Burmistrz Nowogrodźca przekazał Poczcie Polskiej spis wyborców

Burmistrz Nowogrodźca przekazał Poczcie Polskiej spis wyborców

Robert Relich, burmistrz Nowogrodźca przekazał Poczcie Polskiej spis wyborców w związku z zapowiadanymi na 10 maja korespondencyjnymi wyborami prezydenckimi.

Samorządowiec wahał się, czy to zrobić, czego dawał wyraz w publicznych wypowiedziach kilka dni wcześniej. W rezultacie opinie większości konstytucjonalistów, Państwowej Komisji Wyborczej, fakt, że nie ma jeszcze podstaw prawnych do organizacji takich wyborów okazały się zbyt słabymi argumentami. Ostatecznie burmistrz podjął inną decyzję od zdecydowanej większości szefów samorządów.

 

Oto jej uzasadnienie:
„W związku z tym, że przepisy Konstytucji RP obowiązują bezpośrednio, a w szczególności art. 4 głosi, że władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu oraz realizując wezwanie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przesłane przez Wojewodę Dolnośląskiego w dniu 28.04.2020 roku, postanowiłem odpowiedzieć pozytywnie na wniosek Poczty Polskiej S.A. i przesłałem w dniu 28 kwietnia 2020 roku dane ze spisu wyborców, o które wnioskował Zarząd Poczty Polskiej S.A. w Warszawie.” 

Komentarze (51)

W sumie ciężko temu panu coś zarzucić. Przyjmując, że znajdujemy się w stanie idealnym, a rządzący to nie jest banda głąbów dbająca wyłącznie o koryto, a grupa inteligentnych i odpowiedzialnych osób popierana przez większość... Niestety, rzeczywistości pokazuje, że stan jest dalece niespójny z idealnym. PiS zrobi wszystko żeby mieć swoją marionetkę przez kolejne 4 lata, a nie kilka miesięcy.

Bierz czerwony sztandar i na pochòd towarzyszu .

A twoj ojciec i dziadek to gdzie chodzili? Dostali mieszkanie od komuchow to niech teraz oddadza. Honorowo...

A te komuchy co rozdawały mieszkania to je wybudowały albo kupiły od kogoś?

A jaką podjął decyzję najgorszy burmistrz w naszym regionie Mirosław Graf ze Szklarskiej Poręby? Graf był kiedyś bardzo kiepskim sportowcem i teraz nie radzi sobie w ogóle jako burmistrz. Powinni Grafa szybko odwołać.

Burmistrz Szklarskiej Poręby Mirosław Graf poniósł niedawno totalną porażkę w wyborach do Sejmu. Zdobył bardzo bardzo mało głosów. Apel do Grafa: „Kończ waść, wstydu oszczędź”.

Ja też nie lubię PiSu, ale pozwalanie na posiadanie wrażliwych danych obywateli jest nie tylko niekonstytucyjne, ale niezgodne z przepisami dot. danych osobowych.

Art. 127 Konstytucji pkt. 1. Prezydent Rzeczypospolitej jest wybierany przez Naród w wyborach powszechnych, równych, bezpośrednich i w głosowaniu tajnym.

Te planowane wybory są NIEKONSTYTUCYJNE, NIE SĄ POWSZECHNE, RÓWNE i TAJNE!!! do koperty zmusza się obywateli do umieszczenia karteczki z imieniem, nazwiskiem i numerem PESEL osoby głosującej. Już wyciekły karty wyborcze. Więc jak mają odbyć się równe wybory? Polacy zza granicy nie mogą głosować.

Nie wiemy, czy wybory się w ogóle odbędą, a poczta chce nasze dane. Jak widać Prezydent Łużniak i gros innych prezydentów, burmistrzów i przedstawicieli władz się nie ugięli i odmówili przekazania danych.

Pierdoły, pierdy i POpierdółki. Tyle treści co w bibliotece prokurator Wrzosek :) A komisje wyborcze nie otrzymuj ą danych wrażliwych? A jak głosowano dotąd korespondencyjnie? Co TY kolo bredzisz? Ty tak na POważnie? A może to przekaz z Budki suflera? :)

Burmistrz podjął słuszną decyzję,ważniejsze jest by nie zabierać obywatelom ich praw wyborczych.Wybory to sprawa centralna a nie lokalna .Dodatkowo w obecnej sytuacji wywoływanie chaosu działa na szkodę państwa a przede wszystkim obywateli.Gdyby opozycja nie stawała na głowie i wykorzystywała każdy pretekst do destrukcji procesu wyborczego.Wybory 10 mają mogłyby by się odbyć w lokalach wyborczych a osoby chore i będące w kwarantannie mógłby by głosować przez pełnomocnika lub korespondencyjnie.

f-a trole piSzczurowskie to plaga gorsza niż koronawirus

Senat w ustawie wyborczej wraz z ekspertami oprócz szeregu niespójności, znalazł siedem punktów łamiących bezpośrednio konstytucję. Brakuje również, a może przede wszystkim, rozporządzeń wykonawczych do sporządzenia uchwały. PiS realizuje politykę po trupach do celu, abstramisiuąc od convida. Jeżeli wybory się odbędą Europa uzna je za niedemokratyczne, jak w Korei. Wstyd, nic więcej.

Spietrał się !Albo się podlizał.

Jak widzę socliba to od razu kojarzy mi się wielki głód na Ukrainie i 10 milionów ofiar albo polscy oficerowie zabijani strzałem w tył głowy. Nie wiem dlaczego.

A mnie się kojarzysz z takim katolsko-pisowskim głupkiem .

A takiego głupka to najlepiej do gułagu na Kołymę. Prawda? Albo strzał w tył głowy i zakopanie bez grobu, jak robili to twoi idole.

Czy twoja rodzina czasem nie wydawała Żydów byli szmalcownikami tak samo jak ty dziś piślaczku.

Uważasz, że pisanie o komuszych kurestwa ch to szmalcownictwo? Właściciele Polski którzy przyjechali na ruskich tankach obrażają się na polski naród?

I co w tym dziwnego, takie jest prawo

Kpisz, ironizujesz czy o drogę pytasz?

oscypek.... no właśnie nie ma takiego prawa

A komu służy najbardziej te RODO

RODO

Już drugi raz go nie wybiorą !

Obyś miał rację, bo nóż mi się w kieszeni na jego widok otwiera :/

Budka suflera zaPOdaje KOPERTango. Tęczowe socliby proszą panów :)

Powinien siedzieć w więzieniu, bo jest RODO. Wiem że mocny komentarz ale albo jesteśmy w unii i trzymamy się przepisów i zasad albo z nią robimy w ciula, nie po to są przepisy by je teraz nagminnie łamać. Urzędnik to najgorsza patologia amen.

Tylko patrzeć jak mieszkańcy Nowogrodźca zaczną dostawac wezwania do spłacania rat krydytow zaciągniętych w banku pocztowym i wielu innych bankach.

Pierwszy komuch IVRP ten z prawej.
/twitter.com/jaro_WROCEK/status/1255946662645727233/photo/1

Ciekawe jak zagłosują ci ludzie co są na kwarantannach i izolacjach domowych w innych miejscach niż adres zamieszkania (zameldowania)?

Ciekawa jestem jak mieszkam obecnie 300 km od zameldowania jak mi poczta przywiezie przesyłkę. Przecież nie będę tracić kasy na paliwo. Te wybory to tylko złodzieje wymyślili.

prokuratura opowinna z urzędu zająć sie tymi co blokują wybory, aresztowac ich, potem na ich miejscach komisarze jeszcze zdążą przekazać te dane. Albo stawiac zarzuty tym co przekazali. wte albo wewte - bo innego wyjśćia nie ma. zawsze prezydent może jeszcze ułaskawić wszystkich bo jak wybiorą innego to bedzie ciekawie. a firma pakująca karty do głosowania w pakiety właśnie ujawniła, ze jeden z pracowników ma covida.... Grrrrrodzki - jasnowidz?

Ludwik XIV Burbon, król Francji: PAŃSTWO TO JA (L’État c’est moi).
Robert Relich, burmistrz Nowogrodźca (woj. dolnośląskie): NARÓD TO JA (ponieważ Konstytucja RP w art. 4 głosi: "1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu. 2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio." - dlatego zdecydował i przekazał Poczcie Polskiej gminny spis wyborców).
Ludwik XIV zwany Królem Słońce dożył spokojnie swych dni. Ale Ludwika XVI to już NARÓD zgilotynował.
Historia magistra vitae. Pan R.R. liczy na los XIV a nie XVI.
Historyk

Na wsiach i w takich dziurach przeważnie wszyscy są sympatykami PiS.

Ktoś może mi odpowiedzieć dlaczego Nowiny Jeleniogórskie odstawiają cyrki z łapkami w górę lub w dół. które to zostało to wszystko zatuszowane.

Bo to komuszy POrtal jest :)

a jaka jest różnica między komuchem (SLD) a żydo-socjalistą (PiS)?

Cyrki z łapkami[ i nie tylko]to specjalność komusza Nowin
i bratniej gazeta.pl

PIS nie strzela Polakom w tył głowy, wręcz przeciwnie, pomaga polskim rodzinom.

a wiesz, że w Marcu PiS po cichu, przyjął ustawe, że jak ktoś nie wyrazi zgody na wyszczepienie to może zostać:
1) Przytrzymany przez 2-ch funkcjonariuszy
2) Zaszczepiony, wbrew swojej woli, przez 1 medyka

Czy to nie jest strzelanie w potylice znając wypowiedź Billa sprzed 10 lat?

"Jeśli uda nam się osiągnąć sukces z nowymi szczepionkami będziemy w stanie obniżyć populację o 10 do 15 procent"

Jak zwykle wszędzie spisek. Odpowiedz sobie na kilka pytań. Po pierwsze jaką populację chcą obniżać? Biali sami wymierają i nie trzeba do tego żadnych szczepionek, wystarczy ogólnodostępna aborcja. Co do kolorowych to faktycznie mogą być takie intencje żeby obniżyć ich populację albo chociaż zahamować wzrost. Wydaje mi się jednak, że pandemia uderzyła głównie w Europę i USA, a więc w białych. To co ten cały Bill chce wytłuc białych?

Jeśli nie chcą to dlaczego 10 lat temu Gates'owi wymknęło sie do zdanie o obniżaniu populacji za pomocą szczepionek?

Jeśli nie chodzi o totalną kontrole społeczeństwa to dlaczego wprowadza sie małymi krokami mechanizmy do tego służące. Na przykład ostatnio PiS kombinuje z apką, która ma być obowiązkowo instalowana na smartfonach. Bez tej apki nie wejdziesz do sklepu, nie będiesz mógł skorzystać z komunikacji miejskiej, autostrady itp.

Jesteś taką osobą, która wierzy w zapewnienia, że idziesz do łaźni, pod prysznic jednak wiele wskazuje na to, że tak naprawde idziesz do gazu.

First, we’ve got population. The world today has 6.8 billion people. That’s headed up to about nine billion. Now, if we do a really great job on new vaccines, health care, reproductive health services, we could LOWER that by, perhaps, 10 or 15 percent, but there we see an increase of about 1.3. To jest w oryginale to co powiedział Gates. Gdzie tu jest o depopulacji? Facet mówi o spowolnieniu wzrostu liczby ludności. I mówi właśnie o tym, że dzięki szczepionkom, służbie zdrowia i ochronie noworodków jest bardzo ciężko zatrzymać wzrost populacji. Zdanie jest z 2010 roku. Przewidywano wtedy, że ludzkość wzrośnie do ok 9 miliardów. W tej wypowiedzi jest też, że nawet jeżeli uda się zahamować wzrost o 10-15% to i tak ludność świata wzrośnie o 1,3 miliarda. Powtarzam, cała akcja jest skierowana na Azję i Afrykę bo tam jest gwałtowny przyrost urodzin, a białasy niestety wymierają.

Co do apki, to co jeśli nie mam smartfona? Kupią mi? A jak zgubisz smartfona, albo Ci ukradną? Nie wyg****aj się. Jest dobrowolna aplikacja, która pokazuje czy przebywałeś w niebezpiecznej bliskości kogoś zarażonego koronawirusem. Ale to jest dobrowolne, choć w Korei Południowej chyba wszyscy to mają i jest łatwiej walczyć z epidemią.

właściwie czemu chcesz zaprzeczyć. Bill wyraźnie mówi, że dzieki szczepionkom będą mogli zmniejszyć populacje o 10-15 procent.

Tak jest, że czasami ktoś powie coś więcej niż chciał. Podobnie jak ambasadorowi USA wymsknęło sie, że technologia 5G ma niezwykłe możliwości. Dzięki niej można precyzyjnie wyławić z tłumu poszczególną osobe i np. podsłuchac albo zabić. Z tego powodu nie powinniśmy kupować technologii 5G w Chinach.

Ostatni raz. Gates mówi, że jak się dobrze sprężymy to przez szczepienia, opiekę lekarską i opiekę nad noworodkami będzie można powstrzymać PRZYROST NATURALNY jedynie o 10-15%. Czyli na drodze do zmniejszenia przyrostu naturalnego stoją szczepienia i lecznictwo.
Dawniej jak nie było szczepień i rozwiniętej medycyny to noworodki umierały jak muchy. Ospa, cholera, tężec, wścieklizna, polio, odra, dżuma, syfilis itd itp.
Średnia życia człowieka to było 35 lat. I to wcale nie dlatego, że nikt nie dożywał 80 lat. Po prostu umieralność wśród dzieci była ogromna. Jak nie będzie szczepień to wtedy nastąpi depopulacja.
Przemyśl to jeszcze raz, bo inaczej zaczniesz wierzyć w płaską Ziemię.

Zauważ, proste zdanie:

"if we do a really great job on new vaccines /.../ we could LOWER that (population) by, perhaps, 10 or 15 percent"

przetłumaczyłeś w sposób kuriozalny jako "można powstrzymać PRZYROST NATURALNY jedynie o 10-15%"

Zastanów sie jak bardzo TVN/TVP wyprały ci mózg że wypisujesz takie głupoty. Naprawde myślisz, że ludzie nie znają angielskiego na tak podstawowym poziomie? Kogo chcesz oszukać oprócz siebie?

Wyrywasz jedno słowo z kontekstu i budujesz tezę. Czyli uważasz, że również ochrona zdrowia i opieka nad noworodkami tez powodują depopulację.
Ja przetłumaczyłem ideę jego słów.
Zobacz na ostatnie słowa: but there we see an increase of about 1.3. Oznacza to, że chociaż powstrzymamy WZROST PRZYROSTU NATURALNEGO o 10-15% to i tak liczba ludności WZROŚNIE o 1,3 miliarda.
Czyli co? Robimy depopulację a liczba ludności i tak rośnie?

to zależy co rozumiesz przez służbe zdrowia. Wiadomo, że Gates jest jednym z głównych sponsorów jednej z największych organizacji aborcyjnych Planned Parenthood handlującej również zwłokami dzieci. To właśnie taką opieke medyczną, razem ze szczepionkami, ma na myśli Gates mówiąc o zmniejszaniu obecnej populacji.

Do mario - To jeszcze dodaj, że opozycja też wymyśliła, że do koperty z kartą wyborczą po zagłosowaniu trzeba włożyć dowód osobisty "dla bezpieczeństwa"!!!

dlatego mówi sie Polską rządzi POPiS. Między nimi są niewielkie różnice, głównie dotyczące takich tematów bulwersujących społeczeństwo jak aborcja, Kościół. Jednak w najwazniejszych kwestiach oni sie zgadzają.

Dlatego na wyborach prezydenckich trzeba zagłosować na Bosaka albo kogoś innego ale nie Dude.

Awans w strukturach PiS - zapewniony! Nijaki Obajtek, zapytał Tuska - "jak żyć?" i w zamian niebywałej odwagi, dostał stanowisko prezesa Orlenu! Tak, że panie burmistrzu, trwać w tym postępowaniu, a zasługi nie zostaną zapomniane - choć (niestety) być może krótkotrwale...zbliża się, nieuchronnie koniec PiS-u.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.