Bezdomni pod lupą policji, straży i MOPS-u

Bezdomni pod lupą policji, straży i MOPS-u

Jeleniogórscy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi, pracownikami MOPS-u odwiedzili miejsca, w których zwykle przebywają bezdomni. – Wielu z nich niestety nie chce skorzystać z pomocy – informuje policja.

Akcja była przeprowadzona w środę (7 lutego). – Miała charakter pomocowy, ale miała także na celu zebranie informacji o miejscach przebywania osób bezdomnych – informuje podinspektor Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze. Odwiedzający informowali bezdomnych o możliwościach skorzystania z pomocy m.in. schroniska, ogrzewalni czy noclegowni.

Patrolowane były dworce, przystanki, pustostany, ogrody działkowe, węzły cieplne oraz inne tego typu miejsca. W kilku miejscach mundurowi wraz z pracownikami socjalnymi zastali osoby bezdomne, jednak nie wszystkie były zainteresowane skorzystaniem z oferowanej im pomocy. – W takich przypadkach pozostawiono im ulotki zawierające informacje o formach pomocy oferowanych przez miasto – dodaje E. Bagrowska. – Dwóch mężczyzn zastanych w pustostanach wyraziło zgodę na przewiezienie do ogrzewalni.
Jeleniogórska policja prosi mieszkańców o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których, życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury.

mops2.jpg
mops3.jpg
mops5.jpg

Komentarze (3)

bezdomny ze stacji pkp jelenia góra sobieszów, nie pijący

,,bezdomni to przewaznie mezczyni,nikt ich nie chce.Zaczelo sie od jablka w Raju,a przyczyna jedna - ewa

Durne komentarze, pseudokatolika.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.