Brakuje policjantów – kolejny apel

Brakuje policjantów – kolejny apel

Wciąż są wakaty w jeleniogórskiej policji policji. – Nabór trwa w sposób ciągły – odpowiada podinspektor Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy jeleniogórskiej policji. I zwraca się z apelem do chętnych, by składali dokumenty. Dlaczego, mimo kolejnych ogłoszeń, nie ma zbyt wielu chętnych?

W jeleniogórskiej policji jest około 30 wakatów, ale nie jest to wyjątkowa sytuacja. Praktycznie w każdej komendzie są wolne miejsca. Dlaczego ta praca nie cieszy się powodzeniem? Najważniejsza sprawa to zarobki. Trudno jednoznacznie określić pobory policjantów, wiele zależy od stażu i wydziału, w którym pracują. Kandydat, który dopiero przeszedł procedurę kwalifikacyjną (m.in., badania psychologiczne, test sprawnościowy), podpisuje umowę i kierowany jest na półroczne przeszkolenie do jednej z ogólnopolskich szkół policyjnych. Zarabia w tym czasie około 1800 złotych na rękę. To mało, ale zwierzchnicy przekonują, że w tym czasie koszty jego życia są mniejsze. W szkole policyjnej ma zapewniony wikt i opierunek. Tyle, że nie każdego taka argumentacja przekonuje, zwłaszcza tych, którzy mają rodziny na utrzymaniu.

Nabór trwa w sposób ciągły, ale komendant wojewódzki wyznaczył kilka terminów przyjęć. 2 lipca ma zostać przyjętych 70 osób, 24 września o 10 więcej a na koniec grudnia – sto osób. Łącznie do dolnośląskiej policji ma zostać przyjętych w tym roku około 300 osób.
Wymagania? Między innymi polskie obywatelstwo, nieposzlakowana opinia, zaświadczenie o niekaralności, co najmniej średnie wykształcenie, odpowiednia zdolność fizyczna i psychiczna do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej.
Zainteresowani wstąpieniem w szeregi jeleniogórskiej policji mogą składać dokumenty w Zespole Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze od poniedziałku do piątku (od 7:30 do 15:00 ). Szczegóły dotyczące naboru można uzyskać pod numerami telefonów- 75/75-20-124, 75/75-20-224.
 

Komentarze (20)

Brakuje kandydatów na policjantów, pielęgniarki tylko nie brakuje na radych, posłów, senatorów, misiewiczów.
Zagonić terytorialsów do słuzby.

wiadomo, od kandydatow na policjantow wymaga sie wiele. radnym czy senatorem moze zostac kazda qurva.

Zapominamy o tym, że czasami trzeba służyć "normalnym posłom". Legitymować protestujących czy zadającym niewygodne pytania. Nie każdy jest to w stanie robić za pieniądze.

I bardzo długo jeszcze będzie brakować do pracy nowych policjantów, ci którzy już tam są to widzą jak w sądzie jeleniogórskim kradną i robią przekręty, cała Jelenia Góra o tym już trąbi, bo robią to już oficjalnie. Bez żadnego wyroku traktują morderców drogowych tylko i dlatego że to rodzina lub najlepszy kolega. Pytanie gdzie jest policja?, która widzi i nie grzmi. Jak można iść do pracy do policji gdy takie tam szopki są odstawianie, nikt mądry do pracy z takimi ludźmi pracować nie pójdzie.

Smutna prawda. Ten system zgnił i bez rewolucji nie uzdrowi się sam. Mi się wydaje, że ludziom już nie zależy. No bo jak oczekiwać dobra od polityków - ludzi najbardziej leniwych i podłych.

jakie trzeba spełniać warunki ,żeby zostać policyjnym technikiem ?

Nie ma czegoś takiego, że sobie wybierasz wydział i stanowisko. Każdy po przyjęciu do policji zostaje zwykłym szeregowcem od interwencji. Dopiero z czasem są przesunięcia na inne stanowiska, ale trzeba mieć niezłe chody, żeby jakoś wpłynąć na to, gdzie cię przesuną.

Trochę żyję na tym świecie i o wakatach w policji, ogólnie nie tylko jeleniogórskiej słyszę od co najmniej 20 lat.

przy tej dobrej zmianie ,do policji ida tylko ci co maja śieczke zamiast mózgu

"śieczkę"? W sam raz dla ciebie...

Zabrać 500+ i znajdą się ludzie do pracy.

Upały Ci szkodzą?Co ma 500+ do wakatów w policji?Trzy lata temu nie było 500+ i też były wakaty w policji, kilka tysięcy w skali kraju i 5 lat temu i 10 i 20 lat temu też.

Gdzie te czasy, aby dostać się do policji trzeba było mieć dobry "plecak", do szkoły w Szczytnie plecak to minimum komendant wojewódzki, i to dobry komendant, zasłużony.

W pizzeri jako dostawca mozna zarobic ok 2tys oczywiscie na czarno:)

PiS rozkłada polską gospodarkę. Zamiast podnieść pensje tym co chcą pracować rozdaje pieniądze. A teraz kolejne 300 zł na wyprawkę. śmieją się rodzice i uczniowie. Będzie na doładowanie do telefonów i pizzę. A cyrkla i linijki i tak nikt nie kupi. Hipokryzja PiS sięga dna. Zacznijcie płacić ludziom za pracę i tym którzy chcą pracować a nie za to że tylko są i głosują na PiS.

apel by wstępować do policji? apel? dżizas, jakie to żałosne... a - moim skromnym zdaniem - wystarczyłoby załatwienie dwóch spraw, by młodzi, sensowni ludzie chcieli SŁUŻYĆ w policji:
1. KASA. godna pensja dla młodych policjantów, na początek 3 tys pln netto, bo to qurła ciężka robota z codziennym kontaktem z ciemną stroną mocy, a nie lajtowe pierdzenie w stołek w spółeczce skarbu państwa z polityczno-łóżkowo-kolesiowskiego nadania.
2. ETOS. policja ma być PAŃSTWOWA a nie PARTYJNA: zaprzestanie używania policji jak partyjnej dzivki (obecnej partii u władzy i każdej innej partii, która przyjdzie po pisie) - skończyć z ochroną przez policję prywatnych imprezek, jak miesięcznice smoleńskie (no przynajmniej te już chyba mamy z głowy), przestać spisywać uczestników protestów wobec obecnej (i przyszłej) władzy jak pospolitych bandytów, itp. nękania opozycjonistów - patrz wynoszenie Frasyniuka jak za czasów stanu wojennego;
policja nie powinna się też ośmieszać każąc szeregowym policjantom darcie papierków na confetti do zrzucania z helikoptera na cześć przyjazdu jakiegoś partyjnego kacyka.
PROSTE?

Dzięki wcześniejszym emeryturom i 500+, mamy 2 miliony najemnej siły roboczej z Ukrainy .

1800 na rękę za narażanie życia.
Na kasie w markecie lepiej płacą.

W biedronce masz 2600 na rękę .Niedziele i święta wolne.
W policji z tymi wszystkimi niedogodnościami to powinni płacić przynajmniej 5tys.

Wstyd jest być policjantem. Banda naciągaczy służących do napełniania pustego budżetu.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.