Brakuje 700 tysięcy złotych

Brakuje 700 tysięcy złotych

O tyle mniejszą subwencję otrzymał Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Szklarskiej Porębie. Wicestarosta Paweł Kwiatkowski uważa, że to błąd pracownika. Starosta Anna Konieczyńska z kolei mówi, że za to niedopatrzenie odpowiada... wicestarosta. Czy uda się tę odzyskać pieniądze?

Skąd taka różnica? Paweł Kwiatkowski tłumaczy, że błąd popełniła pracownica ośrodka, która przekazała błędne informacje do starostwa o liczbie uczniów. Wyszło, że jest o 14 uczniów mniej. Z kolei pracownica starostwa, która składała dokumenty do Ministerstwa Edukacji Narodowej, nie zorientowała się, że otrzymała błędne informacje. Przełożyło się to w konsekwencji na mniejszą subwencję z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Różnica nie jest mała, bo wynosi około 700 tysięcy złotych (subwencja na ucznia w ośrodkach wychowawczych jest wyższa niż w zwykłych szkołach).

– Mamy możliwości formalne, żeby wystąpić o odzyskanie tych pieniędzy z rezerwy MEN. Wydział i zarząd prowadzą działania, by złożyć taki wniosek i te pieniądze odzyskać – powiedział P. Kwiatkowski. Dodał, że powinno to być formalnością. Pracownica, która składała dokumenty, zwolniła się sama.
Starosta Anna Konieczyńska z kolei mówi, że wyciągnęła konsekwencje służbowe wobec dyrektora wydziału oświaty i wobec wicestarosty. – Ta subwencja jest jedną z najistotniejszych rzeczy, nad którymi powinien skupić się wydział oświaty – mówi.
Starostwo wciąż spłaca niesłusznie naliczoną subwencję za lata 2010-2011. Dotyczy ona m.in. właśnie ośrodka w Szklarskiej Porębie. Łącznie jest to kwota 4,8 miliona złotych. Starania o umorzenie przynajmniej części tej kwoty zakończyły się niepowodzeniem, ministerstwo zgodziło się jedynie na rozłożenie jej na raty.

Komentarze (20)

Moje szkole i kościół liczba ale mam czas tylko jelenia Góra

A Pani Starosta nie poczuwa sie do winy ze zle nadzoruje swoich pracownikow woli podrozowac za granice niz pilnowac spraw w starostwie niech sie podda do dymisji albo niech rada ja odwola poki jest jeszcze czas

Adel pogadaj z radnym Pokojem niech pomyli sie w glosowaniu

Skąd pieniądze to dopiero w środę że rozumiem

Za co bierze pensję pan dyrektor ośrodka?Ale to tak jest jak dyrektorami zostają nauczyciele i zarządzają milionowymi budżetami nie majac o tym specjalnego pojęcia.

Nie gadamy dr to źle błąd liczba mapa dziękuję. Moje pracy profesjonalne to wiem.nie chce pensja milion to nigdy

A co robi w STAROSTWIE niejaki Sylwester Urbański? Potraficie tylko oskarżać albo Starostę albo Wicestarostę. Pogonić do roboty albo z Urzędu leni.

Ja tak pamiętam data pokaż spotykać się Ania pałac lotnicza miłość czas krótki dziękuję pojadę do najwyższej w góry na wieczór

Ja nie wiem to działa potrafi

Ja sam liczba i szkole to tajemnice ale nigdy po co urząd

Ja plan tajemnice funkcji kościół ale było brak 4

Piątek rano 6.20 do wlen kościoła a potem jaganitki kościoła 9 po cametrz mometa pięknie biały róża i podgrzrewaczy ale blisko teatr słynne matka Boga

Sobota połowa na wieczór niedziela najwyższy w góry 1603 do pa

Ja było już zapisz szklarska Poręba kościoła

Łoj Sylwester dał ciała.

- czytalem,ze pieniadze rozpalaja wyobraznie wielu,szczegolnie jesli mowimy o srodkach panstwowych.

Starostwo już spłaciło subwencje za 2010 i 2011 rok.

14 wychowanków za 700 tys. złotych czyli 50 000 zł na łeb. Do roboty to pogonić niech zarabiają na swoje utrzymanie. A za 700 tys. zbudować ścieżki rowerowe dla normalnych.

Zenek zrob sobie 500+ to nie bedziesz zazdrosny o te 700zl...

Nawet nie wiesz o czym piszesz...tam przebywa normalna młodzież z rodzin patologicznych , są ciężko doświadczeni przez los a jak ciężko się nimi zajmować to druga sprawa
i nie dziwię się że subwencja jest wyższa niż dla innych placówek oświatowych - ale teraz taka moda bardziej akceptuje się pieniądze na schroniska dla zwierząt niż dla ludzi

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.