Bezczelnie oszukiwał ludzi

Sprzedał nie swoje samochody, wynajął komuś nie swoje mieszkanie. Lista przestępstw 37-latka jest dłuższa. Na szczęście, oszust został już zatrzymany przez policję.

– Mężczyzna od października do listopada dopuścił się w Jeleniej Górze co najmniej pięciu oszustw – mówi podinspektor Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. – 37-latek pod pretekstem zakupu, a następnie załatwienia formalności leasingowych wyłudził trzy samochody od mieszkańców Jeleniej Góry.

 

Były to vw polo, citroen berlingo i opel agila. Jak to zrobił? Właściciele dawali oszustowi dokumenty i kluczyki, niby tylko na krótko, i... tyle go widzieli. Mężczyzna sprzedał te samochody. Łączna wartość tych pojazdów to 35 tysięcy złotych.

 

To jednak nie wszystko. Oszust wynajął w Jeleniej Górze mieszkanie. Mieszkał w nim sam, ale w pewnym momencie podnajął je dwóm innym osobom, od których pobrał 3 tysiące złotych. Oczywiście z prawdziwym właścicielem tego mieszkania także się nie rozliczył.

 

Na szczęście, 37-latek wpadł już w ręce policji. Funkcjonariusze nie wykluczają, że może mieć on na koncie więcej podobnych przestępstw.

 

– Najprawdopodobniej w ten sam sposób oszukał kilku mieszkańców Wrocławia – mówi rzeczniczka policji.

 

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za oszustwa grozić mu może nawet do 8 lat więzienia.

Komentarze (2)

Nagroda Nobla. Bo i tak zaczynają rozdawać na prawo i lewo nagrodę nobla.

cwaniaczek

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.