Biorą się za „okrąglaka” w Sosnówce

Biorą się za „okrąglaka” w Sosnówce

To jeden z najoryginalniejszych obiektów w okolicy. Jest wyeksponowany, bo stoi tuż przy drodze. Wielu turystów jadących przez Sosnówkę zadaje sobie pytanie, co to jest? Niektórzy „zwiedzają” dziwną budowlę. Za kilka lat będą mogli w obiekcie zamieszkać. Nowy właściciel planuje urządzenie tutaj hotelu.

 

„Okrąglak” to oryginalna pamiątka po PRL. Szczęśliwcy, którzy kilkadziesiąt lat temu dostali skierowanie na wczasy pracownicze i wypoczywali w Sosnówce w pobliskich ośrodkach wczasowych, to tutaj właśnie mieli zorganizowane posiłki. Od dłuższego czasu obiekt niszczeje. Teraz „okrąglak” ma nowego właściciela, przedsiębiorcę z Górnego Śląska. Już w ubiegłym roku rozpoczął porządkowanie terenu i pierwsze prace zabezpieczające w samym obiekcie. - Niedługo te prace będą kontynuowane, biznesmen czeka tylko na wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Będzie tutaj obiekt hotelowy – mówi Mirosław Kalata, wójt Podgórzyna. Jeśli powiodą się plany inwestycyjne i w Sosnówce powstaną w najbliższych latach narciarskie trasy zjazdowe i wyciągi kanapowe, z obłożeniem obiektu nie powinno być problemu.

okro.jpg

Komentarze (20)

Fajniuchne to, nawet nie wiedziałem że takie coś jest niedaleko Jelonki

A może byś tak wylazł z domu? Jeszcze wiele innych "takich cosiów" nie zobaczysz,jeżeli będziesz się gapił tylko w ekran smartfona.Widziałeś kiedyś Karkonosze "lajf na żywo"?

wielu innych takich cosiów nie zobaczy nawet jak przejdzie na piechotę całą kotlinę, bo ich po prostu nie ma. to jest unikat w naszym regionie. zajmij się czymś pożytecznym.

Jeśli ktoś chce znać prawdę, to z tymi wyciągami to będzie tak samo jak w Kowarach. Czyli, przez kilkanaście lat będą o tym trąbić i trąbić i będzie jedno wielkie NIC!!!!!!

Powiedzmy za 5 lat będziecie mogli przeczytać ten komentarz i sami się przekonacie że miałem rację.

Fajnie ze za komuny nie wszystko bylo oparte liczeniu kosztow. Inaczej takie ciekawe architektonicznie i oryginalen obiekty by nie powstaly. Dobrz ze znalazl sie ktos kto tknie w to nowego ducha. Miejmy nadzieje ze glowna forma budynku zostanie zachowana.

W epoce dzikiego kapitalizmu w Ameryce wszystko było oparte na liczeniu kosztów i lokowaniu kapitału tam gdzie przyniesie największy zysk. I zapewniam, że powstawały wówczas jeszcze ciekawsze architektonicznie i bardziej oryginalne obiekty.

A ten budynek też kupił teraz ktoś liczący na zysk. Inaczej stałby dalej pusty i niszczał...

Z samym obiektem bardzo dobrze, że ktoś się nim zajął, obojętnie co chce tam urządzić. W Polsce niestety jest tendencja do zapuszczania oryginalnych i interesujących obiektów, za którymi nieraz stoi ciekawa historia. Wieża na Strzeleckiej Górze w Cieplicach, Zamek Henryka obok Zbiornika Sosnówka, Pałac w Bobrowie, pomnik Wilhelma III na Wielkim Szyszaku, budynek na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Matejki w Jeleniej Górze itd itd. W znakomitej większości są to zarośnięte i zaniedbane ruiny, a powinny stanowić elementy tej "turystycznej stolicy Karkonoszy".
Co do wyciągów i tras zjazdowych to płonne nadzieje. Władze nie potrafią w rozsądnym terminie skończyć 1km drogi na odcinku Podgórzyn - Sosnówka, a co dopiero wymagać zbudowania tak "skomplikowanej" infrastruktury narciarskiej.

Pytnie do Wójta: Ile kosztuje NAS codzienne polerowanie jąder sztucznego Muflona????? (Podgórzyn blok przy Nowej 1). To, że Gajowy Ma-r*** ma specyficzny stosunek do rogowacizny, to nieoznacza, że codziennie będą marnowane Nasze pieniądze...

Wreszcie ten relikt socjalizmu ma szansę zostać właściwie wykorzystany.Trzeba jasno powiedzieć że plan Balcerowicza tego szkodnika , przyczynił się tego co jest . Dobrze że teraz ,, reformuje''Ukrainę ,niedobrze że są ludzie którzy jeszcze wierzą w PO-munistyczne metody reform!!!

super, powinni się jeszcze zainteresować niszczejącym obiektem koło Straży też w Sosnówce i stworzyć bazę noclegowa blisko zalewu lub np. mieszkania chronione dla osób starszych

Gdzie jest OBIECANE Rondo imienia Kuzki-Balbinki?????

Wójt jest za skromny żeby się chwalić, że Pałac Kultury też przenoszą do Podgórzyna

Wszystko OK, tylko do tego potrzeba jeszcze śniegu, Panie Wójcie.

Śnieg można dowieźć, turystów zakwaterować w pobliżu lecz cietrzewi i żabek biało*ipek nie wysiedlicie. Ekoterroryści znajdą jeszcze piździołka siwego a inwestycja odejdzie w niebyt histori podobnie jak wyciąg saniowy w Dolinie Kozackiej, linia kolejowa na Śnieżkę albo wioska alpejska na Równi pod Śnieżką. Polska to dziki kraj.

Człowieku co ty wygadujesz. Powód jest zupełnie inny, że nic się nie dzieje i nie będzie działo w gminie. A ty to dobrze wiesz bo jesteś z gminą blisko, więc nie pisz g****ch usprawiedliwień

Wreszcie rewelacyjny obiekt. Na szczęście zdążyłem zwiedzić miesiąc temu.

jak biznesmen dostanie warunki zabudowy to się może grubo zdziwić
POLSKA

Do Lokal | 22 kwietnia, 2017 - 12:19
Nie wie chłopczyk jak było i jest w Kowarach ?
Nie słyszał jak było we Świeradowie ?
Nawet w waszej gminie nie mieszkam i mi to powiewa kalafiorem.

"„Okrąglak” to oryginalna pamiątka po PRL."
I właśnie przez takie podejście, piękne i unikatowe zabytki modernistyczne, wzbudzają w polakach negatywne odczucia. Jest to jeden z nielicznych budynków modernistycznych w naszym rejonie, oby rewitalizacja doszła do skutku. Na szczęście ślązacy doceniają ten nurt w architekturze i cieszę się, że wpadło to w ich ręce.

Byłem tam na dyskotece 30 lat temu . Czadowo było,tylko mieliśmy problem jak wrócić póżną nocą na zabobrze - taka sytuacja.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.