Brzydzę się polityką, ale ona mnie dopadła

Brzydzę się polityką, ale ona mnie dopadła

Rozmowa z Anną Marią Konieczyńską, liderką protestów przeciwko orzeczeniu TK Julii Przyłębskiej

- Ta drobna blondynka na czele kilkutysięcznych marszów, jakie trzykrotnie przeszły przez Jelenią Górę, to pani?

- Tak, to ja.

- Czym zajmuje się Pani na co dzień?

- Od kilku lat zajmuję się nieruchomościami, przede wszystkim mieszkaniami pośrednicząc w ich zakupie oraz aranżując finansowanie kredytowe dla klientów. Obecnie przygotowuję proces sprzedaży mieszkań w Osiedlu Młynówka, które powstanie w samym centrum Jeleniej Góry.

- Skąd się pani wzięła w miejscu lidera, skąd tak duże zaangażowanie?

- Nigdy nie pomyślałabym, że się w cokolwiek takiego zaangażuję. Od dziecka obserwowałam politykę, tę na poziomie samorządowym i widziałam, że to samo zło, podłość i brak jakichkolwiek zasad moralnych. Kiedy moja mama startowała na wójta gminy Jeżów Sudecki jej kontrkandydat o poglądach prawicowych, rozsiewał plotki, że jestem satanistką. Mówili o tym nawet na mszach niektórzy księża, rozdawali ulotki. To było obrzydliwe kłamstwo, niegodne ani chrześcijanina, ani po prostu przyzwoitego człowieka. Miałam wtedy 15 lat. Byłam młodą, naiwną, wierzącą w dobro dziewczyną. To był dla mnie wielki szok, że tak można postępować, atakować. Ktoś o słabszej psychice mógłby tego nie wytrzymać, ale prawicowy kandydat takimi drobiazgami się nie przejmował. Bardzo długo mnie to trapiło, ponieważ wywołano we mnie wyrzuty sumienia, że jestem… że istnieję… że przeze mnie moja mama przegrała. To było równo 10 lat temu. Ostatnio podszedł do mojej mamy „wyznawca” PiS i powtórzył bzdury wygłaszane przez liderów tej partii, że protesty były przygotowywane od lat. Odpowiedziała na to, że jeśli chodzi o jej córkę, to rzeczywiście do dzisiejszej aktywności prawicowy aparatczyk zaczął mobilizować mnie 10 lat temu. I jest w tym cała prawda. Dzięki nim jestem teraz w tym miejscu.

- Jak to się stało, że to pani stała się głównym organizatorem protestów?

- W czwartek, w dniu, w którym ogłoszono tak zwany wyrok tzw. trybunału siedziałam do późnej nocy, przeglądałam informacje, wiadomości. Wściekłość we mnie narastała. Maksymalne wkurzenie. Sama nie wiem, dlaczego i po co założyłam grupę na Facebooku, bo nigdy tego nie robiłam. To był impuls. Grupę nazwałam „Spacer Wolności”. Myślałam, ze będzie to miejsce, gdzie będę wstawiać posty lub informacje. Po kilku godzinach grupa liczyła 200 osób, po kolejnych pięciu – 800. Dzisiaj liczy 5 000 wspaniałych, zgranych osób, którym jestem bardzo wdzięczna za wszystko. Potem odbyły się protesty… Jak szacujemy, na każdym pojawiało się od 4 do 6 tysięcy osób.

- Z tego co pani mówi wynika, że jeleniogórski protest jest zupełnie oddolny i nie ma swojego początku w Ogólnopolskim Strajku Kobiet, jak mogłoby się wydawać.

- Tak. Od początku strajków walczę o wolność. Dopiero potem OSK się ze mną skontaktował. Marta Lempart ma teraz tyle na głowie, że trudno się do niej dostać. W każdym razie współpracujemy i na pewno będziemy koordynować nasze działania.

- Kilka dni temu wydała pani rodzaj komunikatu o policji, która miała zadeklarować określone zachowanie...

- Komunikatu? Przed pierwszym marszem skontaktowałam się z policją. Uznałam, że bez sensu toczyć z nimi wojnę, przecież nie oni są naszymi wrogami. Chodziło mi o to, żeby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom. Sytuacja jest nowa, dynamiczna, nie wiadomo, co może się wydarzyć.

- Widzi pani jakąś zmianę w zachowaniu protestujących przy kolejnych marszach?

- Ludzie się coraz bardziej otwierają, są gotowi dzielić się publicznie swoimi emocjami, opowiadać o swoich przeżyciach. Coraz więcej ludzi kontaktuje się ze mną prywatnie. Napisała do mnie pani, która opowiedziała o tym jak 2 miesiące temu urodziła synka. O wadach letalnych dowiedziała się po połowie ciąży. Nasze prawo pozwalało wówczas na aborcję do 22 tygodniu ciąży. Ona już nie mogła decydować, bo było za późno. Przez pozostałe tygodnie wierzyła, że jej synek przeżyje, mimo że lekarze nie dawali na to szans. Urodziła dziecko, żeby je pochować. Zmarło po 2 dniach walki na OIOM-ie. Nie potrafię sobie wyobrazić, jakim trzeba być potworem, żeby tak skatować kobietę.

- Obawia się pani gróźb prokuratury Ziobry o pociągnięciu do odpowiedzialności organizatorów protestów?

- Nie boję się. Od początku jestem świadoma tego, że władza może podjąć różne środki, także siłowe, żeby mnie zatrzymać. Powiedziałabym nawet, że zaskoczą mnie, jeśli tego nie zrobią.

- Czym się to wszystko skończy? Gdzie pani widzi cel swoich działań?

- Dopóki nie obalimy rządu nie przestanę działać. Od lat łamią prawo, depczą Konstytucję, nadużywają władzy na wszelkie sposoby. To nie może ujść na sucho. I tu nie chodzi o politykę. Będę się cieszyć z każdego poparcia wszelkich środowisk, które chcą zmiany. Na naszym proteście chętnie widziałabym też senatora Mroza i posłankę Machałek. Bardzo ich zapraszam. Ciekawie byłoby wysłuchać, co mają do powiedzenia odnośnie obecnej władzy, która przez lata powoływała się na suwerena i na to, czego chcą Polki i Polacy.

Dziękuję za rozmowę

Sławomir Sadowski

Rozmowa ukazała się w 44 numerze NJ z 3 listopada 2020r

Komentarze (53)

Ale ściema. Córka starosty z PO dopiero teraz odkryła politykę. Nie kłam Mała, nie kłam

...i o to NJ wyłoniły człowieka roku!Oczywiscie jest to apolityczny kandydat.

Czy ten prawicowy wójt z Jezowa to Dudek?

Czy ten prawicowy wójt z Jezowa to Dudek?

...dopuki nie obalimy rządu, ble ble...depczą konstytucję...
Buahahaha! Akurat to wyrok trybunału jest zgodny z konstytucją. Swiadczyć o tym może brak szmat z napisem konstytucja na spacerach nędzy intelektualnej, . A tobie POmerdała się konstytucja z prostytucją. Dziunia chce się wylansować i nie patrzy, że za jej lans ludzie zapłacą swoim życiem. I będzie tak spacerować do ostatniego wolnego respiratora, a POtem będą spacery pt PiS nie przygotował kraju na koronę. A pieniążki Sorosa nie śmierdzą... A Ty panie Sadowski, dlaczego nie zapytałeś, czy ciążą jej na sumieniu jeleniogórzanie zmarli zmarli na covid przez jej głupotę?

Ta obrzydliwa polityka z p. A. E. Konieczynskiej zrobiła Starostę przez 4 lata to wówczas obrzydliwa nie była

Głąbie, rozróżniasz matkę i córkę, czy wszystko ci jedno?

Głąbie w przeciwieństwie do Ciebie odróżniam zobacz po imionach ciemniaku

Tak się brzydzi jak matka

".... I tu nie chodzi o politykę...." No to akurat jest oczywiste. Chodzi wyłącznie o ponowne przyspawanie ryja do koryta.....

Chodzi też o pieniądze. Fundacja Batorego (nazwa wprowadza w bład. To jest fundacja tego Żyda Sorosa a nie jakiegoś polskiego króla) przeznaczyła 50 mln zł na tęczowe organizacje i utworzyło specjalny fundusz na te protesty kobiet.

Pomoc z wspieranej finansowo przez Georga Sorosa fundacji mają uzyskać też feministki, protestujące w ramach „Strajku Kobiet”. Specjalny fundusz, który ma być przeznaczony na ten cel, powstaje – według Fundacji Batorego – w celu obrony podstawowych praw człowieka.

dorzeczy.pl/kraj/160608/fundacja-batorego-szczodrze-wspiera-srodowiska-lgbt.html

Niech się Pani nie martwi krytyką .Pani przetrwa pomimo oskarżeń ,opluwania przez kler.
Niech kler się rozliczy ze swoich zbrodni. Przykład wczorajszy raport na TVN24 o Dziwiszu
Dziś Watykan ogłosi ;Tymczasem watykański raport ws. byłego arcybiskupa Waszyngtonu i kardynała Theodore'a McCarricka ma być opublikowany we wtorek, 10 listopada.

PIS do wiosny nie przetrwa!!

obyś ty doczekał.

Ja nie muszę ,jak dotrwam to stuknę kielicha na pohybel. To dopiero się rozkręca ;Gdyby ktoś nie wiedział to :
najnowsze "dzieło" #WSI24 "Don Stanislao" to nie jest żaden atak na kardynała Dziwisza...tylko początek większej gry operacyjnej której celem jest Ojciec Święty Jan Paweł II a później inne Ikony Polski np.Błogosławiony Jerzy Popiełuszko.

Tego już nie da się skleić ,uratować .Nie mają takiej mocy aby zapłonęły stosy .Czy chcecie czy nie nie to jest KONIEC tej mafii. Niestety BOGA nie ma!!

anka dobrą radę ci dam: idź się je...ać i wyp....dalaj. Pozdrawiam serdecznie środkowym palcem.

Zrób to samo.

Sam się wyjeb ..smętny onanisto. Jak będzie za mało, to na plebanię się udaj, tam ciebie wyjebią na zapas.

Jebsie. I slowo ciałem się stanie...

"Dopóki nie obalimy rządu............." hahahahahahaha hahahahahahaha hahahahahahaha hahahahahahaha hahahahahahaha hahahahahahaha hahahahahahaha hahahahahahaha hahahahahahaha hahahahahahaha hahahahahahaha hahahahahahaha hahahahahahaha hahahahahahaha hahahahahahaha hahahahahahaha

To możliwe, że ustawa obowiązuje już od dwóch miesięcy. Podobno jeszcze nie została podpisana przez prezydenta i opublikowana?

"2 miesiące temu urodziła synka. O wadach letalnych dowiedziała się po połowie ciąży. Nasze prawo pozwalało wówczas na aborcję do 22 tygodniu ciąży. Ona już nie mogła decydować, bo było za późno."

dokładnie... Ta apolityczna działaczka nawet kłamać nie potrafi logicznie. Proponuję żeby jej ktoś to wszystko rozrysował na kartce, pozaznaczał strzałkami i numerkami co, jak i w jakiej kolejności, a czego w ogóle... I żeby jej wyjaśnił że większość tego co mówi jest żenujące i wystawia ją na śmieszność tak jak jej koleżankę ideową lempart. Nowa awangarda od jeb....ia i wyp.....dalania nam się rodzi.... Jakie czasy....

Czytaj że zrozumieniem.

Orzeczenie TK nie ma jeszcze mocy prawnej więc jak mogło zadziałać w przypadku tej kobiety o ktorej mówi Liderka?

Czytaj ze zrozumieniem. O wadach letalnych dowiedziala sie po 22 tygodniu ciazy, czyli musiała urodzić.

MOGĘ POWIEDZIEĆ TYLKO JEDNO W.........J

Zapomniała dodać ze całą tą nienawiśc wyssała z mlekiem matki.Jak to klasyk mówił.

Zaskoczenie ze tak malo komentarzy na tak istotna sprawe i osobe (kobiete) z tym zwiazana. Te LEWACKIE nowo rewolucyjne poglady "Dopóki nie obalimy rządu............." ich postepowanie, zachowanie sie, wyglaszanie ICH zadan i postulatow to atak na nasza historie i kultore. Komu one sluza i kto je wykorzystuje w swoich celach?

Proszę masz nową wiadomość//ksiazki.wp.pl/gwalciciel-klamca-zepsute-serce-czarna-dusza-kim-byl-ojciec-maciel-przyjaciel-jana-pawla-ii-6574120196901760a

"Liliputinie, siodłaj kota i sam stawaj do walki" i inne hasła obecnych protestów też kojarzą mi się z pomarańczową alternatywą. W ogóle walka śmiechem, surrealizm i purnonsens to świetna forma wyrażania sprzeciwu a Polacy są w tym wyjątkowo dobrzy.

Niepokalane łajno Wolskie.

Szemrane towarzycho na stanowiskach państwowych:
- J. Kaczyński - wieże "Le****arki", majątek po PRL-u, koperta z łapówkami, burzenie państwa
- M. Morawiecki - 70 mln, 15 hektarów "pralnicze", własny majątek, powiązania z tatusiem w GetBack
- były Szumowski - "don corleone" bez zarzutów, choć "łupił a łupił" co się dało
- Wąsik (paliwo za 200 zł) z Kamińskim - wyrok bezprawnie anulowany w drodze a warszawska reprywatyzacja
- Gliński ze wspólnikami i obraz za 500 mln (rok utrzymania wojsk USA w Polsce) "Dama z PiSiczką"
- Sasin - 70 mln na koperty wyborcze i klej do kopert
- NIK - sam Mariano Banaś, uczciwy na godziny
- NBP - Adaśko ten od "rozprowadzania" koncesji paliwowych i zatrudniania miłych sobie pań "pończoszniczek",
- Ziobro, Święczkowski- afery z pierwszych lat PiS 2005-2007 w tym B. Blida
Ręka rękę myje, cieszą się ryje, hak goni hak, kwit goni kwit a prokuratura szuka winnych i wsadza niewinnych za to, że skazili się "byciem opozycją" lub "otarli się o opozycję, jak Gulbinowicz o znanego ministranta.
Wszyscy oni krzyczą "TO NIE MY" choć w rzeczywistości nie jeden myśli "TONIEMY"

Obłąkany dyktator hitler Kaczyński i jego kundelki składali dzisiaj kwiatki z okazji nieistniejącego termobarycznego zamachu na alkoholika Kaczyńskiego drugiego najgorszego w dziejach wszelkich RP od 1 do 999.
Na czas złożenia kwiatków przez sforę nazistowskuch PiS.bolszewików plac Piłsudskiego został zamknięty dla ruchu, otoczony kordonem policji i żandarmerii wojskowej i innych ZOMOfili.
Tak wygląda niepokalana rozumem Wolska w rękach obłąkańca z Żoliborza.

Obłąkany dyktator łupież(ca) już ma swoje lata i na pewno jakieś "choroby towarzyszące", więc chociaż tutaj pozostaje jakaś nadzieja na rychłe zakończenie sprawy.
Czekam kiedy przestaną Polakom zamykać plac Piłsudskiego a zamkną wieko na wieki wieków nad łupieżcą.
Pedofil Dziwisz oskarżony wiec chyba łupieżca nie trafi na Wawel. Tam już jeden cuchnie pośród grobów królewskich.

Ja z kolei czekam, że nie zdechniesz ale w końcu skończysz w kaftanie[ bo zimno].

Pierdu, pierdu - lewicowa oszołomko! W**************j!
Na grzbiecie mamuśki próbujesz zaistnieć w polityce.

niech sie sama pie...li

Dziwne. Brzydzi się pilityką ale w kampanię wójta gminy Podgórzyn przed laty się angażowała. I to w okolicy tematu apartamentowców w Sosnówce budowanych

Niepokalane łajno Wolskie. Państwo z klejonego na ślinę papieru toaletowego. Czy poza aparatem represji coś jeszcze w nim działa?

do psychiatry można iść bez skierowania.....wiec Pani Anno śmiało...póki czas .Swoja droga rodzicom składam wyrazy współczucia......

Niedaleko jabłuszko[zgniłka] od jabłonki POpadło.

Pani Anno Mario,pis już zipie ale jeszcze szczeka ujada i kąsa. Już się wykrawia.To ich ostatnie chwile, niech sobie poopowiadają bajki.Wygramy.!!!!

Hehehe, prędzej w totka, stary komuchu...

Najpierw runie mafia biskupia.
A tak na marginesie ,jak tak hodowla opłatka w Sokółce i w Legnicy.
No panowie biskupi czas sprzedawać pałace na odszkodowania .W USA zbankrutowały całe diecezje.
Kiedy zacznie się demontować jp2 ,a taki był wielki ,wasz a okazało się że $ ważniejsze od wiary.

Pani Aniu

Wobec wszystkich negatywnych komentarzy w Pani stronę uważam że robi Pani świetna robotę...
Gratulację, trzymam kciuki i oby tak dalej

Też się j...eb i wyp...alaj...

Zawsze są potrzebni liderzy, ja wolę zgrabną blondynę, z fajnymi cyckami, niż faceta w sukience, śliniącego się na widok młodych chłopców. A że Polska to ciemny naród i bandzie głąbów wystarczy ksiądz, który mówi jak myśleć i co robić ! To to jest wstyd ! Kościół niszczy ludzi, niszczy samodzielne myślenie, bo dobry chrześcijanin to bezmyślny leming.

Hose-majty ci spadają !

Ograniczone, jednokierunkowe, podsycane nienawiscia poglady, z dowodami wyssanymi z palca i ciagle sie powtarzajace staja sie niesmaczne. Jak powyzej zauwazono; to tylko "KAFTAN" moze wyleczyc danego osobnika.

- Dopóki nie obalimy rządu nie przestanę działać. Prawdziwie apolityczna osoba. Zacznie od naszego rządu, potem czerwony sztandar wolności obali rządzy Europy. To już było. Nigdzie się nie sparawdziło, zawsze pozostawała bieda i nędza.

A ja jeszcze jakiś czas temu widziałam ją jak rozdawała
jakies przekąski na tacy w Tesco w Jeleniej gorze
http

I o oto właśnie chodzi tej "liderce". Żeby w końcu przestać rozdawać przekąski a je przyjmować....

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.