereg ozdób w Sobieszowie, m.in. na słupach oświetleniowych.
Udekorowane będą także słupy oświetleniowe na wielu skrzyżowaniach w mieście, m.in. na skrzyżowaniu Al. Wojska Polskiego z ul. 1 Maja a także Wojska Polskiego z Sudecką, Wolności, na skrzyżowaniu Al. Jana Pawła II i Różyckiego, Wolności z Podgórzyńską czy Rataja i Cieplicką.
Pozostaje pytanie, czy blisko ćwierć miliona złotych to dużo? Dla przykładu, w Gdańsku montaż iluminacji kosztuje podobnie – 235 tysięcy złotych. W Poznaniu – znacznie więcej bo blisko 3 miliony złotych. Tyle, że tam w grę wchodzi nie tylko montaż, ale i wykonanie elementów dekoracyjnych według ściśle określonego projektu. Inna sprawa, że to, jaki będzie ostateczny koszt zadania, wynika z przetargu. W Jeleniej Górze przystąpiła do niego tylko jedna firma – wspomniana Enea. Początkowo zaproponowała kwotę wyższą, niż przewidziało miasto (wspomniane 245 tys. zł), ale później skorygowała ją. Dla przykładu, w Gdańsku w przetargu startowały dwie firmy, w Poznaniu – też tylko jedna.

Komentarze (26)

Jak to się ma do kwoty przekazanaj mieszkańcom na potrzeby JBO.Tego typu zadanie winno wykonać MPGK w ramach swoich obowiązków.

Nie interesuje mnie to ,nie mam z czego się cieszyć,to że nazi puka do drzwi,ciekawe jaki temat będzie przewodni w szopkach . PIS z bojówkami obrzydził wszystkie wesołe swieta .

Udaj się do specjalisty, bo masz obsesję. Żebyś tylko komuś krzywdy nie zrobił, nie pogryzł czy coś.

"65 świecących półksiężyców" - szalejemy! Oświetlmy meczet! Nie mamy? Wybudujemy!

Tak jest co swietowac caly swiat sie smieje z faszystowskiej polskie niepodleglosci.
A ty popaprancu mozesz mi dawac minosuw ile wlezie pluje na two grob.

A do kogo ty zwracasz, tłuku? Pod górkę miałeś do szkoły i teraz się żalisz? "pluje na two grob"? chyba się nie pozbieram po tym strasznym ciosie...

Boże skąd ta cena?Czy 25 tyś zł nie jest właściwą kwotą?

Smutne jest to , że pod artykułem o ozdobach świątecznych w komentarzach pojawiają się nawiązania do polityki. To trzeba mieć chory łeb, żeby nawet tutaj rzygać polityką. Leczcie się co poniektórzy , bo to choroba i to psychiczna.

Smutne jest to że taką kwotę można by na bardziej szczytny cel przeznaczyć.Niech jeszcze ogłasza że zawiła uroczyście zapali lampki na choince pod ratuszem

[quote=Jacek w]Smutne jest to że taką kwotę można by na bardziej szczytny cel przeznaczyć.Niech jeszcze ogłasza że zawiła uroczyście zapali lampki na choince pod ratuszem[/quote]
Jacku, jak będziesz rządzić w następnej kadencji to postawisz swój szczytny symbol, a my w ciszy i domowej konspiracji cieszyć się będziemy z narodzin Jezusa.
Już zaczynam hodować domową, tajną choineczkę.

Najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem

Smutne jest to że taką kwotę można by na bardziej szczytny cel przeznaczyć.Niech jeszcze ogłasza że zawiła uroczyście zapali lampki na choince pod ratuszem

Też tak myślę jak CHOINA.

A kiedy się rozpocznie dekorowanie? Tydzień przed Świętami jak w zeszłym ROKU?

Nie, dwa miesiące przed świętami, tak jak w LIDLU!

.... a w portalu brukowca nj24, cisza o spotkaniu z najlepszym dziennikarzem śledczym w Polsce! Za to czerwone pismaki ochoczo merdając ogonem, w podskokach lansują bolszewika - agencinę Kwacha vel Stolzmana!

Z kim? Z dziennikarzem? Najlepszym? Śledczym? Poczekaj, bo widzę, że skończyły ci się leki! Już biegnę!

siostro Ojboli! Systematyczne bieganie na pewno dobrze Ci zrobi i ból minie. Proszę jednak o kilka rzeczowych argumentów w temacie red.Gadowskiego, a nie o lekach ...

Argument numer jeden: - Gadowski to "najlepszy dziennikarz śledczy w Polsce". Każde słowo jest fałszem (może oprócz "to"). Wszyscy padli ze śmiechu!

siostro Ojboli, "merytoryczna" dyskusja z Tobą to prawdziwa przyjemność - intelektualna uczta.

Poczytaj swoje wypociny rodem z przedwczesnych wytrysków braci Karnowskich, stylistyką przypominające zadowalanie prezia ręką i czytanie mu przy tym gazet z lat 70-tych. Idź do swojego "najlepszego dziennikarza śledczego" i wypłacz mu się w rękaw. Możesz mu też zrobić laskę.

..za moich czasow,gdy przyjechalem na Ziemie Odzyskane, moja Rodzina otrzymala choinke posadzona jeszcze za niemca

Mam nadzieje ,że dekoracji będzie więcej niż w zeszłym roku

W Sobieszowie będą świeciły ozdoby, a lampy to już nie muszą.

Nie ma środków w budżecie na oświetlenie .Znaczna część poszła lub pójdzie na dekoracje

O kulson!
Tyle piniendzy!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.