Biegli badają okoliczności tragicznego pożaru w Szklarskiej Porębie

Fot. Lwówek na sygnale

Przez cały weekend biegli z zakresu pożarnictwa oraz prokurator badali okoliczności tragicznego pożaru dawnego domu wczasowego "Polon" w Szklarskiej Porębie. 15 lutego zginęły w nim cztery osoby.

- Nie jesteśmy teraz w stanie stwierdzić, kto zginął – mówi prokurator Piotr Pietrykiewicz z Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze.

-Dopiero badania DNA pozwolą na ustalenie płci i tożsamości ofiar – dodaje prokurator.

Biegli z zakresu pożarnictwa badają okoliczności pożaru. Po zakończeniu ich prac, będzie wiadomo, czy przyczyną wybuchu ognia było zaprószenie czy podpalenie. Na razie jest za wcześnie na jakiekolwiek stwierdzenia.

Jak informowaliśmy, do pożaru doszło 15 lutego przy ulicy Górnej. Płonął pustostan, w którym dawniej mieścił się dom wypoczynkowy „Polon". Pożar zniszczył dach oraz górne kondygnacje domu.

- Na poddaszu strażacy znaleźli ciała czterech osób – mówi mł. kpt. Krzysztof Zakrzewski, rzecznik komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. Budynek był od dawna nieużytkowany. Nie miał prądu, wody, gazu.

- Od kilkunastu lat był własnością osób prywatnych – mówi burmistrz Szklarskiej Poręby Mirosław Graf. Właściciele nie mieszkają w Polsce. Pozostawili budynek bez jakiegokolwiek dozoru. Samorząd nie ma z nimi kontaktu.

Prawdopodobnie w ruinie dawnego domu wczasowego zamieszkali bezdomni i to oni są ofiarami pożaru.

Komentarze (3)

Na mapie Szklarskiej w googlach jest przy Polonie napis:" Działka na sprzedaż Ośrodek Polon okazja". Czy znowu stary budynek komuś przeszkadzał?

Te 4 osoby, które tragicznie zmarły, mogły żyć. Niestety, pozabijane były drzwi i okna budynku. Nie mieli jak uciec.

Burmistrz Mirosław Graf powinien kontrolować gdzie bezdomni śpią w Szklarskiej Porębie. Graf jednak nie ma czasu myśleć o bezdomnych ponieważ wycina chętnie drzewa - przykładowo w ostatnim czasie wyciął wszystkie drzewa przy dworcu PKS w Szklarskiej Porębie Górnej.
Dzięki temu mamy w naszym mieście zabójczy smog.

Nie oceniamy jak nie wiadomo co się tak naprawdę stało.. zanim prawde usłyszą bliscy Nie Wybierajcie presji na tych którzy jej dociekają....

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.