Biegowa niedziela pod Karkonoszami

Sprawna organizacja, dobra frekwencja, niepowtarzalna, radosna atmosfera, widokowa górska trasa, słoneczna wymarzona pogoda, malowniczy start i finisz w Parku Zdrojowym – tak najkrócej można podsumować biegową niedzielę (7 kwietnia) pod Karkonoszami.

- Kolejna, siódma edycja największego biegu ulicznego w zachodniej części Dolnego Śląska znów dowodzi, że przeprowadzka do Cieplic Zdroju i postawienie na piękną, widokową trasę było dobrym pomysłem. „Białe” Karkonosze doskonale wywiązują się z promocyjnej roli biegu. W jeleniogórskim biegu pojawiło się więcej uczestników z innych rejonów Polski oraz zawodników zagranicznych – podkreślił Bolesław Kozłowicz.

Półmaraton Jeleniogórski w czasie 1:11,25 godz. wygrał Ukrainiec Paulo Veretskij (LKB Rudnik) przed Polakami Kamilem Mikosiem (Karkonosz Running Team) i Damianem Rutą (Nike Running Team). W klasyfikacji open kobiet puchar i czek otrzymała reprezentantka Ukrainy Valentyna Kiliarska (LKB Rudnik). Druga była Anna Zaczyńska (Drużyna Szpiku KGHM), trzecia Karolina Sawiniec.

Na dystansie 10 kilometrów triumfował Jakub Kulesza (Sport&Triathlon Club Jelenia Góra). Jego czas 34:37 min. Zwycięzca wyprzedził Leszka Kononowicza i Marcina Pawłowskiego (OLAWS Złotoryja). Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Teresa Krajewska – Wiśniak (Karkonosz Running Team), drugie Karolina Jankowska (23 Śląski Pułk Artyleryjski), trzecie Monika Lachowska (KB Bolesławiec).

Wręczono nagrody w klasyfikacji open na obu dystansach i w kategoriach wiekowych oraz drugi rok z rzędu w specjalnej kategorii dla rodziców z wózkami. Zwyciężyli mama Paulina Dacyszyn i tata Adrian Skuratko. W półmaratonie najlepszym teamem okazał się Karkonosz Running Team, rywalizację drużyn na 10 km wygrał 23 Śląski Pułk Artyleryjski.