Borowy Jar wysprzątany

Fot. UM Jelenia Góra

To już tradycja. Zbieranie śmieci w Borowym Jarze przed majówką stało się pięknym zwyczajem. Szkoda wielka, że wciąż bardzo potrzebnym. W ramach Światowego Dnia Ziemi w dniach 25 i 26 kwietnia od stóp Wzgórza Krzywoustego w Jeleniej Górze do Jeziora Modrego w Siedlęcinie, porządkowano ścieżki spacerowe i brzegi rzeki Bóbr.

Borowy Jar to cenny i malowniczy obszar, leżący na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Bobru. Jar rozciąga się od stóp Wzgórza Krzywoustego w Jeleniej Górze do Jeziora Modrego w Siedlęcinie. Na terenie Borowego Jaru, wzdłuż rzeki Bóbr znajdują się ścieżki pieszo-rowerowe, które są użytkowane przez mieszkańców i turystów odwiedzających Kotlinę Jeleniogórską. Częste zmiany poziomu wody, nieregularne koryto rzeki oraz naturalnie zarośnięte brzegi, sprzyjają zatrzymywaniu się i gromadzeniu śmieci.

Coroczne porządkowanie wyjątkowo urokliwej trasy spacerowej wydaje się wciąż konieczne. Dowód to zebrane także w tym roku dziesiątki worków odpadów. Przykre, że wciąż mamy problem z zabieraniem swoich śmieci, że niefrasobliwie pozostawiamy w parkach i lasach opakowania, butelki i inne odpady. Akcja sprzątania Borowego Jaru łączy edukację z działaniami praktycznymi, tak aby rozwijać świadomość ekologiczną mieszkańców. Miejmy nadzieje, że nadejdzie taki czas, kiedy akcja stanie się niepotrzebna.

Uczestnicy akcji:Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział Jelenia Góra, Miasto Jelenia Góra, Gmina Jeżów Sudecki, Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze, Związek Gmin Karkonoskich, Areszt Śledczy w Jeleniej Górze, Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze, Straż Miejska w Jeleniej Górze, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, Dolnośląski WOPR Oddział Jelenia Góra, Grupa Karkonoska GOPR, Koło Łowieckie Muflon, Polski Związek Wędkarski w Jeleniej Górze, Państwowe Gospodarstwo Wodne WODY POLSKIE,  Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., Stowarzyszenie "Jeleniogórska Promenada Bobru", Gościniec Perła Zachodu.

a.jpg
a1.jpg
a2.jpg
a4.jpg
a5.jpg
a6.jpg
a7.jpg

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.