Bieg Piastów wystartował w piątek

Prawie tysiąc dwieście osób wystartowało w pierwszym dniu tegorocznego Biegu Piastów. Dzisiaj najważniejszy bieg – na 50 kilometrów.

W tym roku organizatorzy dokonali zmian w terminarzu imprezy. W piątek odbył się bieg na 10 km a także biegi (a w zasadzie klasyfikacje) towarzyszące, m.in. bankowców, policjantów, górników, nauczycieli, żołnierzy, górników, straży granicznej itd.

Atmosfera jak zwykle była fantastyczna a warunki do uprawiania biegów bardzo dobre. Na wspólnym starcie stanęło około 1200 uczestników. Niżej podajemy wyniki.

Podium w biegu na 10 km zdominowali Niemcy. Zwyciężył Benjamin Seifert (czas 00:26:09) przed Tonim Escherem, który był o 9 sekund wolniejszy. Trzecie miejsce zajął Szwajcar Martin Furer, który miał 23 sekundy straty do zwycięzcy. Pierwszy z Polaków – Arkadiusz Ogorzałek (Nowa Ruda) był szósty. Bartosz Mirowski i Michał Skowron (obaj Jelenia Góra) zajęli miejsca odpowiednio 11 i 12.

Wśród pań najszybciej linię mety przekroczyła Aleksandra Fundanicz z Przemyśla (czas 00:33:04), druga była Czeszka Lenka Blazkowa (00:35:30) a trzecia – wrocławianka Barbara Maciulkiewicz.

W klasyfikacji leśników zwyciężył jeleniogórski radny Janusz Wojtas, w klasyfikacji nauczycielek druga była Jadwiga Niedbalska z Piechowic. Wśród żołnierzy zwyciężył Bartosz Mirowski a trzeci był Edward Bartkowiak (obaj z Jeleniej Góry). Najszybszym z medyków okazał się Tomasz Nowakowski ze Szklarskiej Poręby. Miasto pod Szrenicą ma też szybkich policjantów. Wśród kobiet w tej klasyfikacji zwyciężyła Maja Majer a wśród mężczyzn drugi był Stanisław Zawół. Zwyciężył Krzysztof Kopecki z Wojcieszowa. W klasyfikacji studentek trzecia była Nastazja Babska z Jeleniej Góry. W biegu straży pożarnej w zestawieniu kobiet zwyciężyła Magdalena Gorzycka a druga była Katarzyna Gorzycka (obie z Karpacza).

Dzisiaj natomiast najważniejsza część imprezy – prestiżowy bieg na 50 kilometrów klasykiem.