Bieganie na polanie rozpoczęte

Dobrze spisali się reprezentanci Karkonoszy Jelenia Góra Sporty Zimowe w „Zawodach otwarcia” w biegach narciarskich (styl klasyczny). Zawody odbyły się w weekend w Jakuszycach. Impreza ma rangę otwartych mistrzostw Dolnego Śląska.

Na pierwszym miejscu w kategorii juniorek rocznika 93-94 zawody zakończyła zawodniczka Karkonoszy Martyna Plucińska. Jej młodsza koleżanka Alicja Wróblewska była trzecia w kategorii juniorek r. 95-96. W tej samej kategorii jako piąta metę minęła Aleksandra Oreszczuk z Karkonoszy, a przed nią była Anna Kalina (UKA Jedynka Lubawka).

Świetnie spisali się juniorzy z rocznika 93-94: Piotr Skowron był trzeci a Adrian Cheba – piąty. W kategorii seniorów zwyciężył dobrze znany miejscowej publiczności Tomasz Kałużny – jeleniogórzanin reprezentujący barwy LKS Poroniec. Wojciech Smykowski z Karkonoszy był piąty.

Reprezentanci miejscowych zdominowali rywalizację w kategorii chłopców (r. 97-98). Z pięciu pierwszych miejsc aż cztery wywalczyli zawodnicy Karkonoszy. Zwyciężył Michał Skowron przed Adrianem Gromyko. Czwarty był Mateusz Opała a piąty Marcin Sołek.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła Monika Burdelak ze Śnieżki Karpacz. Laura Majkowska (Olimpijczyk Sosnówka) była piąta.