Będzie więcej miejsc parkingowych w Cieplicach

Będzie więcej miejsc parkingowych w Cieplicach

W pogodne wolne od pracy dni, w czasie licznych imprez organizowanych choćby w ramach Cieplickiej Wiosny bardzo trudno jest znaleźć wolne miejsce postojowe w uzdrowiskowej dzielnicy Jeleniej Góry. Wygląda na to, że w tym troku sytuacja może się poprawić. 

Zarówno mieszkańcy, jak i kuracjusze uznają, że jest potrzeba zwiększenia ilości miejsc parkingowych, z czym nikt nie dyskutuje. Tyle, że trudno jest w gęstej zabudowie znaleźć teren pod kolejne parkingi, tym bardziej, że rotacja pojazdów (ze względu na fakt, iż kuracjusze najczęściej parkują swoje auta na dłużej) jest niewielka.
- W najbliższych planach przewidujemy m.in. – zapowiadają organizatorzy ruchu – kilka rozmaitych działań w Cieplicach. W ramach porządkowania i spowolnienia ruchu, a także poszerzenia możliwości parkingowych do parkowania pojazdów będzie przeznaczona część ulicy Wazów i Wodnej, uporządkowany już został pod tę funkcję Plac Kombatantów, wprowadzono ruch jednokierunkowy z możliwością parkowania przy krawędzi jezdni na ulicach Staromiejskiej, Marysieńki Sobieskiej, Źródlanej i na części Placu Piastowskiego, na której dozwolony był ruch kołowy. Uzupełnione zostaną też znaki drogowe, kierujące pojazdu na nie do końca wykorzystywany parking między ul. Sobieszowską i Św. Jadwigi Śląskiej. Dla tych, którzy chcieliby zostawić swoje pojazdy na dłużej, niekoniecznie pod oknem własnego sanatorium przypominamy, iż w Cieplicach są dwa obszerne parkingi tuż za centrum, w tym przy ul. Podgórzyńskiej, obok Parku Norweskiego.
 

DSC_5377.jpg
DSC_5372.jpg

Komentarze (10)

W Cieplicach ma być uruchomiony niwy przystanek PKP.
Jest jeszcze wolne miejsce tylko zarośnięte ,wyrównać i zrobić parking strzeżony lub z parkomatami.

Pomysł za darmo.

Pomysł jak najbardziej dobry tylko ten teren należy do PKP.Tu może być problem.

Plac leży odłogiem przecież można wziąć w najem na 20 lat .

Całkiem spory parking jest na Staszica. Nie wiem tylko dlaczego zagrodzony i nie można tam parkować.

Bo to teren prywatny i nic miast do niego...

Codzienna dawka spalin, nie ocenione uczucie w uzdrowiskowej części miasta.

Z jednej strony miasto "walczy" że smogiem, z drugiej wpuszcza jeszcze więcej aut.
W Jeleniej jak zwykle jak w lesie.

a może by tak zwiększyć liczbę autobusów i połączeń? ile by się parkingów nie zrobiło, to będzie za mało. polak jak nie podjedzie pod drzwi sklepu czy urzędu to uznaje za dyshonor i zniewagę, że musi 30m przejść na piechotę.

Ciekawe ile będzie zakaz parkowania na ul sudeckiej widzę władze mają gdzieś ze mieszkańcy nie mają gdzie parkować

Przecież jest w Cieplicach wiecznie pusty z unijnej kasy zrobiony parking na Sobieszowskiej!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.