Biegacze z „Żeroma” wyruszają na Mistrzostwa Świata

Biegacze z „Żeroma” wyruszają na Mistrzostwa Świata

- Obiecujemy, że damy z siebie wszystko i że występ z białym orzełkiem na piersi doda nam skrzydeł – mówią biegacze na orientację z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze, którzy dziś (21 kwietnia) wylatują do Palermo na Sycylii, aby walczyć na szkolnych Mistrzostwach Świata.

Przypomnijmy, że uczniowie z „Żeroma” prawo startu na Mistrzostwach Świata, wywalczyli dzięki świetnym występom na ogólnopolskich mistrzostwach szkół. W zawodach, które odbyły się we wrześniu ubiegłego roku w okolicach Świętoszowa i Raciborowic jeleniogórzanie triumfowali w rywalizacji sztafet, w grupie starszej (skład sztafety: Bruno Pawłowicz, Tristan Samulski, Kacper Lach, Bartłomiej Zalewski, Wojciech Kruk) i w grupie młodszej (Jakub Jończy, Jakub Zalewski, Szymon Jurczak i Adrian Sobiński). Indywidualnie awans wywalczyła także jedyna dziewczyna w tym męskim gronie Gabriela Piwko. Dodajmy, że biegacze z „Żeroma” już dwa razy brali udział w uczniowskim championacie globu: w 2013 roku w Portugalii i w 2015 r. w Turcji.
Jak twierdzą ich opiekunowie Sylwia Żelazna i Roman Zieliński „zorientowani z Żeroma”, dzięki treningom w klubie MKS Paulinum, który na co dzień reprezentują, są dobrze przygotowani do występu na Sycylii. Forma sportowa to jednak nie wszystko, co było konieczne aby marzenie o wyjeździe do Włoch się spełniło. Dużym problemem było zdobycie środków na jego sfinansowanie. Koszt pobytu dziesięcioosobowej ekipy na Sycylii to około 37 tysięcy złotych. Pieniądze te udało się uzyskać dzięki uporowi opiekunów grupy. Ci pukając do wielu drzwi, znaleźli sponsorów, którzy zapłacili za przelot i pobyt uczniów na Sycylii. Niestety, mimo wysokiej rangi imprezy wyjazd jeleniogórzan jak i uczniów wchodzących w skład reprezentacji z innych ośrodków  nie otrzymał dofinansowania ani z Ministerstwa Sportu ani ze Szkolnego Związku Sportowego.
Jeleniogórzan we Włoszech czekają dwa starty w biegu długo i średniodystansowym. Trasy, które przygotowali organizatorzy są bardzo wymagające, z dużymi przewyższeniami. Nasi zawodnicy nie należą do faworytów, ale zapowiadają ambitną walkę o jak najwyższe miejsca. Trzymamy kciuki.

Komentarze (1)

Trzymamy kciuki!
Dziękuję Pani Sylwio za upór i determinację w zdobywaniu środków, aby dzieciaki mogły wystartować na mistrzostwach świata.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.